Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így a kutyám?

Miért viselkedik így a kutyám?

Figyelt kérdés
7 hónapos kiskutyám itthon állandóan nyüszít. Nem hangosan csak mindig sípol. Engem néz és mindenhova követ és nyünnyög. Séta után, evés után is, tehát nem éhes, nem kell kimennie, futkározik is. Napközben mindig bent van velem a munkahelyemen, ott nem csinálja, ott nyugton van. De itthon nem tudok semmit csinálni anélkül, hogy ne nyüszítsen és szuggeráljon folyamatosan. Mitől lehet ez? Sok kutyám volt már, de ilyet még nem tapasztaltam.

2012. nov. 2. 00:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlságosan kötődik hozzád, és kétségbe esik ha bármi mással foglalkozol mint ő. Különösen könnyen kialakulhat ez ha, mint ahogy írod, napközben is folyamatosan veled van. Rá kell venned, hogy el tudja foglalni magát nélküled is. Szerintem időként magára kellene hagynod, vagy valaki másnak kellene vele lennie különben ez a csak egyre rosszabb lesz.
2012. nov. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát a kutyának az a legrosszabb, hogyha a gazdájától távol lehet! Örülj, hogy ennyire szeret téged, az én kutyusom már néha rám sem hederít, és majd kicsattanok, mikor mászkál velem :D
2012. nov. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze, nagyon cuki meg minden, de azért van, hogy szeretnék megnézni egy műsort anélkül, hogy az ő hangját halljam...ha kap műcsontot, azzal elvan egy darabig, de az se megoldás állandóan. A mellékhelyiségbe is követne, ahogy becsukom az ajtót azonnal nyüszít. Pedig nem simogatom állandóan, kicsi korában se, nehogy megszokja. És mégis ez van.
2012. nov. 2. 00:35
 4/11 anonim ***** válasza:

ez nem cuki!! ez szeparációs stressz!!

a kutyád stresszel! nincs önbizalma,sőt bizonytalan.

attól van mert nem lett megtanítva arra,hogy te a főnök vagy,tehát tehetsz amit akarsz.

ő pedig nem!

egyszerűen menj ki az ajtón,hagyd ott anélkül,hogy szólnál hozzá,vagy ránéznél,zárd be az ajtót,és menj arrébb. aztán várj. de okozz zajt.

másik : hazaérsz,póráz rá ,elviszed sétálni,kikötöd,otthagyod,hogy ő ne lásson téged!

meglátod mi lesz!

egy jól szocializált kutya, ha a gazdi elmegy otthonról akár 10-12 órán át, akkor sem tesz semmi rosszat,alszik,-alszik-mászkál-alszik !! és amikor a gazdi hazaér,nem szedi szét a lakást,nem pisil be örömében,nem ugat,és nem nyüszít,egyszerűen csóválja a farkát,és a megfelelő pillanatban,csak a gazda parancsa után odamegy a gazdihoz ( persze előtte is próbálkozik,de az okos gazdi ilyenkor rá sem hederít )!

neveld meg .

2012. nov. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak akkor csinálja, ha itt vagyok. Ha egyedül marad itthon, meg se mukkan, nem tesz kárt semmiben, nyugodtan elvan. Ha bolt előtt kikötöm, amíg bemegyek, akkor is jól elvan. Szóval nem stresszel, ha nem vagyok ott. De ha ott vagyok, akkor mindig várná, hogy szórakoztassam. Pedig a lakásban szinte sose játszottam vele, meg nem ajnározom. Ezért nem értem.
2012. nov. 2. 10:37
 6/11 A kérdező kommentje:
jah és ha egyedül van 6-8 órát, akkor is mikor megjövök diszkréten örül, nem ugrál, nem pisil be. Szóval érdekes.
2012. nov. 2. 10:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon kötődik hozzád és ragaszkodó fajta lehet . De persze a nevelés kérdése is ha minden rá volt hagyva és a fejedre nőtt akkor itt a gond ... Túlságosan is ragaszkodik neki te vagy a "falkája" ő pedig a falkavezér és ennek pont , hogy fordítva kellene lennie .. jobban szeretne törődni veled és gondoskodni rólad szóval lehet , hogy csak több oda figyelést szeretne . De amúgy milyen fajta ?
2012. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát biztos nem gondolja magát falkavezérnek, mivel elég alázatos pici kora óta (mindenkivel, kutyákkal is, de nem fél, játszik, viszont hamar megadja magát ha arról van szó). Szóval olyan kis behódoló természetű. Nem hagytam neki sose semmit, amit helytelennek tartok, következetes vagyok vele. Nagyon ragaszkodó, az biztos. Amúgy menhelyi kutyus (2 hónapos korában dobták ki, lehet ez maradandó gondokat okozott, de annyira kicsi volt akkor, hogy sokan mondták, ez nem okozhat törést ilyen pici korban), keverék, ránézésre border collie és tacskó van benne, de ki tudja :)
2012. nov. 4. 19:53
 9/11 A kérdező kommentje:
[url= [link] ő az :)
2012. nov. 4. 19:56
 10/11 A kérdező kommentje:
2012. nov. 4. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!