Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden esetben van értelme a...

Minden esetben van értelme a kutyachipnek?

Figyelt kérdés

Az én kutyám bevan chipezve, egy kis akita, de mivel eléggé tetszetős kutya, tegyük fel, hogy ellopják.

Akik ellopták, valószínű, hogy nem állaorvosnál kezdenek, de mivan akkor ha esetleg beteg lesz a kutya, és nem hagyják megdögleni, hanem elviszik orvoshoz, de azt mondják a dokinak, ha az megkérdezi, hogy nincs chipezve. Az orvos ilyenkor mit kell, hogy csináljon? nézze meg, hogy van-e vagy beültet egy új chipet, mert ők azt mondták, hogy nincs?


Mert ha elhiszi, hogy nincs, akkor cseszhetem a közel 10.000 ft-t amit otthagytam a chip-re.


Vagy, mi van akkor, hogyha el szökik a kutya, és mondjuk nem jó a chip, vagy hallottam már olyat is, hogy elvándorolt a chip a kutya testében, és nem találják. Akkor ennyi? Volt kutyám és nincs?

Mert, beültettem a kutyámba a chipet, mert így én is nyugodtabb vagyok, de mégis felmerültek bennem ezek a kérdések, amire remélem tudtok jó válaszokat adni.

Előre is köszönöm.



2012. okt. 31. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

van hibaszázalék, nyilván. de ha chip nélkül veszik el, akkor tuti nem tudnak értesíteni téged. ha chippel és jófej emberek találják meg és nem mozdul el, akkor meglesz a kutyád nagyon hamar. az én kutyusom úgy veszett el, h más vigyázott rá. amikor kiszökött a lakásából a bolhanyakörvén kívül semmi sem volt rajta (van bilátája is a nykörvén). egy fiatal pár befogadta éjszakára, másnap elmentek dolgozni és miután hazajöttek, első útjuk a legközelebbi állatorvoshoz vezetett. estére már újra nálam volt és itthon aludt. nem telt el 24 óra.


elmozdulhat, elvándorolhat a chip, de még így is ezerszer biztosabb a semminél :)

2012. okt. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Persze kivételek mindig lehetnek,de gondolj arra hogy egy kutya megharap valakit aztán a chip alapján beazonosítható na gazdi.Ugye nem mindegy hogy a megharapott embert kell -e veszettség ellen oltani,ami igen fájdalmas.
2012. okt. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Csivibaba ***** válasza:
91%

Ha esetleg elveszik a kutya, tudod értesíteni az állatorvosokat, és ha bevisznek hozzájuk egy hasonló kutyát, akkor leolvassák a chip-et és egyből kiadja, hogy ki a tulajdonos. De ehhez mindenképpen regisztrálva kell, hogy legyen a chip!!!

Valóban nagyobb az esélye, hogy meglesz a kutya!

2012. okt. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha ellopják a kutyát, nem fog állatorvoshz kerülni, csak az új gazdánál, aki majd meglepődik, hogy gazdás a kutya, és visszakerül hozzád. Rosszabb esetben valahogy kiműtik a kutyából a chipet, sajnos nem lehetetlen. Chipbeültetés előtt amúgy szerintem kötelező ellenőrizni, nincs-e benne chip, meg hát minden valamirevaló állatorvos átnézi a kutyát, biztos ami biztos, szóval olyan csak nagyon hanyag dokinál fordulhat elő, hogy kettő kerül egy kutyába.

Az újabb chipek amúgy már nem nagyon kószálnak, de amúgy is a kutya egész elejét végig szokták vizsgálni, szóval az elvándorlással igazából nem nagyon kell számolni.


Nyilván a chip sem biztosíték mindenre, de sokkal jobbak a kutya esélyei chipesen, mint nélküle. Amellett kötelező is januártól.

2012. okt. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha neked van személyi igazolványod a kutyának a chipp az igazolványa! Ha te eltünsz,és nálad van a személyid,akkor jó eséllyel értesítik a hozzád tartózóidat.A kutyának nincs zsebe,és ha rendes emberek találnak rá,akkor te is elő fogsz kerülni. Sok ember tűnik el nyomtalanul,igazolvánnyal,vagy nélküle. egy részük elő kerül,másik részük nem,vagy csak már későn! Nekem egy ellopott,és késöbb megölt kutyám testét,aki már hetek óta föld alatt volt,sikerült azonosítani a chipp miatt!! Igy minden tagadás,és magyarázkodás kizárt volt ,mert a chipp bizonyította,hogy az én kutyám lett elásva!! Ha lejár a személyid,az is pénzbe kerül,és az év nagy részébe alig kerül elő,de akkor is van,és néhány évente megújítod! Nekem az összes kutyám chippes,és nem a törvény miatt!!
2012. nov. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem is van chipezve, és én sem a törvénymiatt chipeztettem, hanem mert így azért nyugodtabb vagyok. csak azért felmerültek ezek a krdések bennem, ami lehet, hogy másban nem szokott, de én mindig gondolok a legrosszabra is:S
2012. nov. 1. 12:26
 7/8 anonim ***** válasza:
6%
Na de azon én is annyit gondolkodtam, hogy oké hogy aki megtalálja, és beviszi, leolvassák. De aki szándékosan ellopja és megtartja, többé a büdös életben nem derül ki hogy enyém a kutya, hisz csak úgy, egy esetleges viziten a doki nem fog rámenni a keresővel...Max. ha pár év múlva egyszer tőle is eltűnik...
2012. nov. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, az utolsónak igaza van. Mert nekem a doki azt mondta, hogy elvileg minden vizsgálat előtt le kell olvasni, anélkül nem is kezelhetné, de ha nincs egy kutyában vagy nem tlaálja, atttól ő még kezeli, mert ha pl baleset éri a kutyát, akkor nem fogja hazaküldeni, csak mert nem talált benne chipet, vagy mert azt mondták, hogy nincs benne.

MInd1, az én kutyámban van, állandóan foglalkozva van vele, szóval nemiszem, hogy szökne. De az a de mindig ott lesz majd...

2012. nov. 4. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!