Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így a kutyám?...

Valter6672 kérdése:

Miért viselkedik így a kutyám? /cane corso/

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos Cane Corsonk. Augusztusba került hozzánk, első találkozásunk barátságos volt, össze vissza nyaldosott, de utána 1 hónappal úgy viselkedik, mintha félne tőlem(ünk). Muteromat nagyon szereti, mert ő adja neki mindig a kaját, de azon kívül mást nemn agyon, pedig minden nap játszok vele legalább 20 percet, kivitetem a kertbe had futkározzon, de ha rám néz, és elindulok fele akkor elfut. A nevére szinte nem is hallgat, olyan mint ha süket lenne, hiába beszélek hozzá, hívom, nem reagál semmire se. Valami tippetek lenne?
2012. jan. 30. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a falkavezerseggel van a gond.

[link]


olvazsd el,hatha megtalalod benne a valasozkat :)

2012. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vigyétek kutyaiskolába, ott segítenek nektek jobban összeszokni és szocializálni a kutyát.
2012. jan. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, biztosan az lenne a legjobb megoldás, de sajnos falun nem annyira megvalósítható ez..:/
2012. jan. 30. 18:20
 4/6 Mailerdeamon ***** válasza:

Otthon is tudod kivitelezni ha elég elszánt vagy, nyugi. A kutyaiskolában sem csak megvarázsolják a kutyákat. :)


Ne várjatok tovább vele, rengeteg praktika van, amit be lehet vetni ilyen esetekben. A lényeg, hogy a család összetartson és mindenki betartassa a kutyával a szabályokat. Kezdetnek pl.: [link]

2012. jan. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

sétálni szoktad vinni?? mert az jobban összekovácsol titeket.. a behívásra én egy hosszú pórázt javasolnék (nem flexit) és szólsz neki 'ide' , 'hozzám' stb egy kicsit meghúzod a pórázt és adsz neki juti falatot ezt párszor ismételd meg és menni fog..taníts neki trüköket azzal is együtt vagytok :) remélem tudtam segíteni..

amúgy a kutyasuli lenne a legjobb de ha nem megoldható akkor felejtős..esetleg addig se tudsz eljárni vhogy amig minden rendeződik a kutya meg közted??

2012. jan. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van, a közös séta rengeteg problémát megold. De azért egy cane corsot felelőtlenség volt úgy magatokhoz vennetek, hogy se tapasztalat, se szakmai segítség nincs elérhető közelségben... Nem egyszerű fajta, és ha nem neveltek belőle kiegyensúlyozott kutyát, veszélyessé válhat. Falkavezérségnek nagyon nézz utána és tartsd be, és el ne felejtsd minden nap sétálni vinni! :)
2012. jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!