Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet szoktatni, hogy az...

Meg lehet szoktatni, hogy az orra helyett a mancsát használja?

Figyelt kérdés

(elég későn írtam ezt a szöveget, bocsi az "értelmes" fogalmazásért)


Nagyszüleimnél úgy nyílik a kapu - ha nincs bezárva - hogy erősebben meg kell nyomni. Dani könnyedén kinyitja a mancsával, de Borka az orrát használja, de azzal csak úgy tudja, hogy először résnyire kinyitom neki. Néhány helyen olvastam, hogy előfordul, hogy az egyik ellesi a trükköt a másiktól (mind a 3 kutyánk elleste Danitól a pacsit :D ) de akárhányszor nyittatom ki a kaput Danival, nem fogja fel. Hogyan lehetne átszoktatni orról lábra?


2012. okt. 28. 02:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszerűen ne nyisd ki neki, ha nagyon akarja, és nincs segítsége, akkor majd rájön magától.

Az én kutyám a szúnyoghálós ajtót tanulta meg használni, mert meguntam hogy három percenként ki-be kell engedni, és nem nyitogattam neki tovább. Úgyhogy megoldotta maga :)

2012. okt. 28. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én vizslám a gömbzáras ajtót megtanulta kinyitni, pedig direkt miatta cseréltük le a kilincsest. De, ha csak be van hajtva az ajzó, akkor ő is az orrával nyitja ki, sőt a másik keverék kutyánk is.
2012. okt. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!