Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tökéletesen behívható kutya?...

Tökéletesen behívható kutya? Azt hiszem gond van.

Figyelt kérdés

Van egy négy éves elmúlt kistestű kutyám. (fajtát most nem írnék)

Eddig is tudtam, hogy nem hívható be 100%-osan. Ami nyilván falkavezérségi gondokra utal. Számtalan módszerrel próbálkoztam már az elbújástól, ellenkező irányba lévő futástól a sípig mindent. Mégsem tudtam eredményt elérni.

Tanácsokat kérnék, hogy mit tegyek. Ti mit tennétek.

A kutya jutalomfalattal sem motiválható, akkor sem ha éhes, mondjuk nem adok neki enni 2-3 napig. Nagyon ritkán érdekli annyira, hogy ő vissza is jöjjön érte. Vagy például visszajön háromszor érte, negyedjére már nem.

Bennem meg folyamatosan megy fel a pumpa. Hívom, nem jön. Rászólok határozottan, akkor elindul, mert tudja, hogy jönnie kéne. De közben 15x megáll még szagolni, pisilni (kan kutya). Oda megyek, leszidom (nem ütöm meg, csak leszidom, bár volt már rá példa, hogy megrángattam a nyakán a bőrt, vagy kapott egy taslit). Hívom megint mondjuk 2 méterről, nem jön, vagy vánszorogva. Pórázra teszem, és mint a kisangyal úgy jön láb mellett.


Ha bármi kérdésetek van ami szükséges a megoldáshoz, mindenre válaszolok!


2012. okt. 30. 11:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

"Ami nyilván falkavezérségi gondokra utal. "

Ezzel meg is válaszoltad magadnak a kérdést. Amúgy a hosszúvezető azért jó, amíg nem biztos a behívása, mert nem szoktatja továbbra is ahhoz, hogy nem kell engedelmeskedni. Nyilván fogja tudni, mikor van pórázon, de addig is, amíg rendberakjátok a sorrendet, megőrzöd a tekintélyedet azzal, hogy mindig neked van igazad. Amellett meg is szokja a kutya, hogy menni kell, és ha reflexszé válik, nem fog gondolkodni póráz nélkül sem. Ha meg mégis nekiállna, visszarakod pórázra; rá fog jönni, hogy ha nem engedelmeskedik, akkor csak korlátozott szabadságot kap.

De mondom, ez csak kiegészítés, a falkavezérségen dolgozz inkább.

2012. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Rendben megpróbálom még egyszer a hosszúpórázos megoldást.

Meg a többire is rágyúrok mégjobban.

2012. okt. 30. 12:10
 13/28 A kérdező kommentje:
A hosszú pórázt mikor lehet elhagyni? Ha már póráz "rántás" nélkül is elindul felém a kutya minden esetben?
2012. okt. 30. 12:21
 14/28 anonim ***** válasza:

Szia!

Olyan nincs, hogy motiválhatatlan egy kutya. Valami csak érdekli. Jutalomfalat (nem boltban előre gyártott szar, hanem párizsi, vagy virsli) Labda. sipogós valami. Kötél. Valaminek kell lennie ami érdekli.

A visszahívás: Hívod. Ha rádnéz már nagyon lekes dicséret. nem csak annyi, hogy jó. Hanem: Jaj de ügyes, nagyon okos ügyes, kutyaaaaa!!!!! Ha rád se bagózik, minden feszültség idegesség nélkül menj oda,és a nyakbőrénél fogd meg. Nem kell, hogy fájjon neki, csak, hogy érezze, és közben mondd, hogy NEM! ha utána jön után csak egy két lépést is, jutalom. Ezt így építsd föl. Ha elindul feléd, vagy csak rád néz ngy dicséret. Ha nem odamész és rászólsz. Ha ideges vagy NEM FOG odamenni. Gondolj bele, amikor gyerek voltál, és anyukád ideges volt, inkább bementél a szobádba. Ő is inkább minnél meszsebre megy az ideges "anyukától" Én nem tanítom a kutyámat negatívan, klikkerezek is vele, és nekünk ez a módszer nagyon bevállt. NE KEVERGESD A TANÍTÁSI MÓDSZEREKET!! A kutya is összekeveredik. Minimum egy két hétig tanítsd egy adott módszerrel, ha az abszolút nem válik be, akkor egy hónap pihi. Ez nem egyik napról a másikra megy, napok, hetek kérdése, hogy visszahívható legyen egy kutya.

javaslom, hogy nézd meg: www.egyikkutyamasiknem.hu

javaslom, hogy vedd me: Vámosi Nagy Nóra: Klikk!

2012. okt. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
utsó vagyok. Milyen tápot kap? Mert nemcsodálom, ha Chappy, Darling, Pedigree, és egyéb mocskokat nem eszi meg. Mi se vagyunk tehetősek, de mi nem is adunk nekik tápot csak házikosztot meg nyers csontot, amibe benne van minden vitamin
2012. okt. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Nem rég váltottun Acanáról Taste Of The Wild-re. Soha semmilyen tápot nem evett, kivéve ha más elől kell megenni, vagy 10 kutyának osztják. Akkor jó az olcsó gagyi is.


Mindig adtam 1-2 hét próba időt egy-egy módszernek. Utána mindig pihentem, meg nekem is elment a kedvem a tanítástól, hogy megint nem vált be valami.

A könyv meg van, a klikkert szereti, tud vele tanulni, csak hiába klikkelek ha a jutifalat meg nem kell neki. Párizsi meg virsli se csúszik le folyamatosan, csak néha-néha. Játékkal motiválható, de csak akkor ha új. Egy régi játék már nem kell neki.

2012. okt. 30. 14:30
 17/28 A kérdező kommentje:
A tápot etetéshez keverni szoktam főtt kajával mert csak úgy eszi meg. Ha elé rakom a tápot akkor vagy bele sem kóstol napokig (igen, hiába veszem el reggel-este 10perc után) csak bele nyamnyog két falatot és ott hagyja. Eddig kivétel nélkül minden tápnál ezt csinálta. Volt amelyiket megette 1-2 hónapig is, de nem jellemző ez rá.
2012. okt. 30. 14:34
 18/28 Szilvi & Argos ***** válasza:
Volt már neki teljes kivizsgálás az étvágytalanság miatt? Nem lehet rejtett betegség?
2012. okt. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Azt próbáltad már, hogy nagyon vidáman, örömmel hívod magadhoz? Leguggolsz, kitárod felé a 2 karod, és nevetve hívod....szerintem erre a legtöbb kutya ész nélkül rohan a gazdihoz. És olyankor nagyon ölelgesd meg, és adj neki egy finom falatot. Ne a kajáért csinálja meg, hanem Érted, de mindig legyen jutalom, ami még inkább megerősíti abban, hogy nagyon jó dolog hozzád visszamenni.

És ne csak akkor hívd be, ha valamit akarsz tőle, esetleg pórázra tenni, hazavinni, hanem csak úgy. Hívd be, dicsérd meg, és mehet újra szaglászni.

2012. okt. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Ohohóóó, akkor itt van a kutya elásva! Nem is éhes a kutya. Egy egészségesen etetett kutya (sarkítok) a vasszöget is megeszi, ha éhes. Nem ám még a világ legjobb tápjainak egyikét ízesítgetjük neki házi kajával.


Két oldalról közelítenék: kaja tényleg csak behívásra, semmi másra. Kistestű kutya, tehát ha gyakorolgatsz vele otthon is néhány behívást, akkor éhen nem fog halni, de ha eddig így etetted, gondolom van is miből fogynia.


A másik: húzzon maga után folyamatosan egy pár méteres kötelet. Ne fogd a végét, csak húzza. Ha hívod és nem jön, akkor indulj el a zsinór felé (ne a kutya felé, mert akkor vágni fogja, hogy valami gubanc van). Rálépsz a zsinórra, elindulsz rajta a kutya felé, míg odaérsz szépen felsorolod magadban az egész életében elkövetett összes bűnét, hogy kellőképpen ideges legyél mire odaérsz, és leordítod a fejét. Ha úgy látod, hogy kezdi kellemetlenül érezni magát, akkor hátralépsz kettőt, és totál semleges hangon elismétled: gyere ide.


Amik fontosak: eleinte ne várj tőle csodát, igyekezz olyankor hívni, mikor rád figyel. Erős ingerkörnyezetből majd csak akkor próbáld meg hívni, ha jól megy, fokozatosan növeld az elvárást. Ha olyan szituból jön ki, ami eddig nem ment neki, akkor hatalmas örömködés, nagy játék, óriási dícséret legyen, és nyugodtan lehet marék kaja is.

Mindig csak egyszer hívd, ha egyre nem jön, akkor jön az elbújás, elrohanás ellentétes irányba, vagy a büntetés. Ez helyzetfüggő, hogy mikor melyik, te tudod megítélni, hogy mikor melyik működik.

Bünti után már nincs jutalom, az a jutalma, hogy nem folytod meg egy kanál vízben, ha másodszorra felfogja mit akartál :)

Viszont elszaladásnál elbújásnál még lehet.

2012. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!