Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya biztosítás?

Kutya biztosítás?

Figyelt kérdés
Hallottam róla hogy van ilyen a kutyáknak (kb. úgy mint az autónál). Állítólag bizonyos állatorvosoknál "használható fel" úgy hogy csak egy részét kell kifizetni pl. egy sérülés ellátásakor. Aki tud erről többet, esetleg az ő kutyájának már van ilyen biztosítása légyszi írjon nekem részleteket! Függ-e a kutya korától, nemétől, nagyságától, fajtájától, lakhelyétől, stb?
2012. nov. 1. 10:41
1 2
 11/11 Eba válasza:

Szia

Nekünk az agarunkra egy Aegonos biztosításunk van III. csoport balesetre, betegségre, és káreseményre szól, mindenképpen ajánlom hogy a szerződés megkötése előtt olvasd el az ÁSZF-et mert benne van hogy fajtánként milyen betegségekre NEM fizet. Illetve van egy buktatója hogy ha a balesetet ( Akita Argentin dog Bullterrier Cane corso Farkas hybrid Fila brasileiro Kanári szigeteki kutya Pit bullterrier  Staffordshire terrier Tosa és ezek keverékei :-)na hogy a keveréket ki dönti el milyen fajták vannak keresztezve hát erre azért kíváncsi lennék) okozta nem fizet a biztosító. Bizonyítanod is kell hogy a másik kutyának ki a gazdája, fajtája stb. tehát bonyolult. Viszont nekünk volt már balesetünk futás közben beakadt a lába erdőben fába és megsérült a mancsa. A biztosító kérte az ambuláns lapot orvosi számlát illetve a Kisállat egészségügyi könyvet illetve hogy megvolt e minden oltása 6 hónapos koráig amit ők leírnak (ez is buktatós mert külön is kell adatni Parvo ellen oltást illetve 4 szer kell féregteleníteni és ezt igazolni is kell NEKED! Tehát ha úgy hoztál el egy kutyát 3 hónapos korában hogy nem törzskönyves nincs oltási könyve akkor 3 hónap alatt kell 4X féregteleníteni ami kicsit szerintem megvisel egy pici kutyust)hiába van biztosításod (azt megkötheted előre nem szólnak) ha az ő általuk előírt oltások nincsenek meg nem fognak fizetni. Én a biztosítás megkötése előtt mindent átolvastam és azt mérlegelve döntöttem el hogy megkötöm-e. DE eddig fizetett :-) a későbbieket majd meglátjuk.

2013. febr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!