Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, aki külföldre ment...

Van olyan, aki külföldre ment tanulni pár hónapra és ezért itthon kellett hagynia a kutyáját? Hogy viseltétek (ti és a kutya)?

Figyelt kérdés
Jövő héten megyek ki 5 hónapra, aztán 1 hónapig itthon leszek, majd 3 hónapra újra megyek ki. Nagyon várom meg minden, de közben meg nagyon szomorú vagyok, hogy itt kell hagynom a kutyámat. Én vittem volna magammal, de a szüleim nem engedik, kijelentették, hogy a kutya marad (ők is imádják). Meg attól is félek, hogy ők nem tudnak majd vele annyit foglalkozni, én foglalkozom vele kölyökkorától, napi 2 órát, én tanítottam mindenre. Mondjuk ma anyának megmutattam, hogy milyen trükköket tud, hogy majd ők is tudjanak vele gyakorolni.

2012. okt. 27. 23:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Termézetesen nem csak tanulni, bármi miatt külföldre mentél egy időre.
2012. okt. 27. 23:31
 2/4 anonim ***** válasza:

Én votam közel fél évet Angliában, a kutyusom (törpe uszkár) akkor volt 2 éves. Rohadt nehéz volt nélküle, sokat sírtam is miatta, de nekem is úgy volt, hogy anyáék vigyáztak rá, akik nagyon-nagyon szerették és foglalkoztak vele. Amikor elmentek kb. 2 hétig nagyon depis volt, nem akart enni sem (persze ezt csak utólag mondták el nekem, hogy ne aggódjak), utána megszokta a helyzetet. De szinte minden nap nézte a kaput, hátha hazajövök. Amikor hazajöttem, persze kitörő örömmel fogadott, én meg bőgtem... utána sokáig árnyékként követett, bárhová mentem. Ma már 8,5 éves kutyus, és kitűnő a kapcsolatunk, semmit nem változtatott rajta ez a pár hónap. De ma már nem tudtám elhagyni még egy hónapra sem...

Szerintem, ha a szüleid vigyáznak rá, ne aggódj, nem lesz könnyű, de ki fogjátok bírni.

2012. okt. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Az lesz a legjobb, ha nem aggódsz érte, mert ha csak ezen jár az agyad (ami természetes) akkor nem tudsz koncentrálni arra, amiért kimentél. Minden rendben lesz a kutyusoddal, ez az utazás csak egy átmeneti állapot lesz, gondolj arra, hogy 5hónap múlva megint játszhattok, sétálhattok, minden rendben lesz. A kutyus az első 1-2 hétben valószínűleg depressziós lesz, de jobb mintha az egyik barátnődnél lenne akit alig ismer, így legalább a szüleid ott lesznek vele. Jó utazást azért.
2012. okt. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek. Azt remélem, hogy majd ott úgyis lesz annyi elfoglaltságom, hogy ne gondoljak rá annyit. De igazából őt sajnálom, nem magamat, mert nem fogja érteni, miért nem jövök még mindig haza.:(
2012. okt. 28. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!