Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit mondjunk a leendő gazdinak?

Mit mondjunk a leendő gazdinak?

Figyelt kérdés

Van nálunk most egy kiskutya. Lassan 2hónapos lesz, de a leendő gazdik és apukámék is azt szeretnék ha csak 3hónapos korában menne majd az új helyére. Mi fogjuk elvinni a kis szőrmókot (ismerjük akinek adjuk) többször is találkozhat majd még a mamájával és a "pót papájával".

Kérdéseim: Jó neki ha találkozhat még a mamájával és velünk vagy nem?

Mit mondjunk el a gazdinak?

Adjunk e valamit a kutyushoz?(kis nyakörve, tálka vagy valami)

Ha találkozik még előtte párszor a gazdijával az megkönnyíti majd a beilleszkedését vagy ezt is hanyagoljuk?

Kérlek mondjatok el mindent, egyetlen kiskutya, első és utolsó, nem tehettünk róla hogy jött.


2012. okt. 28. 13:30
 1/6 Hovarju ***** válasza:
100%

Az jó ha a leendő gazdi látogatja, legalább nem lesznek teljesen idegenek egymásnak.

Amit én mindenképp elmondanék az új gazdának: milyen ételt és naponta hányszor evett a kutya.

A kutya csak úgy kerülhet új gazdához, ha chippelve van.

3 hónaposan már rendelkezni kell legalább 3 oltással és többszöri féreghajtással. Az új gazdinak pedig a legelső útja a saját állatorvosához vezessen, hogy meg tudja beszélni vele a további oltások sorozatát.


Ha akartok adhattok mellé tálat, nyakörvet stb. De szerintem elég ha elmondjátok a gazdinak, mit kell beszereznie, és ő majd olyat vesz, amilyet szeretne.

2012. okt. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogyha megtörtént az elválasztás, akkor többet ne találkozzon a szüleivel, és veled sem. Mikor átkerül az új gazdihoz (bármennyire is ismeri már) az első néhány napban biztosan szomorú lesz, de szép lassan elfelejti az "előző helyét" és szülővé és vezérré fogadja az új gazdáját.

Amit csak eltudsz mondani, mondj el az új gazdinak. Az oltásoktól kezdve odáig, hogy pl ilyen és ilyen eledelt kap, akkor az ürülék lágyabb a szokásosnál.

A kis nyakörv és a tálka mellé én tudok javasolni egy levetett pólót (ami az új gazdié volt), ezzel jó alaposan végigdörgölni a mama kutyust, aztán ha hazaértek az új helyre, akkor odatenni a pólót, ahol a kiskutya aludni fog. Mivel a kutyáknak nagyon fontos a szaglás, a szagok, így ez az ismerős szag, "a mama szaga" és az új szag, "az emberé aki megvéd és enni ad nekem" megnyugtatja.

2012. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom!!

Akkor a mamat ne vigyuk magunkkal? Marmint mikor visszuk a kicsit a mama ne jojjon velunk?

2012. okt. 28. 19:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne. Gondolj bele milyen kutyasírás lenne belőle, és neked/nektek sem lenne könnyű úgy eljönni. (bár amúgy sem lesz könnyű otthagyni.)
2012. okt. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hovarju ***** válasza:

A mama kutyát ne vigyétek magatokkal. Jobb lenne, ha inkább az új gazdi jönne a kutyusért és legközelebb akkor találkoznátok vele újra, ha már beilleszkedett az új helyére.

A pólós ötlet nekem is tetszik.

2012. okt. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm!

A pólós ötlet tényleg jó.

Sajnos azt nem tudjuk megoldani hogy az új gazdi jöjjön érte, mivel nincs most autója.

2012. okt. 29. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!