Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért féltékeny?

Miért féltékeny?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy német juhásza, egy éve vagyunk együtt, szeretjük egymást a kutyussal, nagyon.

Nagyon szófogadó és rendes kutyus.

Amikor a párom megölel, közénk bújik és nyalogat minket.

Ha megfogja a kezem, akkor nyalogatja a kezünket.

Miért féltékeny?


2012. okt. 30. 20:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Más kutyusok is féltékenyek?
2012. okt. 30. 20:25
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk akkor furakszik, ha ölelkezünk, de olyankor azonnal elküldöm melegebb éghajlatra.
2012. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez birtoklás, tiltsd le róla!
2012. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A párom is rá szokott szólni és elküldi, de azért szokta csinálni, még ha aznapra be is fejezi!

2012. okt. 30. 20:39
 5/9 Hovarju ***** válasza:
Nekem évekkel ezelőtt ugyanezt csinálta az előző kutyám a testvéremmel és a barátnőjével (már feleségével). Kellett kb. fél év mire a kutya elfogadta és a séták alatt nem kettejük közt, hanem mellettük ment el.
2012. okt. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Akkor engem nem fogadott még el a kutya?

2012. okt. 30. 21:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Inkább a párod nem nyilvánítja ki elég dominánsan, hogy az ő "tulajdona" vagy.

Már elnézést a kifejezésért, de a kutyáknál ez így működik, és hát a kutya nem ismeri az emberi társas kapcsolatokat, így az embernek kell megtanulni, a kutyák társadalmi hierarchiáját, hogy zökkenőmentes legyen a kommunikáció.


Egyébként nem csak erről lehet szó, ha nem túl rámenősen csinálja. Az érzelmek hullámokat keltenek, egy kutya is megérzi, mikor van egy meghitt, békés nyugalmas pillanat. Falkaállat lévén pedig részt akar venni benne.

Ha pl teljesen nyugodt, szinte elalszik, és úgy nyalogatja a kezetek, az nem föltétlenül rossz.

Ennek ellenére mégis azt mondom, tiltsd le erről.

Ha 2-esben akartok lenni, azt neki szó szerint kutya kötelessége tiszteletben tartani.

Vele is meg lehet értetni, hogy fizikai érintkezés nélkül is része lehet ennek a szeretetteljes pillanatnak, egyszerűen a jelenlétével.

Illetve ez el is fajulhat, ha most még nem erőteljesen birtokló, ettől azzá válhat.

Egy szó mint száz, rossz szokás, állítsátok le róla. (Ne csak a párod, hanem te is!)

2012. okt. 31. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Nem durván jön oda, csak részt akar venni benne és kedveskedik közbe, hízeleg.

Én nem voltam kutyás, soha nem is volt nekem, mióta a párommal vagyok, azóta tudom mennyi szeretetet tudnak adni és milyen okosak!

Ebből kifolyólag is én nem nagyon szoktam rászólni, csak a párom.

Ez baj lehet?

2012. okt. 31. 09:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen!!!

Mindenképpen erősítenetek kell egymás akaratát.

2012. okt. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!