Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyám ne...

Mit tegyek, hogy a kutyám ne húzzon?

Figyelt kérdés
Mindent megpróbáltam. Lecövekeltem, irányt váltottam, jó sokszor. A máskor fél órás sétánk egy órás lett emiatt, ami nem lenne baj, ha volna eredménye. Sajnos semmi. Igaz, hogy 3 éves a kutyám, de eddig nem húzott ennyire. Erőszakosan meg akar szagolni minden fűcsomót. Persze ezt nem engedem(márhogy mindet megszagolja), de akkor is húz. Segítsetek!!!

2012. okt. 31. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Hihi. Gyúrj. Az enyém nem fiatal (fogadott kutyus szóval nemtudom mennyi), de ilyen. Nekem nem sikerült megváltoztatnom. Mondjuk, ha jó hosszú sétára megyünk, a végére annyira elfárad, hogy szót fogad. De ez nagyon megterhelő neki is és nekem is, úgyhogy nem alkalmazom. Inkább futkorászok vele, az neki is és nekem is jobb, legalább aktívabban mozgunk. :)
2012. okt. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ő is befogadott, de három hónapos volt, mikor befogadtuk, biztos, hogy akkor kellett volna megnevelni, de akkor még nem voltam ilyen tájékozott a témában. Sajnos futni nem nagyon bírok, mert két gerincsérvműtétem volt. Örülök, ha a sétáltatást kibírom, bár ez a húzás nem tesz túl jót.
2012. okt. 31. 19:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Ehhez hasonlót szerezz be:

[link]


Fejhám/szájszíj/halti - ezeken a neveken ismerem. Ezzel az eszközzel a kutya nem tud húzni, mert nem képes erőt kifejteni. Sokat segítene.

2012. okt. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Rammsteinfan válasza:
Egy nagyot kell rántani a pórázzal és aztán tudja hogy ki a falkavezér!
2012. okt. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az irányváltás gondolom azért nem megy, mert nem tudod hogyan kell, próbálj utána olvasni.
2012. okt. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekünk is van haltink, de a napokban olvastam, hogy nem szabad konkrétan a sétálásra használni, meg nekem, ha leveszem a kutyáról azonnal elkezd húzni, pontosan tudja a kis eszével, hogy olyankor nincs ami visszatartsa :)
2012. okt. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónál és a kérdezőnél valószínűleg ugyanaz a gond(az első válaszoló hozzászóló világította meg a lényeget):Dúl bennük az energia! Nincsen levezetve rendesen, több mozgásra lenne szükségük, mint amennyiben részesülnek.

Labda dobálás, agy fárasztó meló a kutyának séta előtt nagyon jót tenne nekik.

2012. okt. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Köszi a tippet:)

(első voltam)

2012. nov. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2012. nov. 1. 12:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Itt is elmondjam hogy fojtónyakörv és erős kéz, de sok szeretet?...
2012. nov. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!