Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan etethetem újszülött...

Hogyan etethetem újszülött kiskutyáim? (2 naposak, az anyakutya nem tudja etetni)

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Állatorvos mit mond? Egyébként 2 óránként, testhőmérséklető tejpótló tápszerrel.


Anya kutyával mi a probléma?

2010. szept. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Szijja!

Hány kutyus van?

Mi pár órás kiskutyákat, pontosabban 9et találtunk kukában, egy nagy szatyorban, abban pedig külön zacskózba kiskutyák, plusz félig tele voltak engedve a zacskók vízzel.

Megtaláltuk, felvittük, megszárítottuk őket. Mivel menhelyesek vagyunk. 4et én vittem haza, 5öt pedig valaki más. MINDEGYIK KUTYUS MEGMARADT!

Mi 2-3 óránként etettük őket, cumisüvegből,kecsketejjel,de ha fejni tudsz a kölykök anyjától tejet, az jobb lenne.

Ha megetetted őket, akkor vizes kendővel törölgesd a hasukat, mert az anyakutya is így szokta őket pisiltetni-kakáltatni. Ha elkezd pisilni vagy kakálni,akkor még törölgesd, hiszen az anyakutya is így szokta.

Amúgy csak nem szoptatja, de mellettük van? Vagy még az sem? Mert ha ottvan velük,akkor csak etetni kell őket,a többit az anyakutya elintézi.

Hagyd bent az anyakutyát, mikor a kicsiket eteted. Volt már rá példa /egyik ismerősöm/ , hogy a kutyája "féltékeny" lett, és 2 nap mulva elkezdte etetni a kölyköket...

2010. szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

10:48as vagyok.

MIndengyik kölyök megmaradt a 9ből, és mindegyik gazdira is talált :)

Remélem neked is sikerül az összes kölyköt "megmentened"... bár náluk gondolom nem volt kihűlési veszély, szopóreflex nem fejlődött ki stb. Nálunk voltak... sajnáltam nagyon a kölyköket, hiszen , soha nem ehettek anyatejet :S

SOk szerencsét!

Amúgy mennyi idősek és milyen fajtájúak?:)

2010. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja igen, és néhány tipp, ha nincs mellettük az anya:

-Gondolom ismered az órástrükköt :)

-Rakj be hozzájuk plüssöket.

-Ha nyüszögni kezdenek ,nedves kendőket törölgesd őket, ahogy az anyakutya szokta őket nyalogatni...

és: [link]

2010. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*plüssnek én egy hosszúszőrű játékkutyát használtam, persze hogy mindegyik azt gyúrta, és úgy aludtak mellette,mintahogyan a kiskutyák az anyjuk mellett :)
2010. szept. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Istenem annyira szivesen segítenék :) Amúgy tényleg fajtájúak vagy mekkora méretű az anyuka vagy az apuka? Én állatorvos mellett dolgoztam ha van vmi akkor tudok sztem segíteni :) Bocsi, nem akarok rosszat feltételezni, azért kérdezem hogy fajtatiszta vagy keverék mert általába ha vkinek fajtatiszta kutyája születik, akkor nem hagyja hogy segítsek, vagy magamhoz vegyem a kölyköket, de ha keverék akkormár annál inkább. Hát sajnos ez Magyarország...:S
2010. szept. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Nyisd meg ezt a cikket, igaz, hogy eredetileg kiscicákra készült, de szerintem az ételadagoktól eltekintve ugyanaz, mint a kutyáknál.

2010. szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok mind hogy írtatok!Köszönöm!2kiskutyus van,sajnos tegnap az anyuka elpusztult:("nagyok"voltak a kiskutyák és a fialásba:(Az anyai ösztönökre hagyatkozva én is 2 óránként etettem eddig de akkor maradok is így ennél.remélem megmaradnak.Ma reggel én is a plüssön gondolkoztam...Túletetni vagy esetleg épp hogy keveset adok nekik miből tudom?Egyébként az anyuka németjuhász volt,kicsi keverékeket hagyott itt nekem..de olyan szépek:)
2010. szept. 16. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!