Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 8 hetes kiskutyám,...

Van egy 8 hetes kiskutyám, nagyon okos szófogadó, de étellel nem motiválható, ez baj lehet később?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, h nem nagyon kajás, persze a főtt csirkemellre azért rákapott, de jutalomfalat nem érdekli, csak rendes étkezés a táljából. A játék a mindene, meg ha simogatom, és dícsérgetem, de aggódom, h később ez elég lesz-e nekiha pl láb melletti követésre szeretném megtanítani, vagy behívásra. Otthon, meg más lakásokban szépen odajön hozzám, de ki még nem vihetem.

2012. okt. 31. 13:01
1 2
 1/13 anonim válasza:

Szerintem ne kényeztesd el csirkemellel, mert rászokik, drága mulatság lesz későbbiek folyamán, ha csak azt eszi meg!:)

Kiskutyáknak való kaját adjál neki, és mikor elkezded nevelni az ül, meg ilyenekre, akkor mikor teljesíti adj neki jutalomfalatot, majd idővel megeszi, lehet,h azért nem eszi meg,mert előtte teli ette magát főtt csirkemellel !:)

Nem árt később egy kutyaiskola neki, ha nem mész vele semmire.

2012. okt. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem probléma. Soha, egyetlen kutyánkat se neveltük jutalomfalattal, és mindegyik szófogadó és okos volt. Jó, ez amióta élek három kutyát jelent itthon, és párat papámnál, aki régebben vizslát tenyésztett. Szerintem szerencsés hogy nem kajafüggő a kutyád. A dícséret, és a simogatás a kutyának tökéletes jutalom. Sokkal jopbb ha azért csinál valamit, mert akarod, és nem azért mert enni kap érte. Hallottam hogy falattal gyorsabb nevelni, de szerintem olyan sokkal nem lehet könnyebb, ha jó természetű a kutyus. Csak legyél magabiztos, főleg a behívásnál, ne tarts előre attól hogy nem fog menni. Sok helyen írnak róla hogyan tudod megtanítani az alapvető dolgokra falat nélkül is.
2012. okt. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ülni már tud és pacsit is ad. Ha simogatom és közben sipítós hangom dícsérem, akkor extázisba esik teljesen :) Nem etetem csirkemellel, csak kapott egy kicsit vacsi után, junior kaját kap beáztatva, meg van neki mindenféle rágókája :) Jó lenne ha igazad lenne 2. válaszoló, és megtenné, amit mondok. Igyekszem betartani a cerberosos dolgokat, pl az elmegyek hazulról nagyon jól megy, nem hisztizik, mikor otthagyjuk, és mikor hazaérek alszik, azt nem tudom, h közben sír-e, de ez alatt a pár nap alatt már azt is megtanulta, h nincsen ajnározva hazatéréskor, úh fekszik tovább, v leül mellém és várja, h megkapja a simijét, miután átöltöztem melegítőbe:) Ez így jó, mert nem kell félni h rátaposok, v rárakok egy szatyrot :)


Csak ugye mondják, h a kamaszkor az durva a kutyáknál is...

2012. okt. 31. 13:48
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha labdával jól motiválható, akkor semmi gond, azzal sokkal jobb kutyát tanítani, bár talán nem olyan egyszerű, mint étellel. Nálunk épp fordítva van, a kutyám iszonyú kajás, de a játék csak rövid ideig érdekli.
2012. okt. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Játékkal kiválóan lehet tanítani, motiválni egy kutyát, csak kevésbé egyszerű, mint a kajás motiválás. Két dolog:

1. A simi és a dicséret csak akkor motiváció (tehát tanításhoz csak akkor használható), ha egyébként nem simogatod.

2. Arra figyelj, hogy nagyon élvezze a játékot, de ne legyen függő. Erre azért van szükség, mert pl a labdafüggő kutyák - bár remekül lehetne őket labdával motiválni - ha bejön a képbe a labda, nem igazán figyelik a feladatot, s túl is pöröghetnek.

2012. okt. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
először is meg kell tanitani a kiskutyát kézből enni. Érdemes vacsora előtt, kiveszel pár szemet, és a kezedből eteted . Ha jön a kaja idő, akkor már általában éhesek. Ha már eszik a kezedből, akkor érdmes a továbbiakban mindig kaja előtt tanitgatni egy kicsit. De csak max. 5-10 perc legyen, még nagyon fiatal.
2012. okt. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
Próbáld ki, hogy a tápjához keversz egy kis májkrémet, felrakod az asztalra, és "beleeszel": egyél a tál felett egy kis ropit, pogácsát, bármit. Aztán tedd le a földre a tálat, ülj le mellé és kézből kínáld a kutyát...elvileg ugyebár ezt nem szabadna, mert a kutya ne kínálgatás után egyen, hanem magától...de most, hogy a tálból eszik rendesen, így szoktathatod arra, hogy kézből is egyen...azt is csinálhatod, hogy ha nem eszik, akkor elrakod a kaját és egy óra múlva megpróbálod
2012. okt. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 okoska31 ***** válasza:

nem olvastam végig minden mást, csak a kérdésed.


Szerintem külön jó, hogyha nem a jutalomfalatért csinálja meg, azt mondasz neki/kérsz tőle.


Úgyhogy ne is akard azzal jutalmazni, ha egyébként szót fogad. Így tisztelni fog, és nem csak azért hajt végre dolgokat, mert várja a finomságot. (pont az utóbbi szokott rosszul elsülni - azaz, ha csak jutalomfalatért hajlandó szót fogadni...)

2012. nov. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
de az elején nem árt motiválni.
2012. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 okoska31 ***** válasza:

már motivált, mert szót fogad.

mit kell rajta még motiválni? csak most nem a kaja a motiváció. ez még nem olyan nagy gond...

2012. nov. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!