Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány óra eltelte az ami még...

Hány óra eltelte az ami még ideális az esti és reggeli séta között? (panelkutyák)

Figyelt kérdés
Nektek hány órát kell kibírnia? Mekkora az a mennyiség ami már "kínzás" a kutyának?
2012. nov. 1. 08:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Értelemszerüen 24 órát kell elosztani a séták számával, de az ideális az nagyon messze van a napi 2 sétától.
2012. nov. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Panelesek vagyunk, nagy kutyával. Én reggel fél 7kor leviszem egy e.ü. sétára, majd 1-2 körül egy nagyobbra. 6-7 között szoktunk egy zárt futtatón találkozni más kutyásokkal, ott vagyunk egy órát, és végül 10-11 felé szintén e.ü. séta. Ezt most így nagyon könnyű összehozni, mert nem dolgozom, de nem tudom mások hogyan csinálják mondjuk egy 8-10 órás munkabeosztás mellett.
2012. nov. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Engem most kifejezetten az érdekelt, hogy a Ti kutyátoknak éjszaka mennyit kell kibírnia.

Nekem például 9 fele vannak lent utoljára és mondjuk reggel 8 kor viszem le őket újra. Ez sok? Egyik kutya kölyök.

2012. nov. 1. 09:38
 4/12 anonim ***** válasza:

Tegnap este fél 9kor voltunk lent, aztán ma reggel fél 8kor. Esze ágában sem volt korábban kimászni az ágyból ilyen időben:) és ha nem vakog, akkor én nem kelek föl 5kor, hogy levigyem.

de hétköznapokon úgy szokott kinézni, hogy este 10kor, alvás előtt még leviszem egy pisire, reggel pedig fél 6kor már megyünk.

Aztán délelőtt 11-12 óra körül viszik le a szüleim, majd én 17 órakor, és este 10. szóval napi 4 séta megvan.

2012. nov. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi este 8-9 között vagyunk kint, reggel pedig fél 8-kor megyünk. Amikor kölyök volt a kutyám, este 11-kor és reggel 6-kor is mentünk, de csak 10 perces pisilésre.
2012. nov. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
este f9 körül megyünk le utoljára és reggel f8-körül először. ki sem lehet hamarabb robbantani az ágyból :)
2012. nov. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Enyém 9 hónapos, és olyan 22 óra körül viszem le utoljára, majd a férjem reggel fél 7-7 között.
2012. nov. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy hétköznap mivel suliba vagyok, reggel amikor kelek kivisszük az udvarra, ott van 3-ig, addigra érek haza, akkor elmegyünk egy jó nagy sétára, ott alaposan lefárad. Utána este 7-8 között is sétálunk egyet, majd mielőtt lefekszünk, 11 körül egy gyors pisi-kakira is lemegyünk. Utána bent alszik a házba, és akkor reggel kimegy is ugyanígy van minden. Hétvégén általában változó a dolog, akkor elég sokat sétálunk, és sokszor megyünk kirándulni.
2012. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
kistestű kutyám van napi 4-5 sétával. Én nem kínoznám olyannal hogy napi 2 séta. Amúgy utolsó séta 11-éjfél körül van és a következő reggel 6 órakor.
2012. nov. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nekem az előző kistestű, és a mostani nagytestű kutyám is simán kibír(t) 12-14 órát is...persze úgy csináltam, csinálom, hogy ne kelljen eddig visszatartania :)


Érdekes, hogy pl. tegnap este séta és focizás után bejöttünk a házba 19-kor, kutya ivott egy csomót, aztán evett, amiben szintén volt kb. 1 liter víz és bealudt...este 22-kor hívtam, hogy gyere menjünk pisilni...nézett rám nagy szemekkel és bújt bele a pokrócába, ezért nem vittem ki...ma 8-kor raktam ki a kertbe, de nem ment pisilni, hanem a kinti kanapéra feküdt fel :D

Magától sokkal tovább tartogatja, mint én gondolnám. A kertben sem pisili ki magát teljesen akkor sem, ha egész nap és éjjel is kint van. Nem is értem, hogy séta nélkül kertben tartott kutyák soha nem ürítik ki teljesen a hólyagjukat???

Argos-nak a napi két séta közül csak az esti, másfél-kétórás séta utánra ürül ki a hólyagja...a reggeli fél órás sétán nem pisili ki magát teljesen.

Az, hogy este lefekvés előtt nem viszem ki pisilni, nagyon ritka. Magamról tudom, hogy nem tudok úgy aludni, hogy akár egy kis ingerem is van a folyó ügyemre :D

Ha huzamosabb időre, 8-12 órára hagyom a kutyát a házban, akkor szeretem, ha teljesen kiüríti magát.


Előző kutyámmal panelban bármilyen szar idő volt, mielőtt magára hagytam fél napra, legalább 40 percig sétáltunk, hogy teljesen kiürüljön.

Nem értem azokat, akik a reggeli sétát elintézik 10-15 perc alatt úgy, hogy utána a kutya lakásban lesz 8-10 órát...nem túl egészséges szerintem, még ha a kutya nem is jelzi, hogy többre lenne szüksége.

2012. nov. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!