Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van két kutyánk (a másodikat...

Gabben83 kérdése:

Van két kutyánk (a másodikat most fogadtuk be), az új kutya kinn alszik, a régi benn, iszonyú lelkiismeretfurdalásom van miatta! Úgy érzem kivételezek! Szerintetek?

Figyelt kérdés
Mióta befogadtuk a másikat,sokat tartjuk kinn a már meglévőt,de ő most annyira nem érti miért nem jöhet be,csak este.Az új kutyának(nj keverék),már téliesítettük a kutyaházat(hungarocell,ajtó,pokróc stb),de így is úgy sajnálom,amikor a teraszajtónál áll,és néz be!Mindig az jár a fejemben,hogy milyen szemét vagyok ,hogy mi benn vagyunk este a másik kutyával a melegben,ő meg kinn fázik!De a másikat sem akarom kirakni!
2012. okt. 31. 11:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem engeded be mindkettőt? Ha már egy bent van, akkor nem tök mindegy? Nem azt mondom, hogy legyen szabad bejárásuk az egész kecóba, de miért ne lehetnének mindketten egy kijelölt részen?

Na én pl. ezt sosem tudnám megtenni, főleg, ha látom, hogy a másik is be szeretne jönni.

2012. okt. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%

Egyetértek az 1-essel!

Milyen dolog az, befogadod, enni-inni adsz neki (is), de a meleget, a kényelmet tőle megtagadod, miközben látja, hogy a másiknak lehet?

Majd ne csodálkozz, ha irígységből, akármiből eredően esetleg megpróbál a régi kutyádon egy kis "elégtételt" venni.

Engedd be őt is, és legyen mindkettőnek a helye az előszobában, hasonló helyen, de ne legyen közöttük megkülönböztetés!

2012. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól érzed, kivételezel, és ez nem szép dolog, meg nem is tesz jót a kapcsolatotoknak, illetve a kutyákénak sem. Tessék beengedni mindkettőt. Az újnak különösen fontos lenne sokat veletek lennie, hogy ne csak a kerttel szokjon össze, hanem a családdal is.
2012. okt. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Marcy Darcy ***** válasza:
A legtöbb menhely amúgy is úgy adja már örökbe a kutyákat, hogy bent lakhatás, vagy minimum éjjel bent legyen. Vagy ez nem menhelyi, hanem utcai kutya?
2012. okt. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Befogadott kutya,nem menhelyi!Az előszobába természetesen be szoktam engedni,de azt annyira nem szereti!Én sem érzem így túl jól magam,szóval szerintem valahogy majdcsak rászoktatom őket az előszobában alváshoz!
2012. okt. 31. 16:58
 6/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
Miért nem alhat ott, ahol a régi kutya aludt??? Nem az előszobára gondolok...
2012. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán miért kezdtél el másképp bánni vele?
2012. okt. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
22:01 nem tudom mire gondolsz...?
2012. nov. 1. 00:42
 9/14 A kérdező kommentje:
22:55 nem bánok máshogy,csak a régi kicsit többet van az udvaron,mint eddig volt,ő nagyon el lett kényeztetve,és nem szereti,ha nem az van amit akar!A befogadott kutyust pedig csak azért nem engedtük be,mert még nem ismertük annyira,és azért csak egy felnőtt nj keverék kan kutya!De szép lassan szokatjuk a nj-t,hogy hogyan kell viselkedni,most is itt van a nappaliban a lábamnál!Szóval mostmár nincs kivételezés!
2012. nov. 1. 00:55
 10/14 anonim ***** válasza:
Ó, de jó ezt olvasni korán reggel :) Sok boldogságot a két kutyushoz!
2012. nov. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!