Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharap a kutyám! Mit tegyek?

1lány.... kérdése:

Megharap a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval, van egy 6,5 hós ebem, kistestű, épp kamaszkorát éli. Nagyon sokat foglalkozok vele, és a falkavezérséges feladatokat is csináljuk, majdnem minden nap. Lakásban van, de már ugy ahogy szobatiszta (kopp kopp) :D Eddig a séta egyenlő volt a pokollal, olyan volt mint aki be van gyorsulva, de valami kegyetlenül, és mindent a szájába vett, volt is már baja belőle. Most ott tartunk, hogy ugy a séta 90 százalékában jön mellettem nyugodtan, kemény munka volt :D már "csak" a papírzsebkendőket szedi fel, de valami iszonyatos gyorsasággal odaiszkol ha lát egyet, és ha ki akarom venni a szájából olyan lesz mint egy vadállat, olyan szinten védi azt a nyomorult zsebkendőt mintha az élete múlna rajta, nem engedi el az : ereszd-re sem, pedig azt amugy tudja, ha sikerul kivennem akkor pedig kapar, megharap (rendesen) még szerencse hogy gyenge a harapása, bajt nekem nem okoz vele, csak nagyon elkeserítő hogy annyit tanítom és ez a nyamvadt zsebkendő annyit ér neki hogy engem vagy anyámat megharapja érte. Mi a csudát csináljak már vele, én nem magyarországon élek s itt alig van kutyaiskola, ha van is többszáz km-re. Én nem tudom megoldani ezt vmilyen trükkel?

2012. okt. 28. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
először is azzal hogy felveszi a zsebkendőt és nem adja oda dominanciát próbál meg gyakorolni feletted, tudja hogy ezzel felidegesít, magára hívja fel a figyelmet, ha legközelebb ilyen történik légy érdektelen, fordíts neki hátat, enged el a pórázt és indulj ellenkező irányba, simi nincs 30 percig, ha pedig a szájába nyúlsz azzal eléri a célját egyenrangúnak tekint és játékból harap, légy határozott, a büntetés például legyen ilyenkor a NEM szó mellet az hogy irány haza, nagyából ennyi :)
2012. okt. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne a papírzsepi felszedéshez kellemetlen élményt társítani. Mondjuk egy fél literes műanyag palack aljára teszel egy kevés kavicsot és ezt a palackot oda dobod, amikor felveszi a zsepit. Nem a kutyához vágod hozzá, hanem úgy, hogy a kutya mellett csapódjon a földbe. Ilyenkor elvileg odébb ugrik és azt is kiköpi, ami a szájában volt. Utána magadhoz hívod és megdicséred, ha odamegy. Fontos, hogy a büntetés után mindig oldd is ki a kutyát! Elvileg néhány alkalommal elég megcsinálni ahhoz, hogy leszokjon erről.
2012. okt. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ezek jó ötletek, köszi elsőke:) az eddig is működött, hogy ha vmit a szájába vesz, pl műanyag kupakot, flakont, zacskót, szivacsot ilyesmit (választék van bőven, múltkor meg is ebédelt kint, talált kenyeret, meg almát :D ), akkor irány haza, és a lépcsőház előtt kiköpi, mert nem akar bemenni :) egy baj van, hogy a zsepit kb 3 másodperc alatt lenyeli, akkor is menjek vele haza? ő fogja még tudni, hogy büntiből hazamegyünk mert rossz volt? azt viszont, hogy nem figyelek rá, nagyon érdekes, szuper ötletnek találom, ki is fogom próbálni mindjárt még ugyis megyünk le, aztán majd megírom sikerült-e. Lehet, hogy tényleg azon szórakozik, hogy felhúzzon.
2012. okt. 28. 22:07
 4/13 A kérdező kommentje:
Második válaszoló ez is nagyon érdekes, köszi. Ezt is mindenképp ki fogom próbálni, így nem is a kutyát bántom csak megijesztem. Ígyis mindig attól félek a legjobban, hogy annyira felhúzza az agyamat, hogy egy gyenge pillanatomban kárt okozok benne, könnyen elszakad a cérna :(
2012. okt. 28. 22:09
 5/13 A kérdező kommentje:
na megyünk le, kipróbálom az ötleteket :)
2012. okt. 28. 22:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Félliteres palack helyett én egy láncpórázt javasolok. mellé dobd ugyanúgy mint a palackot. És nem néz ki hülyén.. mint egy palack és mindig nálad van. Én is azt használom már dobni sem kell elég ha megcsörgetem :) és tudja hogy rosszat csinál.
2012. okt. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt is berakom a kipróbálandó ötletek sorába :) amúgy nem nagyon izgat mi néz ki hülyén, a célom a kutya megtanítása, másnak ha nem tetszik ő baja, majd akkor nézhetnek nagyokat ha az én kutyám szót is fogad! Amúgy most kipróbáltam ezt a nem figyelek rá és nem húzom fel magam módszert, nem mondom hogy otthagyta a zsepit az úton, de így már nem volt neki olyan érdekes, hogy közben nem sikongattam hanem simán nézegettem az égen a csillagokat :)amúgy abból nem lesz neki baja hogy naponta papírzsepit zabál?
2012. okt. 28. 23:01
 8/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ez az utolsó mondat ezzel a papírzsepi zabálással nagyon vicces. :D Jól kijött! XD


Hát figyi, jót biztos nem tesz neki, de belehalni sem fog.


Egyébként nekem ugyanez a probléma volt az én kutyámmal, ő is pont 6,5 hónapos, labrador retriever. Mindent megzabált az utcán, mindent. Ha eddigi élete során nem evett meg 10 kiló macskaszart, akkor egyet sem. XD Én mondjuk nem nagyon idegesítem magam ilyenek, jó, nem mindegy nekem, vagy ilyesmi. De észrevettem, hogy ha feldühödöm, akkor ő nyert, röhög a markába.

Hála isten, nálunk eléggé megvan a falkavezérség, úgyhogy mára, ha rászólok, hogy fuj, akkor már ott hagyja. De régebben úgy oldottam meg, hogy rávetettem magam, mint egy őrült és kitéptem a szájából. Mutattam neki a zsepit és mondtam jó erélyesen, hogy fuj! Hogy érezze, hogy ez nem okés. Letettem elé, megint beharapta. Akkor megint elvettem tőle, mutatás, fuj. És ez így ment egész addig, amíg ott nem hagyta a földön. A vége felé már elgé volt a kezem odatennem. Ezt játszottuk kb 1-2 hónapig, azóta nincs ilyen probléma.

De amúgy nem tudom mi van ezekkel a zsepikkel, hogy ennyire be vannak tőle zsongva! :D

2012. okt. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

eddig remekül csinálod! gratulálok,végre valaki aki alkalmaz,és nem értékel.

apró trükk : vigyél magaddal egy olyan spriccelős műanyag flakont :) ablakpucoló,stb. tegyél bele hideg vizet!

amikor megindul a zsepi felé, vagy már elkapta ,adj neki parancsot ( ereszd,hagyd,bármi,esetleg palacsinta:),a szó mindegy, de onnantól ezt használd)

és ,utánna azonnal spricceld le!

a sokktól elengedi, akkor te megdicséred !

juhet a jutalmazás.

a lényeg,ha nem adja oda azonnal, vagy elindul felé,jön a parancs ( hagyd) és ő úgysem fogja,mert még nem érti a szó értelmét,és ekkor jön a hideg vizes sokk:)

persze ,amikor ledobta,otthagyta,jön a jutalmazás!!

büntetés-jutalmazás!

2012. okt. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
jók az eddigiek is, mint kellemetlen élmény társítása a zsepivel. én még azt is csináltam, hogy felkaptam egy botot v más érdekeset, és azt kezdtem előtte húzgálni, egyből kiejtette a moslékot a szájából. de ha azt akarom hogy fel se vegye, a fúj-t használom. amúgy ha ki akarsz venni valamit a szájából anélkül, hogy megharapna, a felülről fogd meg és nyomd rá a két oldalát a szájának a felső fogsorára(remélem érthető) így a saját száját csak nem harapja meg, és mivel kellemetlen, jó eséllyel maga elengedi a cuccot. másik kezeddel húzd le az alsó száját, így kiesik a tárgy, vagy túrj bele és szedd ki. egyszer-kétszer volt rá csak szükség, utána a fúj is elég, mert tudja, hogy ha nem köpi ki, én szedem ki. macskaszar után még szájmosást is tartok, és bár ahhoz előbb haza kell érni, de pontosan tudja, hogy azt miért kapja. ez a legcsábítóbb dolog, a bünti tudatában is belenyalnak néha-néha. amúgy nem hiszem hogy finom lenne a zsepi, de baja nem lesz tőle, kis mennyiségben.
2012. nov. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!