Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet hozzá szoktatni...

Hogyan lehet hozzá szoktatni kutyát a fürdetéshez? Tegyek játékot kádba, hogy elvonja figyelmét a fürdetésről?

Figyelt kérdés
Többször fürdettem már meg kutyámat, de nem igazán szokta meg, mindig remeg ha fürdetem, fél a víztől, pedig kiskorától próbáltam rászoktatni. Fésülést sem szereti, de muszáj neki hosszú szőre miatt. Lehet, hogy kiskorában történt vele valami, akitől hoztam.
2012. okt. 22. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A kutyák 90%-a nem a víztől meg a fürdéstől fél, hanem attól, hogy csúszik a lába a vizes kádban, instabil helyzetben van, és ettől parázik. Tegyél alá csúszásgátlót, és ha lehet, jutalomfalattal vagy a kedvenc játékával csald be a kádba (kissámlival meglepően egyszerű), vagy ha nagyon nem megy, tedd be a melső lábait, de a hátsókkal ő másszon be. Ha még így is rémült, ne nyisd rá a vizet, hanem játszd el vele többször a ki-beszállást, amíg természetessé válik számára. Ha nyugodt, amikor nekiesel magának a fürdetésnek, sokkal könnyebb lesz kezelni, mintha eleve retteg és menekülni akar.
2012. okt. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos információt megfogadom a tanácsodat.
2012. okt. 22. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktattam, hozzá, hogy először behívtam a fürdőbe, leültettem, ott jutalomfalat, majd mondtam, hogy mehet a dolgára, következő alkalommal még közelebb ültettem le a kádhoz, ismét jutalomfalat, aztán első két lábát beemeltem a kádba, megint jutalomfalat, aztán beraktam a kádba, ott ücsörgött és kapott egy csomó jutalomfalatot közben, azután megnyitottam a zuhanyt, de nem rá folyattam, ismét jutalomfalat, végül amikor fürdettük, egyikünk adta közben a jutalomfalatot, a másikunk zuhanyoztatta. Előtte volt hiszti, de így már minden oké volt :)

A lényeg a fokozatosság és hogy jó dologgal kösse össze :)

2012. okt. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Egy rossz, vizes kesztyűvrs törölgesd át a szőrét.
2012. okt. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is jutalomfalattal oldottam fel, de neki is remegett a lába, annyira félt! ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚTálja a vizet!

Namost annyit még tegyél meg előtte, hogy ha beviszed a fszobába és remeg a lába, akkor ne kezdd el nyugtatgatni, mert akkor azt hiszi, megdícséred, amiért fél. Én azt csináltam, hogy behúztam a nyakörvénél-azért húztam, mert még a jutifalatra se jött be, ennyire félt. Akkor becsuktam a fszoba ajtót és láttam, hogy reszket. Akkor nem szóltam hozzá, hanem leültem a kád szélére és vártam. Várni kell, amíg megnyugszik valamennyire. Ammikor ezen túlvan, már nem remeg, akkor adok még falatot és beemelem a kádba. De még nem csinálok semmit. Ha itt is elkezd remegni, adok falatokat és szintén várok. Én azt csináltam ezután, hogy a zuhanyrózsát elővettem, de nem nyitottam meg. Hanem megmutattam neki, arra is tettem párizsi falatot, hogy onnan elvegye stb. Aztán megnyitottam a vizet és úgy tettem rá a falatot, hogy folyik alul a víz és ő a tetejéről elveszi stb stb és a végén már simán ott állt és hagyta!!!

2012. okt. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!