Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rágja a kutyám a lábán...

Miért rágja a kutyám a lábán a szőrt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8 hónapos kis puli kanom rágja a lábán a szőrt..

Kb 1 hete kezdte el rágni.

Mivel tudnám megakadályozni?

Játszunk vele eleget,el van foglalva,de egész nap nem lehetünk vele...

többi kutyánkkal is találkozik..


2012. okt. 26. 17:50
 1/9 Csivibaba ***** válasza:

Szia!

Nem lehet, hogy bolhás? Mert akkor is szokták magukat rágni.

Az én kutyám allergiás, Ő pl. azért rágja magát...

2012. okt. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nem hiszem..

kb 1 hete vettem észre,és most már ősz van szerintem a bolha hamarabb jelentkezne,de nem tudom

2012. okt. 26. 17:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Viszket neki, azért rágja. Bolha irtózd le, ás ha továbbra is vakarózik, akkor doki
2012. okt. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Csivibaba ***** válasza:
De bolhás bármikor lehet...
2012. okt. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az egyik lábát rágja csak? A mi kutyánk is folyton rágta a szőrt az egyik lábán, mi legalábbis ennyit láttunk. Nem gondoltunk semmi rosszra, nem viselkedett máshogy, nem látszott hogy fájt volna neki, de úgy 1 hónap után elvittük állatorvoshoz. Megállapította hogy belement egy kanász a lábába, de mivel későn vittük el műteni kellett már. Tehát ha csak az egyiket rágja vidd el dokihoz mihamarabb!
2012. okt. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet élősködő, lehet toklász vagy szálka, de az is lehet hogy valamiféle allergiája vagy más eü gondja van. Sok betegségnek tünete a lábrágás, ha nem múlik, akkor én egy hét után elvinném megmutatni állatorvosnak.
2012. okt. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyám, sőt az egyik ismerősömé is csirkeallergiás. Amikor csirkét kapott állandóan rágta a lábát és vakarózott.Mióta nem kap csirkés kajákat, elmúlt a vakarózás és a lábrágás.
2012. okt. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha fehér puli és mindkettőt rágja, akkor én is allergiára gyanakodnék. Mivel eteted?
2012. okt. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
apám összefőz neki dolgokat plusz táp..
2012. okt. 28. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!