Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek, hogy javuljon a...

Dórifanni kérdése:

Mit tehetek, hogy javuljon a kutyám székletének állaga?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy kiskutyám 5 hónapos, és a széklete igen híg. Nem folyékony fos, inkább aludttej állagú. Már egy ideje fennáll ez a probléma de már nem tudom, hogy mit tegyek ellene. Kölyköknek való marhás Dog chow tápot eszik, már vagy 2 hónapja. Eddig szép volt tőle a kakija és a szőre is, nálunk ez vált be amikor szilárd tápra tértünk. Azonban egy ideje híg a széklete. Már nem tudok mit kezdeni vele. Állatorvos megvizsgálta és egészséges (én is így látom:kedve jó, orra nedves, nincs láza, nem férges..stb.). Mivel elvittem a kutyust hozzá evvel a problémával, már sok mindennel próbálkoztam. Adtam rizst neki, széntablettát is szedünk, de hiába. Akkor sem változik a helyzet. Most gondolkodom, h milyen tápra váltsak, hátha az megoldaná a problémát. (Csak nem értem, h lehet h eddig gyönyörű volt a kakija tőle. Komolyan gyönyörű!) Egyszerűen már belebolondulok h mi a baj, mert eddig ilyen nem volt. Nem mutat semmi rosszul létet a kutya, de azért én aggódom. Van esetleg valakinek valami tanácsa, ötlete hogy mit tehetnék?
2012. okt. 30. 08:17
 1/6 anonim válasza:
Tejet iszik? Mert attól is lehet..De minden esetre adjatok neki csontot!
2012. okt. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
heti 1-2x adj neki főtt sertéscsontot, ha az sem fogja meg, akkor a helyedben tápot váltanék.
2012. okt. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
uhh lisztet azt még nem próbáltam! mindenképp kipróbáljuk, köszönöm. tejet sosem adok neki, és csontot is rendszeresen kap (éppen váltja a fogát, úgyhogy imád rágcsálni:)
2012. okt. 30. 08:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Vannak kutyák, akik olyan érzékenyek, hogy fogváltás is okozhat nekik hasmenést, az enyémnél is volt ilyen.

Ettől függetlenül tápot váltanék, Brit Care bárányos-rizses tápját ajánlom!

2012. okt. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kb. 8000 Ft egy székletvizsgálat, plusz egy kimondottan hasmenésre irányító vérvizsgálat.

Azért tudom, mert egyszer volt egy ideiglenes kutyám, akinél végigjátszottuk az antibiotikum, probiotikum, rizsdiéta kínlódást, amiből elegem lett és kivizsgáltattam. Felírtak egy 800ft/60db-os gyógyszer, és vége lett a másfél hónapja kínzó hasmenésnek.


Amúgy meg tudom, hogy az átlag orvos vizsgálás nélkül ránézésre diagnosztizál, de ezek nélkül igazából nem is lehet rámondani a kutyára, hogy egészséges.

2012. okt. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje tart a hasmenés? Én első körben kipróbálnék egy rizsdiétát, ha a kutyámnak megy a hasa, akkor én mindig ezt alkalmazom és eddig bevált. Egy napig ne adj neki semmit enni, csak vizet ihat. 2-3. nap csak főtt rizst kapjon, esetleg lehet bele főzni répát vagy almát. 4.naptól kezdve fokozatosan lehet neki hozzákeverni a tápját a rizshez, először negyed adag táp/háromnegyed adag rizs és így tovább. Szerintem is váltsatok tápot, lehetőleg ne csirkésre, hanem pl bárányosra.
2012. okt. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!