Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolognese kutyusom miért...

Bolognese kutyusom miért eszik ilyen sokat?

Figyelt kérdés

Van gy 6 hónapos bolognese kiskutyánk, de ijesztően sokat enne ha adnék neki!! Ez elég undi, de ha reggel nem kelek fel a megszokott időben csak 10-20 percel később akkor nekilát az esti "kutyaguminak" (mert még nem teljesen szobatiszta). De ha lent sétálunk is képes megenni mindent amit talál, beleértve az ürüléket is!

Az asztalnál folyamatosan kunyerál pedig nem adunk neki.

Az adag száraz tápját amit kap 2 másodperc alatt képes felfalni. Miért van ez?


2010. okt. 12. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem nem a megfelelő tápot kapja. egyébként 6 hónaposan már rég szobatisztának kéne lennie.

az én kutyám is megette az ürülékét, de ekkor 2-3 hónapos volt, párszor elmondtam neki h ezt nem szabad és azóta sem csinálta.

Mit eszik a kutyád?

a falánkságon is lehet változtatni.

vagy beáztatod a tápot, meg is melegítheted h ne hideg vízzel egye,

vagy: van erre egy külön kutyusoknak való etető, aminek a közepe kiemelkedik, és így a kutya nem tud habzsolni, mert a kaja körbe-körbe megy.

én is adtam így már a kutyámnak, csak én tányér közepére raktam egy nehéz poharat, és úgy öntöttem bele a tápot.

ő már nem habzsol, akkoriban csak kipróbáltuk.

2010. okt. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első körben én is táp problémára gyanakodnék, erre utalhat a folyamatos éhség, meg az ürülékevés is. Mit ezsik?
2010. okt. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eukanuba száraz tápot ami nem az olcsóbbik fajtából való! Nem is sovány hogy keveset adnék neki.
2010. okt. 12. 17:52
 4/8 anonim ***** válasza:

pedig az eléggé tele van szénhidráttal..

szerintem válts, annál vannak sokkal jobb tápok is.

nem mindig az ár beszél.

pl. pruina pro plan 1000x jobb. vagy dado esetleg hm.. acana orijen nem..ömm most más nem jut eszembe, de majd a többiek mondanak még tippet.

szóval válts mindenképp!

2010. okt. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem mindig azonos időbe viszed, akkor nem is lesz a kutyád szobatiszta. Reggel ne lustálkodj, vidd le a kutyád.


A táp minőségét és mennyiségét meg beszéld meg inkább orvossal, aki megvizsgálja, testsúlyát is megítéli és jobb tanácsot ad, mint mi látatlanban.

2010. okt. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az egészséges kutya mindig enne. Másként miként lehetne jutalomfalattal motiválni? Adjál neki rágni valót, azzal lefoglalja magát. Ha megfelelő a súlya, formája, nem kap keveset.A székletet nem az éhség miatt eszi fel. Az egy rossz szokása sok kutyának.
2010. okt. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az Eukanuba ilyen szempontból nem gyanús. Akkor szerintem is csak simán egészséges. A száraztáp nálunk is 2 perc (se), de a lenti kajálásról le kell tiltani, még mielőtt patkánymérget meg egyéb finomságokat is megkóstol.


Ürülék evésről itt egy cikk: [link]


Ha a kajájába ananászt teszel, akkor elvileg a sajátját nem fogja megenni. A kinti ürülékevésre meg hallottam egy elég gonosz módszert. Ha belekajál, akkor előrántasz a zsebedből egy kis erősen mentolos fogkrémet, és szépen szét kened a szájában, az ínyén, mindenhol. Baja nem lesz tőle, viszont elég kellemetlen ahhoz, hogy ha kétszer megcsinálod, rá fog jönni, hogy kakát enni nem buli.

2010. okt. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szobatiszta, de vmikor éjszaka mindig rákakál a pelenkára! Pedig fél kilenckor is leviszem és kakál is. Soványnak egyáltalán nem sovány és szokta látni állatorvos ő is azt mondja hogy pont jó kis csinos!

Még arra tudnátok irni vmit hogy miért van az hogy nagyon fél az autótól. Bárhová viszem be sem akar ülni és utána folyamatosan hány az úton. A stressz miatt azt tudom de mi rá a gyogyir?

2010. okt. 13. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!