Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb tanítási...

Melyik a legjobb tanítási módszer Hogyan tanítsam egyedül a kutyám?

Figyelt kérdés
Kutyasuli nélkül akarom megtanítani mindenfélére. Először is az alapokra, marad, fekszik, ül, a behívást, láb melletti sétálást póráz nélkül. Később majd kicsit nehezebb trükkökre is, pl. tetszhalott, hempergés stb. Hogy tanítsam? Mennyi idős korába kezdjük el? Decemberbe hozzuk majd el, akkor lesz 8 hetes. Akkor rögtön kezdhetem tanítani? Milyen jutalomfalat a legjobb? Esetleg tudtok videókat, weboldalakat amik segítenek a tanításban?
2012. nov. 1. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Youtube-on ezer videót találsz, főleg, ha angolul keresel, boltban is van egy rakás könyv a témáról, de könyvtárban is, vagy a neten. Könyvek közül nagyon tudom javasolni a 101 kutyatrükköt.

Rögtön elkezdheted tanítgatni, persze, csak ne vidd túlzásba, öt perc elég neki alkalmanként, aztán majd lassan lehet növelni az időtartamot, ahogy fejlődik és megtanul tanulni. Jutifalatnak a legjobb a felkockázott virsli, sajt vagy párizsi, de az előre gyártottak között is vannak használhatóak, például a Frolic, azt háromba-négybe is törheted, vagy ezek a hosszú lapok, azokat is szépen lehet adagolni. Az is jó, ha kevered, vagy váltogatod a jutifalatokat, úgy nem unja meg egyiket sem, csak arra figyelj, hogy ne azzal lakjon jól, mert ezek általában tényleg csak kiegészítésnek jók, nem teljes értékű táplálékok.

2012. nov. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Skoroline válasza:

A legjobb módszer a klikkerrel való tanítás (ezt bármelyik állatos boltba be tudod szerezni pár 100 forintért). Egyszerre csak 1 dolgot taníts neki, és későbbiekben ismételd meg a régebben tanítottakat vele, hogy jobban benne azokban gyakorlatokba. A legjobb jutalom falat a karikára vagy kockára vágott virsli, párizsi, mert erős és finom illata és nem kell sokáig rágnia, így nem fog belemerülni nagyon az evésbe. Szerintem mikor megkapod várj még a tanításával, mert később sokkal jobb lesz a gazdi és kutya kapcsolat köztetek, és így könnyebb lesz tanítani.

Legjobban a 101 Kutyatrükk című könyvből tudod megtanulni, hogy hogyan is kezdj neki. Amit ezen az oldalon tölthetsz le:

[link]

(nekem nagyon sokat segített a klikker és a könyv is, pedig a 15 éves kutyám nagyon makacs tanulás téren)

Sok sikert! :)

2012. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Skoroline válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=NDhdShn9RwA

ez a videó ad pár jó tanácsot :)

2012. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak annak javasolnám, hogy otthon maga nevelje a kutyáját, akinek van már tapasztalata. Első kutyás számára érdemes a kutyaiskola, kölyöknél kutyaóvodával kombinálva.

Ugyanis vannak szituációk, amit egy kevésbé tapasztalt nem tud tapasztalat hiányában megfelelően lereagálni. Utána már hosszú-hosszú idők múlva lehetne helyrehozni, amit elrontottál (ez már egyedül nem biztos menni fog). Arról az apróságról nem is beszélve, ha kimarad a szocializáció a fajtatársakkal vagy gyerekekkel (mert az nincsen otthon) szintén külön menet lenne jó pénzért, mert ugye nem vagy kutya rehabilitációra sem kiképezve. Gondolom nem egy mindenre támadó, agresszív kutyát akarsz nevelni.

2012. nov. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Elolvastam a 101 Kutyatrükköt, nagyon jó könyv, az ott leírtak alapján próbálom meg tanítani.

Utolsó, nem az első kutyánk, már volt kettő, de őket nem igazán tanítottuk. Ők "csak úgy voltak". De nagyon szerettük őket, az egyik 13 a másik 15 éves volt mikor meghalt. De szép és hosszú életük volt. Mindkettő menhelyről lett elhozva még kölyökkorában. Van két gyerek, és a szomszédokba meg a környéken rengeteg másik kutya. Természetesen naponta többször lesz sétáltatva, úgyhogy találkozni, játszani fog más kutyákkal.

2012. nov. 2. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!