Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire ajánlott vizslát...

Mennyire ajánlott vizslát lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Mennyire lakás szétszedős és szőrhullatós?
2010. okt. 9. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
napi 3-5 óra séta és kellő szellemi és fizikai leterhelés mellett + némi nevelés és egy porszívó és simán elvan a lakásban ;) ...
2010. okt. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mivel rövid szőrű kutya így kertben is lakás bejárással szokták tartani. Főleg hidegebb időkben. Szeret a családdal lenni így nem okoz neki gondot a lakásban élés. Viszont nagy a mozgás igénye így azt ki kell neki elégíteni. De szeret például hétvégenként a családdal kirándulni. Ha le van mozgatva, van elég játéka (és szellemileg is lefárasztod) akkor nem fog rombolni a lakásban. Persze ez nevelés kérdése is, hogy nem hagyod neki, hogy az ágyadat rágja. Főleg ha fogváltásban van legyen előtte jó sok rágni való játék. A szőre az hullik ugyan nyáron, de rendesen fésüld meg a szőrét mikor lent van így a nagyrészét kitudod szedni lent is. Meg hát takarítasz majd utána :) De a kutyatartás ilyen. Jó kutyázást! Ha kérdésed van még szólj bátran :)
2010. okt. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
erre a bútorrágásra nem is gondoltam. Asszem a szüleim kinyírnának, ha a kutyus megkóstolná a berendezést.Könnyen tanítható? Van valami betegség, ami erre a fajtára jellemző? Köszi a válaszokat
2010. okt. 9. 12:44
 4/14 A kérdező kommentje:
ja és kb. mennyiért tudok venni jó helyről egy kancsi kutyust?
2010. okt. 9. 12:46
 5/14 anonim ***** válasza:
kancsi kutyus, az mi?? amúgy van fajtabetegsége bőven, ezért megbízható tenyésztőtől érdemes venni, de legyél vele tisztában, hogy a vizsla munkakutya, igénye van arra, hogy foglalkoztatva legyen
2010. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Második vagyok: Okos kutyák, de mivel vadászkutyák voltak régen így nagy a mozgás igényük és ha nem elégíted ki akkor rongál a lakásban. Ezért fontos a kellő mozgatás és a nevelés. Nem olyan nehéz tanítani. Szeretnek is tanulni csak nem szabad túlzásba vinni főleg a kölyköknél. Értem úgy, hogy ne várd el azt, hogy órákig fog rád figyelni mikor akad nálad izgalmasabb dolog is :) Szeretnek ám aludni is szóval ha kifáradt egy délutáni/esti kutyák közti rohangálás során akkor alszik neked reggelig. Akár kezdő kutyás is bevállalhatja, mivel nem olyan nehéz nevelni. Igaz makacs kutyák, keresik mindig a kiskaput (főleg a kanok talán inkább szukát válassz), de ettől szép a kutyatartás :) Olvass sok könyvet a nevelésről, meg nézz ehhez kapcsolódó filmeket, sorozatokat. Nem tudom volt-e már kutyád. Még kérdés?:)
2010. okt. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
kancsi=kan
2010. okt. 9. 12:53
 8/14 anonim ***** válasza:

Sztem ost ingyen és bérmentve kipróbálhatod.

Nagyon ajánlom ezt az 5letet a figyelmedbe, mert ennél jobban nem is dönthetnél:

[link]

2010. okt. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kezdő kutyás vagyok. Egyenlőre nincs több kérdésem, köszönöm a segítséget:)
2010. okt. 9. 12:56
 10/14 anonim ***** válasza:
jaj istenem, de szép ez a kutyus, tényleg j választás lehet :)
2010. okt. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!