Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden Jack Russel Terrier ilyen?

Minden Jack Russel Terrier ilyen?

Figyelt kérdés
Ismerőssel, és kutyájával kimenünk egy kisebb tóhoz sétálni és a kutya keresett egy fadarabot és lerakta a lábam elé, és addig addig rakta elötem ide-oda még elnem dobam neki... el dombtam, visszahoza eldobtam visszahoza... ezt kb 100 szor... és addig szórakozott vele (rágta dobálta) még benem esett a tóba a fa... megállt a szélén. Gondoltam, hogy haha, na most beesett a vízbe... és a kutya gondolkodás nélkül beugott érte és kihozta. Utána, bedobtam neki a vízbe egy-kető méterrel beljebb azt is kihoza... és nem unta ugyan-úgy futott és kihozta mindig. Majd, bedobtam neki az a fák közé, és addig kereste a botot amig kinem hozta... Majd elszaladt valamiért és eldugtam a botot és nem találta és hozott egy másikat! Olyan okos a kutya... Nagyon megtetszett a kutya, mókás, sportos. És most ilyen fajtájú kutyát akarok! Minden Jack Russel Terrier ilyen mint amit leirtam?
2009. aug. 11. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában labdakattantak:D És nem hagyják az embert békén.Én is szeretem öket.De megkell nevelni öket!!!Sok szerencsét.
2009. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,mert én is ismerek egy ilyet,és ő a frizbit hozta vissza,amíg én a gazdájával beszélgettem,azt veszem észre,hogy rárakja a lábamra a frizbit,és ugatott,és amikor eldoptam,újra visszahozta!Okos!
2009. aug. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ilyenek:) óriási a mozgásigényük és imádnivalóak
2009. aug. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A jack russel terrier annak ellenére, hogy pici termetű, igencsak nehéz fajta. Rendkívül mozgékony, aktív, igazi panel és kert romboló típus, hiperaktív. Folyamatos foglalkozásra, testi és agyi fárasztásra van szüksége, különben bekattan. Sosem lehet lelőni.

Egyrészt terrier, ami önmagában véve egy "kuriózum". Másrészt kotorékeb, vadászeb. Pl. a jackek és a jagdok képesek halálig üldözni, kifárasztani egy vaddisznót, falkában meg is ölni simán.

Régen a kis termetű terrierek őrizték a magházakat, a szénát, kukoricát stb. (rágcsálók kiirtása), harciasan, agresszívan nyírták ki az összes patkányt.

Következetes nevelést, sok foglalkozást, sétát, esetleg kutyaiskolát igénylő fajta, különben a fejedre nő.

2009. aug. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A terrier hiperaktív, így lett kitenyésztve.


Nagyon jó kutyák mert ha az ember megfelelő feladatra használj, akkor a motiváció számára maga a munka!

2009. aug. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy westiem van, ő is terrier, teljesen ilyen, sose fárad ki, egész nap képes lenne a labdával játszani, legyen az kicsi, nagy, még a strandlabdát, ami nála nagyobb, azt is visszalöki az orrával. nagyon játékos, szeretem :)
2009. aug. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömnek parson russele ilyen. Amúgy persze, h bennük van az apportírozás és úszás: vadászkutyák...
2009. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem keverék kutyám van, bár sokáig gondolkodtam a jack russelen... Örülök, h inkább örökbefogadtam, első kutyának semmiképp sem lett volna jó a jack russel... Pumi keverék a kutyusom, de ugyanilyen labdakattant. Ha húzodozik is vmitől labdával bármire rá lehet venni...

Ismerek egy 5 éves jackit, de ő minden fajta jellemzőjére kivételt nyújt. Halál nyugodt, inkább szemlélődő típus, mint a társaság lelke.


Az a tapasztaltom, hogy a fajta jellemzések kicsit olyanok, mint a horoszkóp: sokx bejön, de annál többször nem.

A kutyáknak is egyesével külön személyiségük van, amit a környezetük alakít ki. :) Fajtától függetlenül. ;)

2009. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem JRT-em van. Napközben a kertben rohangál, este 3(!!!) óra séta. Ebben ilyen melegben benne van egy óra úszás is. Folyamatosan úszik, úgy, hogy ki sem jön, nem teszi le a lábát sem.

Labdafüggő!!!!

Kb. annyi energiája van, mint 10 másik kutyának.

Amúgy meg olyan mint egy macska. A takaróm alatt alszik. :O)

2009. aug. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
HIPERAKTÍV!!! És igazi bohóc kutya:) Ismerősőm kutyuja annyira rápörgött a labdára, hogy el is ájult mielött eldobta volna neki:)
2009. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!