Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor valójában hol...

Most akkor valójában hol lehet elengedni a kutyám?

Figyelt kérdés
Az új törvény értelmében ha jól tudom erdő-mezőn, város belterületén, közterületen, parkban csak pórázon lehet a kutya. Úgy vélem, ezzel lefedtem az összes földterületet. Kiskapuk? Ötletek, hogy a törvény szerint mégis hol engedhetném el séta közben a kutyát? Értelem szerű a kutyafuttató, de a legközelebbi 20 kilométerre van, na nem azért költöztem az urbánus világból ki az isten háta mögé a falura, hogy autóval kelljen sétálni hordani a kutyát. Szóval ez nem játszik, és úgy gondolom, hogy megérthető indok miatt.
2012. okt. 28. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennek alapján sehol sajnos (illetve még kutyaiskolákban el lehet engedni, de hát az nem ugyanaz). A törvény ezen része szerintem teljesen értelmetlen, mivel Magyarországon még nagyon sok helyen nincs kutyafuttató. Így mit tehet a gazdi? Törvényt szeg, vagy nem engedi el a kutyáját. Utóbbi megoldás pedig úgy gondolom, nem túl állatbarát, úgyhogy ezen a pontos ellentmondás is van az állatvédelemmel kapcsolatban (kérdés, hogy mennyire tekintjük állatkínzásnak azt, ha egy kutya egész életét a kertben és/vagy a póráz végén éli le). Egy lelkiismeretes gazdi számára, aki a kutyájába belefektetett annyi energiát, hogy képes kordában tartani póráz nélkül, ez felhívás a törvény megszegésére. Nekünk is egy csomót kéne utaznunk egy kutyafuttatóhoz, de a benzin sincs ingyen, ráadásul a drága BKV-n a kutyának teljes árú jegyet/bérletet kell váltani, ami szerény véleményem szerint elfogadhatatlan, pláne ilyen feltételek mellett.
2012. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Olyan külterületen lehet elengedni, ami nem magántulajdon és nem vadászati terület, nem természetvédelmi-nemzeti park...tehát jogilag elvileg csak a zsebkendőnyi kutyakarámokban...

Gyakorlatilag ott engeded el, ahol csak akarod :) Fontos, hogy behívható legyen, más emberekkel-kutyákkal barátságos-közömbös. Ne szaladjon autók elé, ne menjen engedélyed nélkül más kutyákhoz-emberekhez.

Ahol sűrűn szoktak közteresek lenni, ott nagy körültekintéssel engedd csupán szabadon.

2012. okt. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.Igen, én is hasonló konklúziókra jutottam, mint amiket írtatok. Mi erdős területen lakunk, plusz még itt a Duna part. A baj az, hogy a kedves vadászok a ,,nagy emberek" itt ebben a ,,kedves" faluban, és sportból lövöldözik ki annak a kutyáját, aki nekik nem szimpatikus. Az, hogy az egész faluban csak az én kutyámban van chip, az senkit nem érdekel, meg nem is fog. De mivel egyedül én hordom sétálni a kutyát, ezért én vagyok a közellenség. Úgy néznek rám, mint egy sült bolondra, mondván: minek viszem a kutyát sétálni, ha van kert? mivel városi divat ez is?

Szóval ja, mivel a vadászokkal nem vagyunk nagy barátok - a múltkor elmondtam nekik, hogy számomra ne ember, aki egy élőlény meggyilkolását kedvtelésnek veszi és örömét leni benne - így asszem nem fogom gyakorta elengedni a kutyust.

Köszönöm minden esetre a válaszotokat! :)

2012. okt. 28. 13:49
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, azért ilyeneket ne mondj a vadászoknak, mert egyrészt az ellenőrzött vadászatnak fontos szerepe van, másrészt csak megutáltatod magad. Itt néhányan megindokoltuk, miért:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__vadallatok__3496838-a..


A kutyádon legyen élénk színű nyakörv vagy hám, ne engedd vadat űzni, sem messzire elmászkálni tőled. Én ezt úgy oldottam meg, hogy ha séta közben túlságosan belemerült a pockozásba, futkározásba a kutyám, azonnal elbújtam, és hagytam, hadd' keressen kétségbe esve (akár hosszú percekig). Ezt a mai napig megcsinálom, ha túlságosan elbóklászik. Ezért nem is megy messzire tőlem, szimatolás közben is figyel rám. Emellett nem szaladgálhat mindig, elég gyakran mellettem, mögöttem kell mennie póráz nélkül, nem előzhet ki.

2012. okt. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

hát ha veszel mondjuk egy 10-20 m-es pórázt akkor szabályt nem szegtél,mert a kutya pórázon van és a kutya is vmennyire "szabadon" lehet..


mondjuk tényleg elég szar ez a törvény a kutyafuttatók legtöbbje tök kicsi és én sétálni akarok a kutyámmal nem pedig csak állni az egyik sarokba és labdát dobálni..

2012. okt. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

15.37-es válaszoló. Köszönöm a hasznos választ (meg persze a többieknek is :)).


Nem kötekedni akarok, de az új törvény feketén-fehéren kimondja, hogy erdőn-mezőn ha el van engedve a kutya, akkor joga van a vadásznak kilőni őt minden gondolkodás nélkül. És a mieink ezt meg is teszik. Ezzel semmi baj sincs, amit én az előbb írtam az az, hogy a mi kedves vadászaink puszta szórakozásból lövögetik a nem szimpi tulajok még kevésbé szimpi kutyáit, még ha nem is az erdőben vannak elengedve.


És én azt is elhiszem, hogy egy ilyen témában, mint a vadászat mindig van pro és kontra érv is. Tudom a vadállomány túlszaporodása, növények tönkretétele, stb. Emellett nekem meg lehet a saját véleményem, amelyet a saját külön bejáratú értékrendemre alapozok. Nálam az, hogy valaki állatot gyilkol azért, hogy szórakozzon, az nem megy át. Egyszerűen nem. Sajnálom. Elég nyitott ember vagyok, de ez így nem megy át. És a véleményem mellett kiállok, akár tetszik a vadászoknak, akár nem, akár szabad nekik ilyet mondani, akár nem. Ez van.

2012. okt. 28. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!