Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor milyen táppal...

Most akkor milyen táppal etessem a kutyáimat?

Figyelt kérdés

Sajnos mostanában nálunk igencsak számít a pénz, nem telik drága tápokra és révén hogy mi sem eszünk túl sokat itthon, változatos maradék sincs, ezért mindenképpen marad a tápos verzió.

Visszaolvastam a kérdéseket, a legszimplább boltban kapható tápokat mindenki porig alázta, hogy ehetetlen sz*r, vegyél helyette inkább minőségit... No igen, vennék én szívesen, de amíg abból 1200 forint egy kg, addig valami kevésbé minőségiből ennyiért 3 kg-t adnak. Nyilván éppen a minősége miatt, de ahol számít a pénz, ott sajnos ez van. (Ráadásul nem olyan pici kutyák)

No de a kérdésem... Most nem márkákat szeretnék hallani, hanem azt, hogy pontosan mit is tartalmazzon egy jó táp és mit ne?



2012. nov. 2. 12:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Lidl, Aldis tápot nyugodtan adhatsz.
2012. nov. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Miért etetnéd táppal ha tudod hogy minden táp és konzerv több-kevesebb tartósítószert tartalmaz és ez hosszú távon (ha rendszeresen ezzel eteted) betegséget okoz, konkrétan rákot ?
2012. nov. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Bemész egy normális állateledeleshez az elmagyarázza az ilyen darling meg pedirgé és társaik az egy kalap semmi mert az több %-ban gabonákat tartalmaz nem pedig hús származékot én kimérősből veszem a brit juniort mert még kölykök ez egy közepesen jó táp 590 kg-ja (Debrecen -kutya jó hely- ) kimérősben és nyilván nagyobb zacskósban olcsóbb és nem csak juniorban van. és nagyon szeretik :) úgy csinálom beáztatom főzök mellé répát (mert az sok van itthon) és áztatok mellé kenyeret, hogy laktatóbb legyen néha 1-1 tojást is beleütök
2012. nov. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Régen mi is középkategóriás tápot adtunk a kutyánknak ( Brit, Josera), az utóbbi hónapokban sajnos nem telik rá, így áttértünk először az Aldis Romeora, majd mostanában a Pennyben kapható Morzsi Premiumot kapja (aminek biztosan köze sincs a prémium tápokhoz...).


Érdekes, míg a Brittől fogyott a kutyánk, addig ez a pennys bevált, nincs tőle több széklete és a kondíciója is kiváló, tehát amíg ilyen vacak az anyagi helyzetünk, mi maradunk ennél (ennek kilója akciósan 190ft).


Ha már "gagyi" tápot veszel, válassz olyat, ami nem színes, így legalább a felesleges színezékektől megszabadulsz, a kutyának úgyis teljesen mindegy, milyen színe van a tápnak.

2012. nov. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es! A penny-set mi is próbáltuk, de arra nagyon húzták a kutyák a szájukat, alig akart elfogyni. Kéne ma tápot vennem, ezért várok az infókra. A Happy Dogot szeretik nagyon, bár itt olvastam már arra is hogy egy rakás kaki az egész, de egy nagy zsákra sajna most nem telik, kis adagokban meg járhatnék 3 naponta (erre a benzin miatt nem futja).

Az Aldis nem tudom milyen még nem is láttam lehet benézek ma.

Egyébként kapnak friss zöldséget, répát, uborkát, almát csak úgy napközben. Nálunk ez a nasi, egy kiló répa meg minden csak nem nagy összeg (néha én is elrágok egyet velük), szerencsére szeretik is, tehát nem gondolom, hogy egy olcsóbb tápba most belehalnának a kutyáim. Sajnos most ez egy ilyen időszak.

2012. nov. 2. 13:29
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
rendelj a netről, a 15 kg-os brit adult premium 6-7.000 ft körül van (ha ügyesen csinálod, nincs kiszállítási díj), ez leosztva kb annyira jön ki kilós áron, mint a szuperekben kapható chappy, friskies stb és tényleg lényegesen jobb minőség. tudom, h adott esetben ez is megterhelő egy összegben, de ha megoldható, jobban jársz te ismeg a kutyák is. az én kutyusom egyszer anyumnál spar saját márkás kutyaeledelt kapott, amíg mi nyaraltunk és ő vigyázott rá. olyan allergiás lett tőle, h kihullott a szőre az összes lábán és mivel viszketett neki, az így lecsupaszult bőrfelületet sebesre vakarta. biztos van, amelyik kutya meg azt is simán bírja, így nehéz megmondani, h a tieid megennék-e mondjuk az aldis tápot és kialakulna-e bmiféle érzékenység, allergia vele szemben vagy nem. ezt csak kitapasztalni tudod :-(. én nem kísérletezem, egyrészt mert tényleg nem tesz jót a kutyának, másrészt mert utána jóval többet költöttem állatorvosra, vitaminokra, bélflórát helyreállító étrend kiegészítőkre, meg spéci tápra, mint amennyit anyum megspórolt a sparos táp árán.
2012. nov. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát sajnos éppen ez a másik probléma. A párom elvesztette az állását sok sok év után, amivel sajnos nem számoltunk, pluszban pedig a kutyák sem hozzánk alkalmazkodnak anyagilag nyilván. Egyikőjük beteg lett múlt héten, a dokinál is otthagytunk kisebb vagyont és három napig visszajártunk, a benzin költség is egy ezres majdnem (csak egy oda-vissza), szóval most nagyon húzni kell sajnos a gatyaszáron és ez kihat a kutyákra is. Magunknak sem tudunk most semmi pluszt venni, csak ami feltétlenül muszáj, így is hozzá kellett nyúlni a tartalékjainkhoz.
2012. nov. 2. 14:18
 8/17 Jázi&Csenge ***** válasza:

Tudom, nem márkát akarsz hallani, de azért leírom aokat is:

-a két legjobb olcsó táp a tescós Butcher's, és az aldis Romeo.

Jobbak, mint a Pedigree, a Chappi, a Friskies, a Darling és társaik, de egyértelműen rosszabbak mint a pl. a Brit premium. Ha ez lenne a helyzet nálam, vagy azt csinálnám, amit az 5. válaszoló az első soraiban írt, vagy ha még az sem fér bele, tényleg megvenném a Butcher's-t, vagy a Romeot.

Egy kis segítség, hogy mit tartalmaznak a tápok, stb.

Butcher's:

[link]

Romeo:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3128375-jo-mi..


Összetevők: gabona, hús, olajok és zsírok, növényi melléktermékek, hal és hall melléktermékek, élesztő, zöldségek, ásványi anyagok

Tápanyagok:

nyersfehérje: 25%

nyers zsír: 16%

élelmi rost: 2,5%

nyershamu: 6,5%

kalcium: 1,3%

foszfor: 0,95%

Adalékanyagok:

A vitamin: 13.000NE/kg

D3 vitamin: 1.100NE/kg

E vitamin: 10mg/kg

cink: 10mg/kg

szelén: 0,25mg/kg

Etetési javaslat:

3-5 kg: 55-85g/24h

5-10 kg: 85-140g/24h

10-20kg: 140-240g/24h

20-30kg: 240-325g/24h

30-40kg: 325-405g/24h

40-60kg: 405-550g/24h

60-80kg: 550-680g/24h


Egyébként mindenképpen a felesleges "finomságoktól", színezékektől, tartósítószerektől, ízfokozóktól hemzsegő "eledeleket" kell elkerülni.

Ha gondolod, konzervet is belekeverhetsz néha a száraztáp mellé, hogy ízletesebb, kívánatosabb legyen, de ez nem fontos, elhanyagolható, mivel a konzervek 70-80% vizet tartalmaznak, viszont ebből is következtethető, hogy konzervnél nagyon nincsenek jó és rossz minőségűek. Persze vannak, de az a 20-30% szárazanyag tartalom összetétele nem lehet hatalmas mértékben eltérő.


Remélem tudtam segíteni, és végül megtalálod azt a tápot, ami kedvez a pénztárcátoknak, és nem csakis felszednivaló lesz utána.

2012. nov. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Jázi&Csenge ***** válasza:
Ó, az "összetevők" a Romeora vonatkoznak, lehet nem elég egyértelműen írtam.
2012. nov. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
És ha főznél nekik? Csirke farhát tésztával vagy rizzsel + 1 kis száraz táp néha. Mi úgy szoktuk, hogy valamilyen csirke maradék (pl fej, abba sok a fehérje) megfőzve tésztával + ha van akkor egy kis táp, vagy répa, vagy kenyér. A farhát kilója nem drága + valamilyen olcsó tészta, a kutyák is szeretik.
2012. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!