Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyakutyát lehet együtt...

Anyakutyát lehet együtt tartani a kölykével (szuka)?

Figyelt kérdés
Szeretnénk megtartani egy szukát de nem tudom az anyakutyának ez jó lenne e. Nem fognak sokat civakodni vagy idegesíteni egymást?

2012. okt. 26. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Lehet együtt tartani őket. Majd meglátod hogy ahogy nő az anyakutya egyre kevesebbszer engedi majd szopni, vagy ilyenek, majd egyre többször csipkedi majd, és zavarja el. Nem kell félni majd a kölyök is ha szertelenkedik, az anya majd rendre utasítja, ha kell morgással, kisebb odakapással.
2012. okt. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, de előbb-utóbb a falkasorrend változni fog és ez járhat marakodásokkal. Ha nagy a korkülönbség, nem szokott túl nagy perpatvarral járni, inkább akkor van gond, ha nincs köztük túl sok év és az erőnlétük nem különbözik jelentősen. Én úgy vettem észre, a kölykök 2 éves koruk körül ébrednek rá a saját erejükre, ilyenkor fölé kerekedhetnek az addig nagyon tisztelt idősebb kutyáknak, akár az anyjuknak is. Ez járhat konfliktussal, észnél kell lenni. Azért egy jó elválasztó kerítés nem árt. Nekem 5 kutyám van már 9 éve és a falkasorrend olykor átrendeződik. Általában nagy békességben élünk így együtt, de azt már megtanultam, ha elmegyünk itthonról, 2 kutya megy a kert egyik részébe, három a másikba és így garantált a béke. Ugyanis azonnal falkasorrendi viták voltak azelőtt, ha elmentünk itthonról. Ma már tudom, kik azok akik rivalizálnak egymással és kik a békés alattvalók, és így garantálni tudom a békés együttélést. Azzal együtt, hogy én és a párom vagyunk a falkavezérek, azt gondolom, tisztelnünk kell a kutyáink közt kialakuló rangsort is, legalábbis nálunk csak azóta van harmónia.


Szóval ha 2 kutyád van, 2 évig biztos nem lesz probléma. Utána pedig a kutyáid erőnlététől függ. Néhány enyhébb verekedés is eldöntheti a falkasorrendet és ha az anyakutya nem túl domináns, viszonylag könnyen kialakul az új egyensúly, amiben a kölyök lesz a felette álló.

Előfordulhat nehezebb eset is, de ezek is általában a gazda távollétében okoznak problémát, ez orvosolható a különcsukással. Átéltem azt is, amikor nem volt megoldás, volt 2 kutyám, akik 5 éves korukban vesztek össze, a sorrend nem dőlt el, mert közel egyforma erősek voltak, őket egész addig, míg az egyik meg nem halt, külön kellett zárnom, soha, még akkor sem lehettek együtt, ha itthon voltunk, mert azonnal egymásnak estek. De az extrém eset volt és se azelőtt, se azóta nem éltem át hasonlót a kutyáimmal, igaz azóta vagyok olyan óvatos, ha feszültség van, azonnal különzárom őket és rendszerint már másnap nem is emlékeznek rá, hogy haragban voltak.

2012. okt. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
H csak 2 szuka van, és kan nincs, akkor felnő a kiskutya szépen az anyja mellett.
2012. okt. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!