Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám folyamatosan vakarja...

A kutyám folyamatosan vakarja a fülét és rázza a fejét is, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Van egy amerikai staffordshire terrier kutyám, (3 éves, szuka) és folyamatosan vakarja a füleit, és rázza a fejét. Elmentem vele 3 álatorvoshoz és mind a 3 mást mondott de eggyikőjük sem adott rá értelmes választ és gyógyszert sem. Semmi nincs a fülébe és tiszta is.

Véleményem szerint valami fülgyulladása lehet, de nem vagyok biztos bennne. Ezért kérdezlek titeket hogy mi lehet a baj és mi lehet a megoldás?



2012. okt. 25. 11:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
nekünk a most 7 hónapos cavalier king charles spánielünk fülével volt gond, ugyan így vakarta, rázta a fülét, meg mellé nyüszített is... felhívtuk az orvost, azt mondta lehet gyulladás vagy atka, de az is lehet hogy csak belefeküdt valamibe és telement kosszal.. elvittük és szerencsére csak a harmadik volt, kipucolta és tökjól volt.. vidd el normális orvoshoz, ha nem látsz benne semmit (mi láttunk) akkor szinte 100% hogy gyulladás... és attól én úgy tudom meg is süketülhet ha nem kezelik, de lehet hogy tévedek..
2012. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nekem is a bűzmirigy volt az első tippem. Azt nem nézte egyik doki sem?
2012. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

1: -surolan- fülcsepp ,2600.-ft körül van .bakteriális,és gombás fülgyulladások kezelésére! ( mert ez fülgyulladás:)

a szukáknál,főleg az ivartalanítottaknál ,még petefészek gyulladás is fennállhat.nem árt ,ha 2-3 napig cseppentesz a fülébe,és elmasszírozod.állatorvosnál kapható.

2: bűzmirigy ,ha az a baj! ki kell nyomatni egy állatorvossal,vagy egy ügyes kutyakozmetikussal.

3.bolhaallergia a fülben,erre a prac-tic nevű spot-ont ( kullancs-bolha-légy -szúnyog) elleni cseppek,szintén vényköteles,állatorvosnál kapható! ezt a kutya nyakára-hátára kell csepegtetni,és a peték ellen azonnali védelem!

2012. okt. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

próbáld meg esetleg a garasone fül és szem cseppet patikában lehet kapni nem olyan drága kb 800Ft

nekem a macskám fülproblémáin és a kutyám fül és szem problémáin is segített

állatdoki ajánlotta nekem is és bevált

2012. okt. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Vegyél sima kutyának való fültisztító szert. Kezeld le vele, ahogy a használati utasításban van. Bajt nem okozol vele.De semmiféle orvosi fülcseppel ne kezeld, ha nincs pontos diagnózis.
2012. okt. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

gondolom akik a fülcseppeket írták,talán el is olvasták,és talán értelmezték is az olvasottakat. TISZTÍTÓ FÜLCSEPPEK!! tisztításra ,nem kezelésre:)

mint egy pásztorkutya gazdája,komoly kutatást kellett végeznem a témában. lógó-fülü pásztorkutyáknál,sajnos alapbetegség a fülgyulladás,és a vele kéz-a kézben járó petefészek gyulladás( felfázás),főként a lakásban tartott kutyáknál.

szóval,vannak a tisztító fülcseppek ( mindenféle illatban: fenyő,citrom,stb ) amik arra való,hogy tisztítsd a kutyád fülét.

meg vannak a fülbetegségek kezelésére alkalmazott cseppek ( amik inkább zselék),ebből az egyik legjobb a surolan !

sokan csak ezt használják! heti 1-1 csepp a fülbe és soha semmi baj!

én magam ,csak ősszel és tavasszal használom,de akkor kell! anyái melegben inkább sokat úsztatom, és minden úszás után kitörlöm a fülét,nincs is gond nyáron, de sajnos április-május- és október-november hónapokban előfordul a kinti nyálkás nedves,hűvös idő,és a benti meleg miatti különbségből adódó fülprobléma.

szóval a saját tapasztalatom ( évente 2 db surolan ),ez 2 kezelés.és semmi gond!

aki már ismeri a kutyáját,az tudja ,hogy mi kell neki:)

mi való izomhúzódásra,mert kicsit sokat futott,(20 km:),vagy mi a jó a talpsérülésekre,esetleg a fog ,vagy a fülfájásra!

a gyomor ,vagy a bélpanaszokra!

mit kell tenni,ha ,,,,,!

és nem kell mindíg futni az állatorvoshoz,hiszen ez a dogunk!

ismerni a kutyánkat !

persze ,kell a doki,( havonta viszem megmérni a súlyát , és a dokinál veszem a kullancsirtót ( prac-tic! vényköteles )

tehát látogatom rendesen, mert a vényköteles szereket ott lehet megkapni.

2012. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

ma 20:54

Azt gondolom, olvastad te is, hogy "semmi nincs a fülében, tiszta"

Bármilyen gyulladás a fülben váladékozással jár.

2012. okt. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Ha a kutya fulenek szaga van akkor biztos a ful gyulladas
2013. nov. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Nézettesd meg a fogát is . Mert ha van rossz foga az is kihat a fülre.Az én állatorvosom néha megszagolja a fülét a kutyámnak , mert azt mondja hogy akkor a foggal is lehet baj. Most vittem a kutyusom fogkő levételre de kihúztak 5 !!! fogát. Még mielőtt bárki pálcát törne felettem .. örökbe fogadtam és már pici korától a fogaival volt baj. Pedig a legjobb vitaminos kaját kapja. A szaporítótól kobozták őket el . az tudva levő , hogy nem törődnek az anya kutyával csak az a fő hogy sokat sokszor szuljon. Most ő is rázza a fejét mert a füle is tisztítva lett. és lehet picit begyulladt neki. Veszek is cseppet a fülére. egyébként ő pici biewer yorkshire.Az állatorvos azt mondta térjek át ..adjak neki nyers csirke mellet vagy nyúl húst. Az nem tapad a kutyák fogaira és nem képez fogkövet.
2016. máj. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!