Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mielőtt elhoznám a kutyát...

Mielőtt elhoznám a kutyát érdemes elvinni a tenyésztőnek egy plüss állatkát, h átvegye a mami meg a tesók szagát, h itthon ne féljen annyira a kutya?

Figyelt kérdés

2012. okt. 2. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Ha plüss kutyát veszel, akkor nem árt. Ha valódit, akkor úgy gondolom, szükségtelen.
2012. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Igen, szoktak vinni egy plüsst, vagy kis takarót, amit beteszel a mama és a többi kiskutya közé, hogy átvegye az illatokat. Sok kölyköt megnyugtat, ha egy idegen helyen érzi a tesók és a mama szagát.
2012. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2012. okt. 2. 11:59
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, érdemes, vigyél nyugodtan.

De ha nem viszel sem lesz baj.

Igazából kutya függő a dolog. Sok kölyök kutya a megérkezése után 15 perccel már játszik, rohangál, el van, míg más kiskutyák nehezen viselik az új helyet, begömbölyödve figyelnek egy sarokból... nekik jól jön egy kis szag a mamitól és tesóktól. Megnyugtatja, bátorítja őket.

2012. okt. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Általában a tenyésztő szokott adni egy rongyot vagy valami játékot, ami alom szagú. Mi is kaptunk, csak ott felejtettük. :) Ennek ellenére a kiskutya feltalálta magát, nem volt hiszti. Mondjuk ő már a nagykutya mellé jött, tehát volt társasága is.
2012. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több tenyésztő ismerősöm mondta h azok a kölykök akiknek vittek haza mama-szagú holmit, azok tovább sírdogáltak, nehezebben illeszkedtek be. Mi nem hoztunk és nem is volt nyüssz. Véleményem szerint egy jó idegrendszerű kutyának nem szabadna h ez jelentős "élmény" legyen az életében. Többek között azért sem, mert 8 hetes kor után - ugye amikor már el lehet hozni egy kölyköt (nem előbb!!) - már az anyakutya ösztönösen leválasztja a kölyköket magáról. Ekkor már nincs kötődés.
2012. okt. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#6-nál a pont. Több kiskutya után nekem is ez a tapasztalatom. (Erről írtam #1-es válaszomban, csak kicsit rövidebben.)
2012. okt. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát igazából megyek minden héten meglátogatni, mielőtt elhoznám, úh lehet, h engem is megszokik kicsit mire viszem. Legalábbis remélem, h kicsit megszokik :)
2012. okt. 2. 13:23
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az időszakban a kutya bárkit megszokik egy nap alatt. Nem lesz semmi probléma. Ellenben még fontosabb a 8-16 hetes kor közötti idő a szocializációra. Mostanában a divatos túlféltés miatt ezt a gazdik többsége kihagyja és láthatóan, ugrásszerűen megnőtt az antiszoc vagy rosszul szocializált kutyák száma. Érdemes ezen elgondolkozni h hogyan fogod megoldani.
2012. okt. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát mert mindenhol azt mondják, h a 3. oltás előtt nem szabad kivinni :( Ami akárhogy is nézem... legjobb esetben is 13-14 hetes korára van meg :( Én amúgy arra gondoltam, h barátnőm kutyájával összeismertetem, amint lehet, illetve másik bnőm kutya kozmetikus és hozzá átugrunk néha h lásson kutyákat. Most pont tél jön, és nem tudom, ilyenkor mennyire viszik ki játszani a kutyák a gazdikat, mert így jó időben mindig tele a park, télen nem igazán...


De amúgy szocializációra is kérek mindenféle jó tanácsot. Megköszönném.

2012. okt. 2. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!