Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shi-tzu kutyusunk 1 éves...

Shi-tzu kutyusunk 1 éves lesz, emellett 10 kiló. Az állatorvos a múltkor el sem hitte, hogy egyáltalán folyik benne shi-tzu vér is. Mit tudnék csinálni, ha az anyósom folyton tömi?

Figyelt kérdés

A kutyát egész nap eteti, minden étkezésnél dob neki pár falatot, és nem kutyakaját ad neki, hanem csirkecombot, csirkehúslevest jó nagy adagokban, mert mást nem eszik meg a kutya. Egyszer sikerült neki konzerv kaját adnom, a kutyu nem ette meg, így anyósom diadalmasan eteti tovább minden sz@arral, merthogy "úgysem eszik meg mást". Hiába könyörgünk, magyarázzuk hogy így nem fog sokáig élni szerencsétlen állat, nem használ semmit... :S

Ha még anyósomra nem is tud senki tanácsot adni, hogyan szoktathatnám rá a válogatós kutyát a kutyakajára?

Örülnék neki, ha valaki tudna segíteni :(


2010. okt. 2. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:

a csirkecomb azért sokkal jobb, mint a kutyakaja...

nem gond, ha azt ad neki, csak ne egész nap állandóan, hanem napi 2x és kész.


mellette pedig kell valami fogkőre való rágóka, mert így esélyesebb a fogkő.

2010. okt. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk mikor apósomnál vendégeskedtünk ugyan ezt csinálta a kutyánkkal. Egéz addig míg a párom erélyesebben rá nem szólt. Hiába kérleltük szépen, nem változtatott rajta, főképp zsíros ételekkel etette. Aztán este mindent kihányt a kutya. Ha te nem vagy határozott vagy a párod etéren akkor bizony el kell viselni, hogy kissé dagi kutyád lesz. Amivel nincs is semmi baj, egészen addig míg egészséges. :)
2010. okt. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19:22 vagyok. Azt kifelejtettem, hogy addig amíg anyósod a kedvenc kajáit adja neki, nem tudod leszoktatni a válogatásról... ennek a módja az lenne, reggelinél leteszed elé az ételt, amit neki szánsz. Ha nem eszi meg, 5 perc után elveszed előle. Este megint ugyanezt kapja. Nem kell neki másfél napnál több, hogy az éhség rávigye arra, hogy megkóstolja. Aztán rájön, hogy nem is olyan rossz ez, csak nem pont olyan mint amihez szokva volt.
2010. okt. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
két évvel ezelőtt beteg lett a kutyám, akit imádok, és halálra aggódtam magam érte. Az ő versenysúlya 5-6 kg, akkor 10 kg volt. Én is etettem mindennel, amit szeretett, külön főztem neki, nasi, stb. Egy olyan dokinál voltunk, aki tisztára Dr. House. Feltettem a vizsgálóasztalra, de közben végig ölelgettem. doki hátradőlt, és ezt kérdsezte: Halljam, miért akarja maga megölni ezt a kutyát? Teljesen felháborodtam, és tiltakoztam, mire elsorolt egy csomó betegséget, ami elhízás miatt megölheti a kutyát. Akkor észbe kaptam. Kapott fogyasztó tápot, amit persze először nem akart megenni. A kutya a hűtő előtt sírt, én meg bent a szobában. Aztán 1-2 nap múlva győzött az éhség, nekilátott a tápnak. 4 hónap alatt lefogyott 4 kg-ot, aztán apránként még 1-et. Most 5 kg, boldog, kiegyensúlyozott, és egészséges. Azóta csak azt eszi, amit kell, és csak annyit, amennyit kell. Megtanultam a leckét egy életre. Lehet, hogy anyukádnak is egy ilyen sokk kellene.
2010. okt. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hát, a csirkecombbal nem lenne baj, ha nem zsírosan adná neki oda, ahogy magának készíti :S

hát, én is így próbálnám, csak a gond az, hogy ha nem eszik meg valamit a kutya, akkor anyósom rögtön megeteti valami mással XD

plusz nem kérdezi meg hogy kapott-e már enni a vakarcs, hanem ahogy hazaér ad neki valamit. és hiába szólunk rá, csak megsértődik :S

de köszi a tanácsot, azért megpróbálom :)

2010. okt. 2. 19:29
 6/7 A kérdező kommentje:

húha 19:26, köszi hogy írtál :)

anyósomnak pont ez hiányzik... de mivel 4 doki közül egyik sem mondta meg hogy mi baja lehet a kutyának az elhízástól, sajnos nem hallgat ránk...

Pedig múltkor azért került kórházba, mert nem bírt megemészteni valamit amit megevett, kis híján belepusztult :/ Akkor én is egész nap zokogtam :(

2010. okt. 2. 19:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Shih-tzu-zom immár több mint 15 éve. De a most 1 évesem alig haladja meg 6 kilót. Ő táppal etetem (Acana) kicsattan, életvidám, tiszta energiagombóc kutya. Heti két alkalommal kap főtt kaját, ami kizárólag főtt hús, elsősorban csirke, pulyka, marha, főtt zöldséggel. Szóval szerintem igenis baj, ha egy fajtatiszta, ennyiidős shih-tzu ilyen súlyban van. Tessék anyóst lerendezni ha szereted a kutyádat s megértetni vele, hogy STOP, ÁLLJ van, nem ő eteti a továbbiakban a kutyust hanem Te. Különben saját hibátokból rövidítitek meg a kutya életét, neki sem jó ez a helyzet.....
2010. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!