Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jelképes összegért hozzájuthat...

Jelképes összegért hozzájuthatok egy elfogadható állapotban lévő Skoda 120 L típusú autóhoz. Kinek vannak tapasztalatai erről a régi típusról? Mit érdemes tudni róla?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincsen semmilyen autóm, ez pedig szinte ingyen az enyém lehet, csak a járulékos költségeket kell állnom. A kocsi napi használatban van, és novemberig van rajta műszaki.
2012. máj. 15. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Tapasztalat van rengeteg... apám, nagyapám csak Skodákkal foglalkoztak, mint autószerelők.

Nekem is most egy ilyen Skodám van, mert ez már fanatizmus;)

Egyedül ami gond, az a rozsdásodás...mert valljuk be, hogy nem mai autók.


Ha megfelelően karban van tartva, semmi gondod nem lesz vele garantálom.


Most fognak jönni majd a hozzáértők, hogy "forralja a vizet...szar"

Ez nem igaz.

De, ha ettől tartasz... akkor a hűtőventilátort bekötöd úgy, hogy kapcsolható legyen, probléma megoldva.


Ha bármi kérdésed van, keress meg privát üzenetben, és mindenre válaszolok.


Üdv.

2012. máj. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk volt egy másodautónak.A passatot sajnáltuk igavonásra használni ezért ott volt a Skoda.


Bevallom őszintén hogy nem szerettem azt az autót.A kormánya beton a szervó hiánya miatt, előzni kockázatos volt vele ,télen alig akart beindulni , hűtés-fűtés alig volt benne , a váltó nehéz és minden fokozatnál úgy kellett "tuszkolni". Egy kicsit rozsdásodott is , nem volt elég kényelmes és tágas.3x hagyott az útszélén.


Gyűjtő darabként , hobbiautóként jó igen de rendszeres használatra nem ajánlom , nem tudja megállni a helyét a mai korban.

2012. máj. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sokat fogyaszt,cserébe nem megy,zabálja az olajat,hangos,télen nemtudsz vele befordulni mert könnyű az eleje,fűtés nulla,de összességében fitti kis autó.XD
2012. máj. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ne hallgass senkire,ha novemberig még van müszaki addig autozol,mivel mint irod nem sok pénzedbe kerülne,amugy nem a mai autokhoz kell hasonlitani A-B-be tökéletesen elvisz,olajfogyasztás,rozsda,vizforralás, öreg nyugati autoknál is elöjön ami nincs karbantartva,viszont az alkatrészárakat össze sem lehet hasonlitani,lehet hogy megszereted az igáslovat
2012. máj. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

16:23-as:

A kormánya a faros Skodáknak pillekönnyű, ha neked ez nehéz, akkor vagy nem vezettél még szervó nélküli orrmotoros autót, vagy v.mi nagyon nem volt ott rendben.


Előzés-t nem tudom értelmezni, miért nehéz.

Ugyan úgy kell, mint akármelyik másik autóval ;)


Téli hidegindítás, a nem megfelelő karbantartás hiánya miatt volt.

Érdekes, nekem sosem volt vele gondom, még idén sem a -20 fokban.


Váltó problémára megint csak annyi, hogy valószínűleg rossz volt. Nem egy új autó, de tuszkolásról szó nincs.


16:53-as:

Fogyasztást aláírom, tényleg sokat eszik.

a "nem megy" kifejezés, meg elég szubjektív :)

Persze gyári motorral nem egy erőgép, de A-ból B-be, tökéletes.


Olajat akkor eszi, ha szét van hajtva.

Ez addig nem derül ki, míg nincs nálad az autó, és nem tapasztalod.

Az enyém annyira "zabálja", hogy 15ezrenként olajat cserélek, és sosem kell utána töltenem.


Hangos...az a jó, hallod, hogy megy :D

Ilyenekkel kér foglalkozni.

Ennyi erővel azt is lehetne, hogy rossz...mert kék, és nem piros. Motor van benne, ami jár..ez van.


Ha nincs fűtésed, cserélj kezdésnek egy termosztátot.

Csodákra képes, és 5-10perc alatt lerohad rólad ruha.

2012. máj. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A váltó probléma általában abból adódott (nekem legalábbis),hogy a seb.váltó kereszttartója nagyon alacsonyan van , a telekre menet közben gyakran leért és elhajlott,emiatt elment a rudazat geometriája és 1-3-as fokozatokat nem lehetett berakni. Apámnak és utána nekem összesen 25 évig volt skodánk,szerethetö autó -igaz valóban nagyon gyenge és ehhez képest sokat fogyaszt ( böven 8 liter felett ) ,de szerintem ha ingyen van, szükségautónak tökéletesen megfelel - bármi hibát pillanatok alatt lehet javitani rajta, nagyon olcsón.
2012. máj. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!