Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni az ellen,...

Mit lehet tenni az ellen, hogy az anyakutya ne fekudjon rá a kicsinyeire?

Figyelt kérdés

Eszemben sincs tenyészteni, vagy szaporítani. Nem lennék rá képes.

Egy tenyésztotol szeretnék kiskutyát venni. A várva-várt alom megszuletett. 4 kiskutya szuletett. 3 lány 1 fiú. Egy lányt az éjjel az anya osszenyomott. Lányt szeretnék és nem szeretném, hogy még egy ilyen baleset torténjen, mert egy lány már foglalt. Megkérdeztem a tenyésztot miért torténhetett ez meg. Azt mondta, hogy baleset. 2 szukája van, két elletoládája, amiben olyan léc van ami megakadájozza, hogy az anya a mogé kerult kiskutyát osszenyomja. De sajnos az egyik láda foglalt, a másik széttesett. Egy karton dobozban vannak.

Még egy kérdés: meddig kell félnem attól, hogy a kicsiket osszenyomja? Most még csak pár naposak.

Az anyakutya nyugodt természetu, tényleg nem értem, hogy miért torténhetett ez meg.

Egyébként kis termetu fajtáról van szó: papillon.

A válaszokat elore is koszonom.


2009. aug. 11. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
A tenyésztőtől elég nagy felelőtlenség volt, hogy magára hagyta a két napos kölyköket és nem hozott létre nekik megfelelő helyet. Tudta már két hónappal ezelőtt is, hogy nem lesz elletőládája ekkor, vagy akkor is be kellett volna szereznie egy újat, ha csak most esett szét.
2009. aug. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem tűnik túl gondos tenyésztőnek, ha egyáltalán tenyésztőről van szó. Karton dobozba ellető tenyésztőről ugyanis még nem hallottam. (?)
2009. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A tenyésztonek is kell aludnia éjjel. Nem? 5 perc elég egy ilyen balesethez.

A láda ellés elott két nappal pottyant ossze. Az egyik oldala beesett, igy a mellette lévo falak lecei is kiestek... Persze mielott ez megtortént volna, a tenyészto elvette a vemhes szuka alól. Még aznap rendelt újat. 3-4 nap mulva meg is fog érkezni. Nem lehet egyik percrol a másikra osszeutni egy jó ládát, még anyag sincs hozzá.

2009. aug. 11. 14:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a tenyésztő az első időben nem alszik.

Ahány tenyésztőt ismerek, mind ott ül/fekszik a kutyák mellett az első 2 hétben. Csak akkor alszik egy fél órát, ha elvette a kicsiket az anyjuk mellől és egy külön dobozba tette. Ez a normális eljárás.

2009. aug. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, akkor minden ok! Akkor csak imádkozhatsz, hogy életben maradjon a többi pici és jusson belőle neked is. Vagy éjjel felválthatod a bácsit, amíg kimegy 5 percre pisilni vagy aludni. :-))))
2009. aug. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem nem, a jó tenyésztő az első napokban nem alszik,hanem figyel.

Nálunk amikor első alom született,én az első két hetet majdnemhogy ébren töltöttem,hogy figyeljek a kicsikre.

2009. aug. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is kis testű kutyákat tenyésztek , ám.. törzskönyvezve és tenyészszemlézve ,szűrésekkel, kiállításra járva!

És az első 2 hetet a párommal felváltva 3 óránként éjjel , nappal pedig én teljes felügyelettel vigyázok rájuk !

Ha boltba megyek vagy sürgős a dolgom pl: könyvelő, utalás bármi akkor a húgomat állítom hadba , vagy a kölyköket külön választom a szukától , ha csak 5 percre is!

Nincs mese, ha nincsen ellető láda BIZTONSÁGOS helyet biztosítok a szukának és a kölyköknek , nem kartondobozba rakom őket! Egyébként mert az egyik (tartó stáfli ) kitörik vagy nemtudom mi történt vele akkor attól nem esik szét az egész ellető láda! De mindegy , amúgy nem tudom , de lehet hogy a legjobb minőségűt kellene megvenni ! Nem valami ócskát!

2009. aug. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Azt szeretném kérdezni, hogy meg tudnád e adni a tenyésztő elérhetőségeit, akitől vetted a kutyust? Magyar Papillon tenyésztőt eddig nem találtam, de külföldiekkel nem nagyon tudom felvenni a kapcsolatot, mert nem beszélek idegen nyelvet. Nagyon megköszönném, ha segítenél. :)
2010. aug. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!