Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbízható tenyésztő! Honnan...

Megbízható tenyésztő! Honnan tudhatom?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Jövőre végre megvehetjük a régóta várt kutyusunkat. És szeretném hogy nagyon jó helyről származzon hogy a lehető legkisebb legyen az esély a betegségekre. Egy ideje olvasgatok már ezen az oldalon is és érdeklődöm baráti körben és annyi olyat olvasni hogy a tenyésztők sem mind tisztességesek, mást írnak be szülőnek stb. Huskynál hallottam olyan hogy különleges mintázatú kölyköket meg is akartam venni tenyésztők ilyen otthoni alomból hogy eladhassák törzskönyvesként. De én ugye ezekről mint sem tudhatok. Egyik ismerősöm egy mestertenyésztőt ismer és ő is sunnyog...Meg hogy halogatják a Tk-k kiadását pedig már nincs gond a MEOE-nél. Tudom én hogy ezek nem olyan nagy dolgok de ha már ennyi pénz áldozunk a kiskutyára akkor szeretném ha minden jól menne és nem lennénk becsapva. Adnátok tanácsokat hogy mik a becsületes tenyésztő ismérvei? Vagy ezt így lehetetlen átlátni? Esetleg a saját tapasztalataitokat leírnátok?

A válaszokat előre is köszönöm! :))


2012. okt. 26. 13:55
 1/4 Csivibaba ***** válasza:

Nem lesz könnyű dolgod... Valóban nagyon sokan tenyésztőnek adják ki magukat, de inkább tartoznak a szaporító kategóriába...

Ha esetleg mondanál fajtát, akkor könnyebben tudnál információt szerezni a kutyásokról.

2012. okt. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát igen :S Hovawart lesz tehát nem az az annyira elterjedt fajta talán ez jót jelent.

És köszönöm a választ!:)

2012. okt. 26. 14:05
 3/4 anonim ***** válasza:

ez is elég hasznos kis oldal:


[link]

2012. okt. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

hovawartból én a Pusztai Pandúr kennelt tudom ajánlani.

egyébként pont azért, mert ritka fajta és kevés a tenyésztő, igazából könnyű dolgod van: egyszerűen csak vedd fel a kapcsolatot a hovawartosokkal. van fórumuk, gondolom facebook csoportjuk is, ismerkedj, beszélgess, találkozz velük. egyrészt tanulhatsz a fajtáról, megismered az állományt, tudsz választani típust, vagy esetleg párosítást. és közben emberileg is fel tudod mérni a tenyésztőket. hagyatkozz az ösztöneidre :)

2012. okt. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!