Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csúnya elhízás? Hogyan lehetne...

Csúnya elhízás? Hogyan lehetne fogyóra bírni a malamut szukánkat?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves malamut szukánk, meg egy szintén 7 éves kanunk is. A kan egyáltalán nincs elhízva, szép, formás, erős.

A szuka ivartalanított és valami ííírdatlan duci! 54kg mértek legutóbb. Az orvos is szólt, hogy jó lenne ha fogyózna, de ez az állapot már évek óta fenn áll, próbálkoztak a szüleim fogyós táppal, de nincs sikere a dolognak.

Tény, hogy rengetegszer kunyerál, de amennyire lehet már ezt is a minimumra csökkentették a szüleim. Futni nem lehet vinni őket, nincsenek jól szocializálva. Elég nagy telek van, ahol kedvükre mozoghatnának, de nem futnak..

Azok hozzáértő válaszát várom, akiknek esetleg sikerült a falánk kutyáját egészséges súlyban tartania, visszafogyasztania. Mi lehet a megoldás?

Segítséget kérek, tanácsot, nem trollkodást és szidalmakat. Nekem sajnos nincs ehhez közöm, nem lakom velük, de hátha tudnék a szüleimnek segíteni néhány tanáccsal, mert kezdi őke is rettenetesen ggasztani, hogy baja lesz a kutyusnak. Amúgy családtagként vannak számontartva.


2012. márc. 18. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Futni nem lehet vinni őket, nincsenek jól szocializálva. "

Akkor szocializálni kell őket. De mivel husky, húzhat súlyt is, csak egy megfelelő húzóhámot kell neki venni. Light tápot kaphat, de igazából a kevés kaja a jó megoldás, esetleg kipótolhatjátok gréti mix-szel, hogy meglegyen az az érzése, hogy evett. De mozgás nélkül nem fog fogyni, ugyanis a zsír a szervezet tartaléka, akkor használja fel, ha szükség van rá. Éheztetni nyilván nem fogjátok, marad a mozgás. Sosem késő. Ha most elkeztek vele rendesen kutyához méltóan foglalkozni, hosszabb és boldogabb élete lesz.

2012. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szocializálni bármikor lehet egy kutyát. A legjobb a napi több órás mozgás lenne.

Illetve nekem az a tapasztalatom, hogy a light tápoktól még egy kutya sem fogyott le. Kapjon fél adag tápot, esetleg napközben 1-2 gyümölcsöt, vagy zöldséget.

2012. márc. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nem is lesznek szocializálva, ha senki nem kezdi el. Pórázt ráés menj el futni vele.

Akutya annyit eszik amennyit kap. Még soha nemláttam husky-t a közértben. Kevesebbet kell neki adni. Nem szeretet, ha túletetik a kutyát.belehal.

Tehát külön etetni a kettőt és a szukának csak a felét mint amit eddig kapott.

2012. márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig mozgatás nélkül nem fog menni a lefogyasztás, 5 éven keresztül nem voltak mozgatva a kutyák? Ráadásul malamutok, egy igen nagy mozgásigényű kutyafajta. Tegyenek rá egy nyakörvet és pórázt aztán mehet a séta, nekik sem fog megártani. A kutya kajáját le kell csökkenteni, zsíros házikosztot ne kapjon, a táphoz lehet keverni főtt zöldséget és csirkehúst.
2012. márc. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a futást nem erőltetném, amíg sok súlyfeleslege van, mert tönkre mennek az ízületei.
2012. márc. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kb 1 éve kezdett ezzel anya foglalkozni, annak hatására, hogy folyamatosan mondtuk, hogy ez így nem egészséges, tönkremennek az izületei...

Egy darabig külön etette őket, fele adag kaját kapott a kisasszony, de nyílvános tüntetésbe kezdett, depis lett, nem ment.

kb amiket esznek. Nyers csirkemellcsont, néha megfőzve. mellé zöldség, gyümölcs nyersen, főzve. Néha a húslevesből az összes hús, rizzsel keverve, zöldséggel. Asszem chappi tápot kapnak, próbálták a light tápot is, néha kutyakonzerv, virsli.. Ezek azok amiket én tudok.

Sajnos én nem tudom megfogni őket és elvinni, mert nagyon messze lakom tőlük. A kan kutyának az elmúlt 2 évben mindkét hátsó lábát megműtötték térdszalag és részleges térdszalag szakadással, nem terhelheti. Ha meg csak a szuka kutyát vinnék, akkor a másik bánatában kereseg otthon. Ideges lesz, szaladgál mindenfelé és síír. Ha csak orvoshoz visszük a szakát, a másik kikészül.

A szüleim rengeteget dolgoznak, mikor hazaérnek, nincs már energiájuk elvinni a kutyát, hiszen idősödnek, ekkora kutyát megtartani pórázon nem kis feladat már nekik. Sajnos.

Nem is városban laknak, hanem egy hegyen, így sík terepet nem nagyon látnak, hogy legalább az könyebb lenne, szabadon engedni őket nem merik, mert sok a vadász a környken és a fedetlen kút, ciszterna, stb. Találtak már arra döglött kutyát, aki beesett valahova és nem tudott kijönni. Elég nagy a telek, de sajnos nem megy a séta könnyen, azért próbálok beszélni velük. Mert hatalmas tragédia lesz ha elmennek, legalább később jöjjön el ennek az ideje..

2012. márc. 18. 18:37
 7/9 anonim ***** válasza:
kapjon pluszban olyan kaját amit nem tud megemészteni vagy zöldségek (ezeket is rosszabbul emészti)lefelezitek az adagot és mellé kap olyat ami csak a gyomorba kerül plusz a táphoz vizet öntsetek így még többnek tűnik
2012. márc. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most nem azért értem én, hogy nem a te kutyáid, és tanácsot szeretnél kapni, de sajnos csodával nem lehet senkit és semmit lefogyasztani. Mármint az embernek is marha nagy meló, hát akkor még egy kutyánál?

Sajnos csak a több mozgás kevesebb kaja kombó fog segíteni. Amúgy egy kutyát sosem késő megnevelni, szóval, ha a szüleidet tényleg aggasztja a kutyáik sorsa, akkor ők is kell hogy tegyenek az ügy érdekében, és változtassanak az eddig életvitelükön. És ezt tényleg minden rosszindulat nélkül mondom.

2012. márc. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

malamutról van szó nem? Nem értem miért irnak a válaszolók husky-t! Na mindegy.

Én is örökbe fogadtam egy 6 éves szuka malamutot, aki hiheteltenül kövér volt és ápolatlan, és mostanra már olyan mint egy normális malamut. - hozzáteszem előtte még menni is alig birt,

Azt csináltam vele hogy fokozatosan adtam neki kevesebb kaját, aztán már csak naponta egy markényi tápot adtam neki reggel és délután, és mindennap futottam vele 1-2 órát , ezt is fokozatosan, és nem kapott nassit, semmit ha kunyerált! Mostanra szépen tud futni is, kicsit látszik a bőrén hogy kövér volt, de már nem annyira, nem akartam h hirtelen foggyon le, mert az is káros! Egy ivartalanitott kutyának egyébként is kevesebb kalória igényre van szüksége.

2012. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!