Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a nagytestű...

Mi a véleményetek a nagytestű pásztorkutyákról, ti tartanátok városban ilyen kutyát?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok, hogy közép-ázsiai juhász, komondor, kuvasz, kaukázusi juhász, sarplnaninac, stb.

2012. okt. 25. 17:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én keleti pásztorkutyát semmiképp se tartanék kertvárosban. Ott nincsenek több hektáros telkek, ami ezeknek a kutyáknak kellene, így a territóriumát lazán kiterjeszti akár a környező utcákra is és kész a tragédia. Sajnos nem egy példa volt már rá. Ugyanebből az okból kifolyólag értelmetlen is ilyen helyen tartani. Az nem lehet indok, hogy "de nekem ez a fajta tetszik".
2012. okt. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Már van egy kuvaszom, még kölyök, 7 hónapos. Kutyaoviba járunk és azt vettem észre, hogy tele van az ovi ezekkel a fajtákkal, szóval sokan tartják itt a városban. Belvárosban lakunk, sajna nem nagyon lehet itt kutyát sétáltatni, van egy nagy park ugyan, ahol kutyások szoktak lenni, de ritkán tudom elengedni, mert valaki mindig beszól, hogy fogjam meg, pedig teljesen barátságos. Világosban legalábbis, sötétben másképp viselkedik, morog a gyanúsan mozgó emberekre(ha túl lassan, vagy túl gyorsan mennek) de sajttal el tudom terelni a figyelmét.
2012. okt. 26. 09:14
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Még ráadásul belvárosban! Komolyan nem értem, hogy némelyik ember milyen megfontolás alapján választotta a kutyáját! Sokszor úgy tűnik, hogy küllemre és érzelmi alapon választanak, cseppet sem figyelembe véve a kutya funkcióját és szükséges tartási körülményeket. Pásztorkutyát belvárosba, társasági kutyát kertbe, stb...
2012. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Legalább kertetek van? Amúgy az a tenyésztő is megéri a pénzét, aki ezeket a kutyákat eladta.
2012. okt. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Mondd, hogy nem Budapest belvárosában tartod!!!!!

Hol laktok, legalább kertes házban? Tiltsd le keményen a morgást, mert ha már most így véd, később harapós lehet könnyen és csak kosárral tudod majd sétáltatni

2012. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!