Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik táp összetétele jobb...

Melyik táp összetétele jobb egy nagytestű kölyökkutyának (4 hónapos)? Fehérjetartalma 25% vagy inkább 30 % körül legyen?

Figyelt kérdés

1.Összetevők:

Baromfihús (min 20%), rizs (min 20%), árpa, kukorica, dehidratált baromfihús, darált bárányhús (min. 5%), állati zsiradékok, hús-por, szárított hús és a zsír, répaszelet, halpor, lenmag, szárított sörélesztő, halolaj, nátrium-klorid, kálium-klorid, őrölt kagyló, őrölt cikória.

Elemzés:

Nyersfehérje 25%, nyerszsír 13%, nyersrost 2,5%, nyershamu 6,5%, nedvesség 10%, kalcium 1,2%, foszfor 0.9%.


2. Összetevők: friss szárnyas hús (min. 20%),rizs, árpa, friss szárnyas húsliszt, kukorica, friss húsliszt, állati zsír, szárított répa, hidrolizált hús, halliszt, tojáspor, lenmag, szárított élesztő, halolaj, nátrium klorid, kálium klorid, kagylópor (min. 0,1%), cikóriasaláta por.

Elemzés: nyersprotein 24,00 %,Nyerszsír 12,00 %

Nyersrost 2,50 %, Nyershamu 6,50 %

Víz 10,00 %, Kalcium 1,2 %, Foszfor 0,9 %

Nátrium 0,3 %, Kálium 0,5 %,Magnézium 0,1 %


3. ÖSSZETÉTEL: csirkehús (42 %), rizs, kukorica, búza, csirkezsír (tokoferolok által védett), lazacolaj, sörélesztő, natúr aroma, szárított alma, ásványi anyagok, gyógynövény és gyümölcs kivonatok (300 mg/kg), glukózamin hidroklorid (260 mg/kg), kondroitin-szulfát (160 mg/kg), mannan-oligoszacharidok (150 mg/kg), frukto-oligoszacharidok (100 mg/kg), schidiger-jukka kivonat (80 mg/kg), organikus réz, organikus cink, organikus szelén.


ANALITIKAI ÖSSZETEVŐK 1 KG-BAN: nyersfehérje 30 %, nyers zsír 16 %, nedvességtartalom 10 %, nyers hamu 6,6 %, nyers rostok 2,6 %, kalcium 1,6 % foszfor 1,1 %,


2012. szept. 28. 11:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A kettő között lenne az ideális, ezek a tápok tele vannak gabonával :(

Mennyit szánsz a tápra?

2012. szept. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát jó lenne, ha olyan 15 kg kijönne 10.000 Ft-ból, többet nem nagyon tudunk érte kifizetni.
2012. szept. 28. 11:32
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Tudom, most majd többen felhördülnek, de amiket itt leírok akkor is tények. Nem a magas fehérjetartalom az ami gondot okoz, hanem a túl magas energiatartalom. Sajnos ez elég erősen beivódott a köztudatba, (amire a tápokat áruló állatorvosok is rátesznek egy lapáttal), hogy a magas fehérjetartalom káros (mert túl gyorsan nő a kutya, terheli a vesét, stb). Ezt időközben már többször és többen is megcáfolták, de ez (talán az olcsó szénhidrátokat favorizáló tápgyártók miatt) valahogy nem akaródzik elterjedni.


A kiskutyáktól ne sajnáld a prémium minőségű tápot, abból pedig a kölyökkutyáknak valót válaszd. Ha többféle is van, akkor egyértelműen a magasabb fehérjetartalmút favorizáld, elvégre a kutyák ragadozók, a természetes táplálékforrásnak is nagyon magas az állati eredetű fehérjetartalma (elvégre a zsákmányállat nagyobbik részét a hús teszi ki).


Akit érdekel a téma az errefelé olvasgathat róla: [link]

2012. szept. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én ezzel nem értek egyet. Olvastam már ezt egyébként, a magas fehérjetartalommal előálló gyártók kezdték el ezt terjeszteni.

Barátnőm a kiskutyáját magas fehérjetartalmú, jó minőségű acanával kezdte el etetni, meglett az eredménye. És az acana gyártója mondja legjobban, hogy nem igaz a magas fehérjetartalom...

2012. szept. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A Brit Care-t tudom még ajánlani, abból 9900Ft környékén van egy zsák, ugyan nem 15 kg-os, hanem 12 kg-os, viszont kevesebb elég belőle, mint ezekből (az utolsó, ha jól sejtem a Brit Prémium táp, ugye?).


[link]

2012. szept. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Akárki akármit mond, én nem etetnék nagytestű kölyköt 30% fehérjéjű táppal. Lehet h nem a magas fehérje okozza, de nekem azon ismerőseim akik ilyen erős tápokkal etettek azoknak a kutyái mind csonthártyagyulladásosak lettek....érdekes. Biztos nem reprezentatív kutatás... én mégsem tenném.
2012. szept. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6-os válaszadó:


Nem reprezentatív, de még csak nem is lehet hozzá viszonyítani, mert nem tudjuk azok a tápok a magas fehérje mellett mekkora mennyiségű energiát tartalmaztak. Ha túl magas az energiabevitel, akkor pont az történik amit írtál. Szóval ez így se nem cáfolja se nem erősíti meg egyik álláspontot sem.


De keressetek rá a neten, rengeteg információt lehet találni erről a témáról.

2012. szept. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

És szerinted a fehérje mi, ha nem energia?

1 g fehérje = 4 kcal

Nem nehéz rájönni, h a magasabb fehérjetartalomhoz magasabb energia is párosul. De mindenki etessen amivel akar. Én nem tenném. Ennyi.

2012. szept. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Fehérje, zsír, szénhidrát = energia. Ha a fehérjét növeled, akkor a másik kettő arányát csökkenteni kell. Ha nem így lenne, akkor nőne a táp teljes energiaszintje. De ne vitatkozzunk itt ezen, csak olvass utána. Tényleg nagyon hosszú lenne ezt itt elmagyarázni.
2012. szept. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Én csak annyit mondok h amiket olvastam ezzel kapcsolatban azok nekem nem meggyőzőek. Ilyen tipikus "mossuk kezeinket" írások... És én saját kutyámat kölyökként nem fogom soha olyan erős táppal etetni aminek a 30% fölött van a fehérjéje. De mindenkinek szíve joga azzal etetni amivel akar. Nem vagyunk hál istennek egyformák és a tápgyártók mindenfélét gyártanak úh van választék bőven ;o)
2012. szept. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!