Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leborotválhatom a kutyámat...

Leborotválhatom a kutyámat így nyáron teljesen csupaszra? (fejét kivéve)

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy teljesen ellepte a bolhakaki hiába frontline-oztuk meg minden.(Golden retriver keverék.)Nagyon vakaródzik is..kimosni is próbáltuk de nem sikerült.Arra gondoltam hogy a nyírás után szépen le lehetne tisztítani utána pedig szépen visszanőne a szőr úgyis...
2009. aug. 10. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Inkább nyírjátok a szőrét nagyon rövidre.
2009. aug. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
1kutya nem szép szőr nélkül.Amugy szerintem a boltokban kapható bolha nyakörvek sokkal hatásosabbak az élösködök ellen.Szép rövidre nyírjad a szörét.
2009. aug. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ne csupaszra!
2009. aug. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább vigyétek el kutyakozmetikusnak,ő elintézi,lekezeli.A kutyának nyáron is szüksége van a bundájára,a hőleadás miatt,meg traumaként is megélheti a lecsupaszitást.
2009. aug. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Háát, gondolj arra, hogy 2-3 hónap múlva jön a hideg, ki tudja, megnőne-e addigra...


Állatorvosnál voltál vele?


Van egy olyan szer (igaz, nekem a macskám kapta), amit a nyakára kell kenni hátul, és kiirtja az összes bolhát-atkát az állatból.

2009. aug. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Frontline az esetek nagy részében már nem hat. Próbáljátok ki inkább a ProMeris duot, az nagyon jó. Vigyázzatok, hogy cseppentés előtt és után 2 napig ne érje a kutyát víz. A lemosás nem megoldás. Csak a kifejlett bolhák élnek az állaton, a peték és a fejlődési alakok a kutya környezetében is megtalálhatóak, vagyis a fürdés után a kutya 1-2 napon belül visszafertőződne. Nem beszélve arról, hogy a túl rövid szőr miatt le is éghet.
2009. aug. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csupaszra semmiképp! Mivel a kutyák bőrét a szőr védi, a bőrük egyáltalán nem tűri a napfényt. Ha csupaszra lenyíratod, jó eséllyel megég és bőrrákot kap. Minimum 1-2 cm hosszú maradjon!

Vigyétek el kutyakozmetikushoz, és kérjetek speckó bolha elleni fürdetést, ami kimossa a szőréből a bolhakakit.

Ha Frontline nem vált be, tudom ajánlani a Kiltix nyakörvet és az Advantix spot-ont.

2009. aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagy melegben mi is le akartuk borotválni a félperzsa macskánkat, nagyon vastag a bundája, de végül csak belenyírtunk egy nagy ollóval.

Érdemesebb borotválás helyett csak lenyírni a szőrét, akár jó rövidre, de a borotválás után húzódhat a bőre, valamint a szűrtüsző begyulladásán kívül be is nőhet egy-egy szőrszál és az fájdalmas.

2009. aug. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
oké..akkor először is a kozmetikust próbálom meg és ha nem segít akkor utána még meglátom...köszi a válaszokat..:)
2009. aug. 10. 22:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Neostomosan fürdetővel kell megfürdetni, attól kimegy a bolha. Ha meg a piszok nem jönne ki, vidd el kozmetikushoz, és ne kopaszra, csak rövidre nyírasd.

Amúgy ez a neostomosan ampulla kapható bármely állatpatikában, 350ft egy 5ml-es, azt kell a kutya fürdető vízébe belerakni, és abba megfürdetni.

2009. aug. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!