Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e kutyának nyers húst...

Lehet-e kutyának nyers húst adni? Ha igen, akkor milyent? Pl. Pulykamellet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__508708-kutyan..



Disznó és vadhús kivételével adhatsz neki bármit.

A miénk imádja.

2011. febr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Én farhátat szoktam adni a kutyánknak.

Jó sok pénzetek lehet, ha még a kutya is pulykamellet eszik...

Nálunk még mi sem tudunk olyat enni :((

2011. febr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mi farhátat és csirkelábat adunk
2011. febr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet neki adni, tapasztaljátok ki, melyiket szereti, de nem kell túlzásba vinni. Hetente-kéthetente néhány szelet bőven elég.
2011. febr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm a linket! Én rákerestem, mielőtt kérdeztem, de valószínű valamit nem jól csináltam.


:) Nincsen olyan sok pénzünk, hogy a kutyust pulykamellel etessem, de ma adtam neki 2-3 szeletet és nem voltam benne biztos, hogy jól tettem-e.

2011. febr. 8. 21:30
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Nekem állatorvos mondta, hogy azért érdemes kicsit felfőzni legyen az bármilyen hús.

Egy szakács ismim is mondta, hogy nem tom milyen bacik lehetnek benne ami ha nincsen hőkezelve, ételmérgezéses tünetekkel járhat. Állatoknál is.

Végül is te tudod mivel eteted, de nekem ez a véleményem.

Minden jót!

2011. febr. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem sem ajánlott. Tényleg lehetnek baktériumok még a legjobb helyről származó húsban is.


Persze nem lesz baja, ha főzés közben odadobsz neki egy vékony csík nyers húst (sertéshúst nem szabad adni!!), de a normális, esti étkezéshez főzd meg neki.

2011. febr. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mi farhátat,lábat, meg lábat(kiszedve belőle azt a nagy csintot, mert azt ha ráharap akkor ilyan szilánkosra törik és ha lenyeli lehett tőle baja.és azt a tű alakú kis csontot is ki szoktuk szedni.)szoktunk neki adni eszte, de mindig meg szoktam főzni, általában már reggel.Nyersen nem szoktam adni neki.De disznót még nem kapott.Amúgy a disznót főzve se eheti meg?
2011. febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
"Amúgy a disznót főzve se eheti meg?" -de, főzve lehet adni disznóhúst.
2011. febr. 9. 10:54
 10/10 anonim válasza:
0%
Semmilyen nyers húst nem szabad adni a kutyának! Se csirkét, se pulykát, se marhát, se sertést. Legutóbbit főleg nem szabad adni nyersen, mert elkaphat egy Aujeszky-féle betegséget, ami nagyon veszélyes a háziállatokra. Belsőségek közül egyet lehet adni nyersen, a pacalt.
2011. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!