Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát hogyan lehet a...

Kiskutyát hogyan lehet a házába szoktatni?

Figyelt kérdés

Egy "medveölő" keverék kiskutyáról van szó. Úgy kaptuk, talán 1-2 hónapos lehet, és csak az a pici gondunk vele, hogy a ház főbejáratához fekszik a csupasz kőre, és nem a házába. Hogyan lehetne a házába szoktatni? Megkötni nem szeretnénk. Talán az ennivalóját rakjuk be a házba?

Válaszokat előre is köszönöm!


2012. okt. 24. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Hagyjátok, majd bemegy, ha be akar menni. Béleljétek ki neki, hogy meleg legyen, és az ajtón is csak akkora rés legyen, hogy épphogy beférjen, különben nem fogja tudni bemelegíteni magának. De mondjuk jobb lenne ilyen pici kutyát nem kib*szni egyedül a kertbe, neki még falkára van szüksége, aki megvédi, családra, ahova beilleszkedhet, nem várhattok el tőle rögtön akkora önállóságot, mint egy felnőtt kutyától. Nem véletlenül fekszik ám az ajtótokba, nem akar egyedül lenni, nem erre tervezték. Ráadásul az sem mindegy, hogy a házában ugyan lehet, hogy jó idő lesz, de a kertben nem, és hát nyiulván nem fog egész nap a házában kuksolni. Jobb lenne, ha beengednétek magatokhoz, mondjuk tavaszig. Igen, addigra nagyra nő, de el fog férni, ha akarjátok, ráadásul úgy sokkal kezelhetőbb lesz, ami - mivel valószínű szép nagy kutya lesz - nem egy utolsó dolog.

Azt meg nem értem, mit segítene a megkötés azon, hogy nem megy be a házába.

2012. okt. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
A mi kutyánk egy Labrador 12 éves lassan és eredetileg az udvaron volt egy fa alatt a háza, és gyakorlatilag soha nem ment bele, mindig a ház ajtóba feküdt, végül első télen amikor nagyon hideg volt odavittük a házát a bejárat mellé és utána befeküdt, azóta télre mindig odavisszük a házát...
2012. okt. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez egyik ismerősünk mondta, hogy kössük oda, de mi is idegenkedtünk a dolog miatt. Az előző kutyánkat csak akkor kötöttük meg amikor jött valaki, amúgy mindig szabadon volt. A kis duracelnyuszi most az előszobában van, ott alakítottunk ki neki egy kis helyet.
2012. okt. 24. 23:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyám a legnagyobb hidegben sem ment be a házába. Azután a megszokott helyére készítettünk neki szállást. Kicsit rontotta ugyan a ház összképét de szeretem a kutyust. egyébként befogadott keverék kutya.
2012. okt. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!:)


A medveölő kaut jelent?:)

(Csak mert már hallottam, hogy más kutyára is ezt mondták).


Ezek a nagytestű pásztorok általában nem szeretik a szűk helyeket, nekem két KÁJom van és 3 keverékem, a keverékek mindenféle kuckót imádnak (kinti-benti kutyák, ha akarnak, kimennek, ha akarnak, bejönnek), a két KÁj viszont soha az életben még be nem tette a lábát sem a kutyaházba, sem a tágas bejáratú boxba. Télen rossz nézni, ahogy kikéredzkednek hogy a hóban alhassanak. Melegük van a házban.


Viszont azt tanácsolom, 5-6 hónapos koráig a Ti kutyusotokat is tartsátok a házban.

(Mármint nem szobakutyaként, de amikor csak akar, hadd menjen be.)

Egyrészt a kötődésetek sokkal jobb lesz, másrészt pedig így a kutya sokkal jobban megtanulhat "emberül".

Furcsa tudom, de így van.:)

Így állandóan látni fogja az arcmimikátokat, a testbeszédeteket, és később sokkal jobban meg fogja érteni, mikor mit szeretnétek, mi mit jelent. Ennek pedig nagy hasznát vehetitek a jövőben.

(Ez nem elkényeztetés, az én KÁJ-aim is velem aludtak 6 hónapos korukban, utána egyszerűen maguktól ki akartak menni a kertbe, jobban érezték ott magukat.)

Nem kell félned, hogy ezután a 60 kilós felnőtt kutya is csak az öledben tud majd elaludni...:D

6 hónapos kora után kiszoktathatod a kertbe (de valószínű, hogy magától akar majd kimenni.)



A főbejárat elé pedig leterítenék egy pokrócot, vagy bármit ami melegen tartja azért.


(Mi két raklapot toltunk össze, és egy régi szőnyeget szegeltünk rá.)

2012. okt. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen a medveölő a Kaukázus juhászkutya.

A bejáratnál van leterítve neki egy szőnyeg, és ha elalszik akkor be is szoktuk takarni. Estefele beengedjük az előszobába.


Köszönöm szépen a tanácsokat! :)

2012. okt. 25. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!