Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizslát télen kint kell...

Vizslát télen kint kell tartani vagy lakásba?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek a kutyáját csipője miatt kellett műteni, és a doki azt mondta hogy ez valószinüleg a hideg miatt volt. Azóta gyógyszert kell szednie. A mi kutyánk 5 hónapos lesz.
2012. okt. 29. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Most kölyökkorban legyen bent, de felnőtt korában szerintem lehet részben kint tartani, mondjuk éjjelre mellék épületbe vagy az előszobába be lehet engedni. Napközben kötelező kint lennie, hadd szokjon hozzá a hideghez, ne egy szita alatt nőtt kutya legyen. Attól hogy mini a szőre egy vadászkutya ha mozog hőt termel a teste nem fázik.
2012. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
kint lehet, de ha nagy minuszok vanankakkor jobb bezárni valami melegebb vagy fűtőtt helységbe
2012. okt. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

LakásbaN.

Már több helyen olvastam, és itt is sokan írták, hogy inkább a lakásban, mert nagyon fázik télen odakint.

De jó úgy, ahogy az első írta, kiskorában bent, később elég estére beengedni amikor hideg van. Nyáron értelemszerűen lehet kint, télen pedig inkább napközben is bent, csak néha engedd ki, ha esetleg vadászni viszed vagy sétálni stb.

Fontos, hogy mindenképpen kell neki kullancs-bolha-egyéb élősködők elleni védelem (pl. nyakára cseppentendő csepp), akkor is ha alig jár ki, mert egy perc alatt belemehet veszélyes betegséget hordozó kullancs a ház melletti füves részen is.

2012. okt. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jobb neki, ha bent van, nem csak a hideg miatt, hanem azért is, mert veletek lehet.
2012. okt. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Bent és nem csak a hideg miatt. 5 hónaposan én még egy komondort is bent tartanék, hogy a családhoz szocializálódjon, meg tudja tanulni az együttélés szabályait, stb. De egy vizsla annyira rövidszőrű, hogy a hasán, mellkasán, szinte nincs is. Szoktam látni séta végén reszkető vizslákat. Amíg mozog persze nem fázik és vadászaton is ki kell hozni a kacsát a jeges vízből is, de éjszakára egyedül hagyni a kertben?! Előbb keresnék neki új gazdát, minthogy ezt megtegyem. Nem véletlen, hogy a fajtamentés is csak házba bejárással ad örökbe kutyát.
2012. okt. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy baja lenne kint, ha van egy jól szigetelt, párnával bélelt háza, ahová jól be tudja vackolni magát. Persze ez nem vonatkozik a nagyon nagy mínuszokra.

A mi labink pl. 7 hónapos és egész nap a földön pihenget, csak éjjelre megy be a házába. Annyit azért javasolnék, ha lehet (én is úgy hallottam), hogy téire lehet neki picit több eleséget adni, hogy jól tudja ,,fűteni" magát. :)

2012. okt. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem télen csak akkor maradhat kint ha fűtött kutyaháza van (neten utána lehet nézni, én is múltkor láttam egy honlapon, hogy vállalnak ilyesmit, mert bizonyos kutyaólakba tudnak lerakni pl. padlófűtést).

Régen is hideg volt télen, de most már olyan kemény mínuszok vannak, ill. lesznek, mint kb. az északi-sarkon... A vizslák amúgy is fázósak, ez a kemény hideg szerintem kínzás lenne nekik. Több száz, vagy ezer év kellene, mire képesek lennének alkalmazkodni hozzá, ha egyáltalán sikerülne, de így, hogy az ember kiteszi a kutyáját és várja, hogy x nap alatt megszokja, nem megy. Szóval inkább bent tartandó.

2012. okt. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Marcy Darcy ***** válasza:
Én nem tartanám kint. Nekem 5 hónapos golden retriever-labrador keverékem van, akkora bundával, mint egy fajtatiszta goldennek. De még így is beengedem. Nappal, ha dolgozni vagyok, kint van, szigetelt, kibélelt kutyaháza van, de napközben még ilyen hidegben is inkább a betonon fekszik. De este látszik rajta, mennyire hálás, hogy bent lehet. Egyszerű. Legyen egy kis, neki külön vett vagy készített kis vacka valamelyik sarokban, ahol nincs útban, de lehetőleg hozzátok közel. Lehet az egy sima pokróc, vagy egy kutyafekhely, tök mindegy. Este, ha beengeditek, akkor tanítsátok meg neki, hogy az az ő helye, ott maradjon. Ha esetleg félsz attól, hogy bepiszkít, ne aggódj. A kutyámnak nem lett megtanítva a szobatisztaság, mégsem csinál be. Simán végigalussza az egész éjszakát. Szerintem, pláne egy vizslának, jobb, ha a gazdival van bent, legalább éjszaka. Egyik vizslás ismerősöm vett a vizslájának egy padlófűtéses kutyaházat, de ez elég drága dolog...
2012. okt. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vizslám van, kinti kutya. Másfél éves tavaly télen is kint volt. Jól szigetelt kutyaólja van és időnként beengedtük a kazánházba melegedni. Igaz mikor éjszaka -15-20 fokok voltak nem volt az udvaron, reggel 5 körül viszont vonyított mert pisilnie kellett és nem akart maga alá vizelni.
2012. okt. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Sok rövid szőrű kutyát, köztük vizslát is láttam, akik már 0 fok környékén meg akartak fagyni, úgy remegtek akár sétán, akár kertben.

Nekem nem lenne szívem kint tartani, hiába bírják ki vidéken is a kis tacsik a -20-at is a kutyaházban...attól az még nem tesz jót nekik.

Csak azt nem értem, hogy vadászat közben hogy nem fagynak meg a jeges vízben úszástól...oké, hogy mozog, de akkor is :D

2012. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!