Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoktatok nyers tojást adni a...

Szoktatok nyers tojást adni a kutyának? Milyen gyakran lehet?

Figyelt kérdés

Hasmenése miatt diéta ítélték, nagytestű, imádja a tojást. Rizzsel keverve kapja esténként a szárazat, illetve reggel egy kevés szárazat.

Este ha ráverek egy tojást csak úgy nyersen, az jót is tesz neki, azon kívül, hogy imádja? Ezt milyen gyakran lehet? Mindennap? Hetente?


2012. okt. 28. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Hasmenésre én biztosan nem adnék tojást (nincs tudományos alapja, csak megérzés), de amúgy nagyon jó dolog a nyers tojás. Én csak úgy ötletszerűen szoktam nekik adni néha, illetve ha látom, hogy korpás a szőrük, akkor gyakrabban, meg most a bundacsere alatt is sűrítettem kicsit, heti 1-2-szer biztosan kapnak, közepes testű kutyáknak (25-30 kiló) egy nagy tojás landol a vacsiban.
2012. okt. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem heti szinten egy tojás nem lehet gond,és persze a héjat is tedd bele ( összetörve).jót tesz, és a kutyatápokban amúgy is rengeteg a tojás-héj liszt!

igaz máshogyan nevezik, de alapból az .

2012. okt. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

minden nap semmiképp se adj neki.

a tojásfehérje avidint tartalmaz, ami megköti a szervezetben a biotint, így biotinhiányhoz vezet. ha a tojásfehérjét hőkezeled (csak annyira, hogy fehér legyen), akkor adhatsz neki minden nap.

az a legjobb, ha lágytojásnak csinálod meg, a sárgája még folyós, a fehérje pedig kocsonyás.

egyébként, ahogy a többiek is írták, nagyon egészséges, a sárgájában rengeteg hasznos dolog van (zsírsavak, vitaminok, stb.), a fehérjéje pedig a legtökéletesebben emészthető fehérjeforrás.

2012. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hovarju ***** válasza:

Amíg hasmenése van én nem adnék neki tojást.

Ha rendbe jött, nyugodtan ehet, de elég heti 1x.

Amikor nagyon vedlett a kutyám, én túróval kevertem neki össze. Nagyon szerette és még a szőre is szebb lett tőle.

2012. okt. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!