Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos alaszkai malamut...

7 hónapos alaszkai malamut szuka kölyköm még mindig ugrál és harap, hogyan tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
2012. okt. 30. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
én az ugrálásról úgy szoktattam le a kutyám, hogy amíg két lábon állt ráléptem a lábaira.
2012. okt. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Eddig hogyan próbáltad? Falkavezérséggel hogy álltok? Mennyit mozgatod?
2012. nov. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel próbálkoztál eddig? Amúgy annyi az egész hogy kellemetlen élménnyé kell tenni neki az ugrálást. Több féle képpen lehet egyébként leszoktatni róla.

A legjobb szerintem az hogy ha mindig lefordulsz róla és úgy csinálsz mint ha nem ugrálna. Ezt egy malaumátnál elég nehéz :)

Úgyhogy maradnak a fizikai kellemetlenségek. Ha ugrik kiteszed a térded hogy annak ugorjon(nem mellbe rugod) Orrára csapsz rálépsz a lábára akármi.

Ha ezeket vagy ehez hasonlókat próbáltad már akkor az lehet a baj hogy valaki a családból bizony nem tiltja le erről vagy esetleg még kéri is rá... Ezeket a dolgokat mindenki tartsa be otthon és 1-2 hét és leszokik róla.

2012. nov. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szacsiga ***** válasza:

Nekem két fő dolog segített kutyumnál.


Harapás ellen: Műanyag pille palack. Amikor harapni készül, de még előtte, megroppantod. A hirtelen éles hang meghökkenti, kicsit meg is ilyeszti. A lényeg az időzítés. Amikor látod, hogy már eldöntötte, hogy belédcsíp,na akkor egy erélyes NEM és a roppantás.


Ugrálás: Tudni kell, hogy azért csinálja, mert örül a viszont látásnak és a falka társak úgy üdvözlik egymást, hogy szájon nyalják a másikat. Azért ugrál, hogy képen nyalhasson. Egyrészt amikor pl. szép ruha van rajtad és nem akarod üdvözölni még, akkor meg kell tanulnia, hogy a főnök dönt, ki és mikor köszönhet neki, ilyenkor az ismételt erélyes NEM,és elfordulsz tőle. Ha ez nem segít, akkor a térdfelhúzás.


Ha nem félted a ruhád, akkor leülteted, lehajolsz hozzá és köszönsz neki. Vagy hagyod, hogy képen nyaljon, én arra szoktattam rá, hogy a kezem megnyalása is ugyanazt jelenti, nem akar már képen nyalni, messze tőlem kétlábra áll és riszálja magát. Majd mellém ül és 2x megnyalja a kezem. Jan Fennel Kutyapszihológia c. könyvét ajánlom figyelmetekbe.

2012. nov. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat , jól működnek a trükkök és már egyre kevesebbet ugrál ! :)
2012. nov. 19. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!