Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság kölyök cocker...

Sága kérdése:

Szobatisztaság kölyök cocker spánielnél miért van ez?

Figyelt kérdés
Okt. 21-én került hozzánk a kölyök cocker spániel kiskutyánk,aki most majdnem 3 hónapos és mivel tudtuk hogy természetesen nem szobatiszta,elkezdtük használni a kutyapelenkát.Eközben feltekertük a szobában a szőnyeget.Két nap múlva már csak az előszobába végezte a dolgát(persze nem mindig a pelenkára).Most az orvos tanácsára,hogy ne csúszkáljon a parkettán visszatettük a szőnyeget és azóta arra pisil pedig utána mindig feltisztítom habos kefélős izével.Már tanácstalanságomban befújtam a kolegámtól kapott kutyariasztó sprayvel is.De semmi eredmény,csak annyi hogy eleinte a fújás után morgott a szőnyegre.Miért van ez?

2012. okt. 27. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

mert a kutyák nem tudják megkülönböztetni a pelenkát a szőnyegtől. Lehet neked egyértelmű,neki nem.

Amúgy mikor akarod szobatisztaságra szoktatni? Mert a pelenka nem az. Egyik kutya se szeret a saját helyére üríteni,ami amúgy nektek sem higénikus és enyhén szólva undorító. Vigyétek sétálni minden evés,ivás,alvás,játék után azt a kutyát,pelenkát meg felejtsétek el.

2012. okt. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert pelenkára szoktattátok, és a szőnyeg hasonlít a pelenkához. Kétféleképpen tudtátok volna elkerülni, vagy nem kellett volna felszedni a szőnyeget, vagy eleve el kellett volna felejteni a pelenkát, és lehordani sétálni. Én inkább az utóbbit javaslom most is, vegyétek el tőle a pelust és hordjátok le a kutyát kétóránként, vagy ha nem megy, és nagyon kényesek vagytok a tisztaságra, vegyetek szobakennelt, és tegyétek abba, amikor nem vagytok otthon, akkor csak azt kell majd kitakarítani, és valószínű gyorsabban is fog menni a szobatisztaság tanulása.
2012. okt. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kutyánkat nem szoktattuk úgy hogy pelenkát raktunk rá annak semmi értelme,ezzel nem is tanítod arra hogy szobatiszta legyen. Sokszor levittük mi is sétálni megdicsértük ha elvégezte a dolgát lent,persze így is előfordultak "balesetek" de megtanulta,idő kellett hozzá.Sok sikert!
2012. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi segítségeket.Nem tudjuk levinni még sokszor,mert még nincsen meg az összes oltása és a doki mondta hogy max 5-10 percekre lehet levinni és másik kutyát meg füves részt ahol kaki meg mindenféle lehet amit nem látok este vagy kora reggel sötétben tilos.Ezért csak a ház körül szoktam sétáltatni a betonos részeken.Panel házban lakunk.
2012. okt. 27. 21:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

És öt perc alatt nem megy neki a kaki? Leviszed, lerakod egy olyan részre, ahol nem jár kutya, nem hagyod szaglászni, ha pisilt-kakilt, nagy dicséret. Viheted a pelenkát is, le is terítheted alá, vagy akár egy újságot, akkor a fertőzésektől sem kell annyira félni, ás mégis rendesen szobatisztaságra tudjátok szoktatni.

Persze ha mondjuk parvo van a környéken, akkor nyilván nem biztatlan arra, hogy kísérletezz, de a pelenkát akkor sem javaslom. Inkább ne engedjétek be oda, ahol nagy baj lenne, ha becsinálna, semmi baja nem lesz tőle, ha pár hetet szpnyegmentes övezetben tölt el.

2012. okt. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát 10 percet sétálgatunk és semmi amikor régebben kakilt vagy pisilt lenn akkor még jutalomfalatot is kapott érte de a szőnyeg úgy látszik elrontotta ezt is sajnos.
2012. okt. 28. 05:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan helyre le lehet vinni ahol nem nagyon van más kutya. 5 perc nem elég, mert akkor az új dolgokkal foglalkozik. A pelenka a legnagyobb hülyeség, én két napig próbáltam a spanimmal. Kihordtam az orvos javaslatára, 2 hét alatt teljesen szobatiszta lett. Éjjel is odajött az ágy mellé és nyüszögött, ha kiakart menni, nappal pedig az ajtó elé ült és úgy jelzett. Itt még nem volt egészen 10 hetes, eddigre "ült" is. :)
2012. okt. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ma meglepődtem mert leült az ajtó elé és nyüszögött,levittem (szerencsére leértünk időben,a 9.ről) és egyből pisilt is.Lent voltunk 10 percet kb.,de a kakit akkor is fennt végezte el.
2012. okt. 28. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!