Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tökéletesen behívható kutya?...

Tökéletesen behívható kutya? Azt hiszem gond van.

Figyelt kérdés

Van egy négy éves elmúlt kistestű kutyám. (fajtát most nem írnék)

Eddig is tudtam, hogy nem hívható be 100%-osan. Ami nyilván falkavezérségi gondokra utal. Számtalan módszerrel próbálkoztam már az elbújástól, ellenkező irányba lévő futástól a sípig mindent. Mégsem tudtam eredményt elérni.

Tanácsokat kérnék, hogy mit tegyek. Ti mit tennétek.

A kutya jutalomfalattal sem motiválható, akkor sem ha éhes, mondjuk nem adok neki enni 2-3 napig. Nagyon ritkán érdekli annyira, hogy ő vissza is jöjjön érte. Vagy például visszajön háromszor érte, negyedjére már nem.

Bennem meg folyamatosan megy fel a pumpa. Hívom, nem jön. Rászólok határozottan, akkor elindul, mert tudja, hogy jönnie kéne. De közben 15x megáll még szagolni, pisilni (kan kutya). Oda megyek, leszidom (nem ütöm meg, csak leszidom, bár volt már rá példa, hogy megrángattam a nyakán a bőrt, vagy kapott egy taslit). Hívom megint mondjuk 2 méterről, nem jön, vagy vánszorogva. Pórázra teszem, és mint a kisangyal úgy jön láb mellett.


Ha bármi kérdésetek van ami szükséges a megoldáshoz, mindenre válaszolok!


2012. okt. 30. 11:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Utolsónak írnám nem sértésből, de behívást nem büntetünk, egy fajta büntetést kivéve, de az nem a leordítá, hanem sokkal de sokkal súlyosabb, és azt is egyszer max. kétszer. Így a kutya szépen hozzászokik, hogy a gazdi elindul, akkor jobb meglógni, mert jön ordítani. Vagy éppen ja jó ordít egy kicsit, oszt csókolom. Én egyelőre még egyáltalán nem büntetném behívás megtagadásra, inkább a kapcsolatot erősítsétek.
2012. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Ha elolvasod figyelmesebben nem a behivást büntette. a kutya megtagadta az engedelmességet, nem ment a gazdához, ezért kapta a büntetést.
2012. okt. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Én írtam a büntit, és azért csak ordítást, mert a leírásból nem tűnt túl problémásnak az eset. Most be van a kutyának lőve, hogyha megtagadja a behívást, akkor nincs semmi baj, elég ha megáll, gazdi odamegy összeszedni őt. Ezen a berögzült problémán kellene változtatni és azt megértetni a kutyával, hogy két út van. Ha hívják megy, és megetetik és megszeretgetik, vagy a gazdi megy oda, de abba nem lesz köszönet. És épp az általad említett elszaladós dolog miatt kell a kötél. Ha a gazdi rajta áll a kötélen, akkor nem lehet előle elszaladni.
2012. okt. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Bocsi nem voltam itt. Szóval, kivizsgálva nem volt, de nem tudom nem hiszem, hogy lenne rejtett betegsége (mondjuk persze nem látok bele), de a főtt kaját bármikor képes befalni, meg kunyizik mindent, csak a tápot nem eszi (kivéve mondom ha vacakkal tömik, de kíváncsiság kép próbáltam, itthon azt sem eszi).


Megfogadom a tanácsotokat, lesz rajta olyan hosszú póráz, csak amíg nem tudok beszerezni, addig Flexin lesz, mert semmiképp sem akarom innentől elengedni úgy, hogy nem gyakoroljuk a behívást.


Még egy kérdés: Mivel tudom büntetni? Az oké, hogy leordítom, de esetleg más? Én figyelmen kívül szoktam ilyenkor hagyni, mikor kiírtam a kérdést, akkor sem foglalkoztam vele, aztán mikor egyet szóltam (a másik kutyámnak) azonnal repült felém a másik szobából. Pedig tök halkan szóltam.


Egyébként volt már hogy kiéheztettem, de sajnos hogy is mondjam hozzá szokott a nélkülözéshez. Amit persze szintén magának csinált. Mert én hiába próbáltam ki azt, hogy 10percenként elvettem tőle a tápot reggel este ő attól nem evett, vagy maximum 2-3 szemet. Lazán meg se kottyan neki, hogyha 2-3 napig nem eszik, így nem repül azonnal a virslire vagy sajtra, párizsira. Annyira nem is szereti ezeket egyébként. Lehet valami még jobb kéne... vagy nem tudom.

2012. okt. 30. 17:05
 25/28 A kérdező kommentje:

Hopp az ki maradt: próbáltam már, hogy legugolok szipmlán és örömmel magamhoz hívom. Le se sz*r. Olyan mintha nem is szeretne vagy nem tudom. De egyébként itthon meg más, mert örül nekem, a nyakamba ugrik ha hazaérek valahonnan, szoktunk játszani. De lent mintha nem is az én kutyám lenne. Máshoz jobban oda megy örülni. Jó nem úgy mint amikor nekem szokott, de azért odamegy és örül nekem meg lent szinte soha.

Tök ciki mert ilyenkor amikor így legugolok kb minden kutya oda jön hozzám, az enyém meg b*szik rám...

Ez kicsit idegesítő azért....

2012. okt. 30. 17:10
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Az engedelmességi feladatok közül a behivás a legfontosabb, mert néha sajnos életek is múlhatnak rajta. ha nem megy szép szóval, akkor komoly szankciókat kell alkalmazni. Meg kell mutatnod a kutyának mi van akkor ha akaratod ellen cselekszik, és erre nem elég az, hogy max. nem kap jutit. Én már rég beledöngöltem volna a földbe. Biztosan van otthon régi nem használt pórázod. Vedd le róla a karabinert, és vegyél 10 m sima rológurtnit. Kb. 1000 ft-ból megoldod.
2012. okt. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Szóval ha nem jön ordítsam le és döngöljem a földbe? Amúgy már csináltam ezt, nem igazán használt mintha nem is érdekelné. Agyon verni meg nem akarom, de például kapott is már emiatt és az sem érdekelte.
2012. okt. 30. 20:31
 28/28 A kérdező kommentje:

Egyébként most jöttünk fel egy hosszabb sétálásból. Mintha némi javulást tapasztaltam volna a reggeli két órás nem foglalkozásom óta. (Lehet eddig ezt azért nem vette fel annyira, mert nem volt másik kutya).

Szóval mikor a lépcsőházhoz érünk ő nagyon lassan jön, van, hogy 2-3 percig is könyörögni kell hogy végre felmehessünk mert még pisil meg ez az amaz. Most meg szóltam neki a szokásos krízises pontjától kocogott hozzám. :) Persze kapott is hatalmas dícséretet és a jutalom falatot is elfogadta, megette :)

2012. okt. 30. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!