Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem rág? Lehet ebből...

Miért nem rág? Lehet ebből baja a kiskutyámnak?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos kölyköm, és egyszerűen akármit adok neki megse rágja, csak hopp, lenyeli.

Emiatt nem merek neki csontot adni, mert az is mind1, hogy mekkora, csak fogja és lenyeli. Figyelgettem már ezek után, nem hányja vissza, és nem rágja meg később, hanem mintha mi sem történt volna, játszik ugrál stb.

Ha esetleg csontot adok neki, az is úgy néz ki, hogy a kezemben fogom, és nem adok oda neki, hanem úgymond rákényszerítem ezzel, hogy rágcsálja.

Egyszer adtam neki csirke comb csontot, azzal annyit csinált, hogy kettéharapta, és úgy nyelte le. Félek tőle, hogy az ilyen étkezési szokása miatt esetleg a rosszúl lenyelt csont kilyukaszthatja a gyomrát.

Szerinttek alaptalan a félelmem, és hagyjam, hogy egybe nyeljen le mindent, vagy valahogy vegym rá, hogy rágjon.

De ha rá kell vennem, hogy csináljam? mert nekem sincs mindig időm pl főzés közben, hogy ott guggoljak mellette, és a kezemből lassan kirágja a csontot.

Légyszi adjatok tanácsot.


2012. okt. 30. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ameddig ennyire habzsol, ha nem muszáj én nem adnék neki csontot.
2012. okt. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csirke combcsontot SOHA ne adj a kutyának. Nézz utána h mik a csöves csontok, azokat NE add!
2012. okt. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szabx válasza:
Milyen fajta?
2012. okt. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagytestű kölyöknek Brit premium exra large junior. Jó nagy szemű, nem tudja habzsolni.
2012. okt. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

husky kutya. Akkor egyetlen alkalommal adtam neki csöves csontot, előtte sem meg utánna sem, és nem is fogok.

csak sokan azt mondják, hogy kinövi majd, de épp most van a fogváltás, és a másik tábor meg azt mondja, hogy adjak neki, mert ilyenkor szeretnek rágcsálni.(van mindenféle anyagból játéka, amit szokott rágcsálni)

csak, ha valóban kinövi akkor nem aggódok, de szerintem valahogy azért mégiscsak rákéne jönnie, hogy se én se más nem veszi el tőle, meg amúgy az etetésnél sincsenek gondok, szóval nem morog, nem kapdos, szóval ilyen téren kúltúrált.

2012. okt. 30. 16:17
 6/6 anonim válasza:
Nekünk teljesen ugyanilyen a kutyánk. Picike korában találtuk, és azt gondoltuk, h csak eleinte fog így enni, mert lehet h éhezett szegényke az utcán... De azóta már 1 éves is elmúlt, és még mindig sokszor nem rágja meg a kaját, csak lenyeli, mindegy, h mi az. Ami direkt azért van, h rágcsálnia kellene, h a fogkövet leszedje, ő azt is kettéharapja, és 4-5 mp alatt elfogyasztja. Olyan kis buta.. :) Mi sem adunk neki szinte semmilyen csontot, mert félek, h megfullad.
2012. okt. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!