Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van értelme a fojtó nyakörvnek...

Van értelme a fojtó nyakörvnek? Ti használjátok?

Figyelt kérdés
Pontosan milyen kutyáknál ajánlott a használata?
2012. okt. 12. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Nem használom, mert totál értelmetlen, azoknál a kutyáknál, ahol szükség volna rá, azok ugyanolyan eszetlenül fognak benne húzni, csak esetlen hörögnek is hozzá. Helyette sokkal inkább tudom javasolni a nagyon vékony retriever póráz, haltit vagy nagyon extrémen húzó, nem érzékeny kutyáknak(pl rottweiler, amstaff, ilyesmi fajták) szöges nyakörv(ezért le leszek pontozva, pedig megfelelően használva semmi fájdalmat nem okoz a kutyának).
2012. okt. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Én használom, szeretem, csak előnyével találkoztam eddig. Minden olyan kutyára jó szívvel javaslom, akit sima nyakörvvel nehéz irányítani, de csakis úgy, hogy előtte szakember megmutatta, hogyan kell használni, mert ha az ember csak felrakja a kutyára, és várja a csodát, annak az égvilágon semmi értelme nincs. És persze nem árt megválogatni, hogy adott kutyára milyen fojtó kerül (nagyszemű, kisszemű, vékony, vastag, fém, szövet...), mert adott esetben ez is számíthat.


Theia: a retrieverpóráz az gyakorlatilag egy szövet fojtó. Most akkor hatásos lehet a fojtó, vagy nem? :)

2012. okt. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Tudom milyen a retrieverpóráz, sokkal hatásosabb, mint a fém fojtó. Mindkettőt kipróbáltam, tapasztalat. Szomszédok kezelhetetlen magyar vizsláját a fém fojtó baromira nem hatotta meg, retriever pórázban(vékony és nem vastag, mert az szart sem ér) olyan mint a kisangyal.
2012. okt. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A fémre irányult a kérdésem. Nagyméretű kutyáról van szó.


Tehát ha húz, akkor szokták használni?


A harmadikat néztem: [link]

2012. okt. 12. 15:13
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Én használom a napi sétáknál. Elég erős amstaffom van, aki nagyon húz a kezdeti időkben, de ha megnyugszik akkor is alapból erős. Használok sima egysoros fojtót is, és vettem a tavasszal egy duplasoros félfojót. Sajnos a duplasoros egy hónap után tönkrement szétfeszítette azt a karikát amibe a karabínert akasztod. Nagyon erős kutya, a félfojtót meg a fressnapfból vettem, tehát nem egy kis nevenincs boltból. Ha megfelelően használják akkor jó segédeszköz. Amikor iskolába jártunk a kutyával még mopszon is láttam a méretéhez illő fojtót. Szóval a kisebbeken is lehet, de az ilyenek inkább a keményebb nagyobb kutyákra valók.
2012. okt. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A harmadikat ne nézd, mert annak tényleg semmi értelme. Nagyon profinak tűnik ez a félfojtó, csak nem használ semmit. Vagy sima fojtó, vagy sima nyakörv, de ez a felemás izé nagyon ritkán használ, és ha mégis, akkor annak a kutyának egy normális nyakörv is elég.


A fojtónak a nevével ellentétben amúgy pont az a lényege, hogy nem hagyod, hogy "fojtsa" magát a kutya. Ha csak rárakod a nyakörvet, és elengeded, ugyanúgy húzni fog; kicsit rosszabb lesz neki, de megszokja, aztán jöhet a szöges, mert érzéketlen lesz a nyaka minden másra (és aztán arra is, ha ugyanúgy nem használod, csak felteszed a kutyára). Amint megfeszül a póráz, vissza kell rántani a kutyát, fojtóval, normál nyakörvvel, hámmal, bármivel, így fogja megtanulni, hogy ne húzzon. Vagy megfordulsz, és mész a másik irányba, hogy lássa, hogy húzással nem fog előre jutni, vagy sima nyakörvvel egyszerűen meg is állhatsz, amíg nem lazít a pórázon, néha ez is elég. Fojtóval ezt a fent említett okból kifolyólag ne csináld :)

De persze ez mind csak akkor működik, ha amúgy le van mozgatva, mert egy hiperaktív, túlcsorduló energiájú kutyától nem lehet elvárni, hogy rendesen sétáljon. Az olyan kutyára szögest is rakhatsz, lehet, hogy vinnyogni fog tőle, de azzal együtt is húzni fog, mert menni akar, mert mennie kell. A kutya igényeinek kielégítése nélkül bármilyen eszközt rakhatsz rá, nem fog hatni, vagy csak tüneti kezelés lesz, és a kutyának nem lesz jobb tőle.

2012. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Na hát a fressnapfnak lehet, hogy van neve, de ha olyan fojtót akarsz, ami bármilyen kutyát kibír, akkor azért messzebbre kell menni, és mélyebben nyúlni a pénztárcába :) Amennyi jó cuccot lehet ott kapni, annyi rosszat is.
2012. okt. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi fojtót használunk (bullmasztiffom van), de nem azért, mert egyfolytában húz (ha folyton húzna, fojtóval sem tudnám megtartani).

Nálunk a fojtó mindkettőnk kényelmét szolgálja. Nekem kisebbet kell rántanom, ha úgy alakul, neki pedig gyakorlagilag a nyakán sincs séta közben (olyan laza, hogy inkább nyakláncként funkcionál).

Nekünk az egy soros nagyszemű fém fojtónk van, de biztos vagyok benne, ha egy borzasztóan húzó kutyát kéne vele megnevelnem, nem sikerülne. Arra ott vannak az egyéb módszerek (megfordulás, ha megelőz a kutya stb.).

2012. okt. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

bár nem szoktam, de akumival :) értek egyet.

a harmadik képen látható fél-fojtó nem ér semmit!

a második képen lévő " nagy szemű fojtó " viszont jóóóóóó!

a fojtó nyakörv lényege: a kutya nyakába téve ,FIX-re visszacsatolva, ( nem fojtó állásban használva!!),könnyedén irányítható a kutya.

amikor pedig ,nincs rajta póráz ,akkor jól néz ki :), csörög így hallod amikor melletted fut,könnyű felrakni, a szőrt nem tépi,nem kényelmetlen a kutya számára ,nem szoros , és símán vízbe engedheted vele, mert nem esik le, nem ázik el !!

ja ,és a BH vizsgán csak ezt fogadják el:)

egyszerűen rárakod, visszacsatolod ,felhúzod a füle mögé, és a kutya minden rezdülését érzed a pórázon keresztül, valamint a kutya minden apró pórázmozdulatodra reagál.

pl: a mutató,és a középső ujjam között szoktam tartani a pórázt, csak úgy lóg,a kutya sétál mellettem, amint érzem hogy feszül, elég a csuklómat kicsit elfordítani,és a pár mm-es mozdulat miatt a kutya visszaáll mellém-mögém anélkül,hogy rá néztem,vagy rászóltam volna,és ez 1 másodperc!

a retriver pórázok, a hám, a halti mind jó dolog a maga helyén és idején, de nem jó a mindennapi séták alatt,szerintem legalábbis, mert mindegyik megdolgoztat. mindnek más a feladata!

és még valami: ha fojtót veszel, olyant keress amibe ez van irva: HS-GERMANY ( mert ez jó minőségű fémből készül,és a szemek is tesztelve vannak!)

mert a gagyit egy erős kutya eltépi, vagy rozsdásodik, esetleg elenged a hegesztés:(

2012. okt. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Theianál a pont. A retriever póráz sokkal jobb. Mivel rögzíthető, nem csúszik le a kutya torkára ahol már nem ér semmit, illetve sokkal gyorsabb és intenzívebb reagálást tesz lehetővé. És ahogy Theia írta, csak a vékony, 5-6-7 mmes a jó, az ennél vastagabb illetve ami a fressnapfban retriever póráz néven kapható az kiképzésre alkalmatlan - azok a már jól nevelt kutyákhoz használhatók.
2012. okt. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!