Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű kutyát ajánlot...

Milyen kistestű kutyát ajánlotok egy 12 éves gyereknek? Kisebb lakásba?

Figyelt kérdés
Lehet bármilyen fajta, csak kistestű legyen! Továbbá legyen játékos, kedves természetű, és sok energiája legyen!!És legalább 10 évig éljen.... Elférjen, tartható legyen kisebb lakásba.

2012. nov. 3. 09:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Egyébként meg én is fiatal felnőtt menhelyi kutyát javaslok.
2012. nov. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

először is mielőtt ilyen kistermetű kutyát vennél,leszögezném hogy ha mini és extra mini kutya nincsen! Ha ilyennel találkozol ez szaporítók gyártmánya,akik csak agyba-főbe elletik a kutyájukat pénzszerzésből,nincsenek meg ezeknek a kutyáknak a szűrései tehát bármilyen genetikai betegsége lehet ami bármikor kijöhet rajta,és ez egyenlő a korai halálozással is. Ez egy orosz rulett játék csak a kölykök életével,vagy életben marad szerencséje lesz egészségesen vagy kijön rajta és elpusztul. És ez vonatkozik minden kutyára amit hírdetnek hírdetőoldalakon,ezeket felejtsd el ha nem akarsz egy beteg kutyát venni. Nincs olcsón kutya! Mindenképp kennelből kell vennetek ha tényleg azt szeretnéd hogy legalább 10 évig eléljen és ne kelljen többszázezret otthagyni állatorvosnál.

részletesen:


[link]


[link]


[link]


A másik hogy vásárlás előtt olvasgass mindenképp kutyás könyveket,interneten is sok hasznos cikket fogsz találni kutyanevelésről, és a legfontosabb a falkavezérségről.

A témára visszatérve én uszkárt javaslom,na ez a kutyafajta tényleg több méretben kapható és jó kezdő kutyatartóknak is. Nekem 14 évig élt a törpe uszkárom de ennél van egy kisebb is a toy. Nagyon intelligens kutyafajta,gyerekbarát,nem hullajtja egyáltalán a szőrét,több színben népszerű,de kozmetikát 3 havonta igényel,valamint heti 2x kifésülni a szőrét.

Ezenkívűl a bichonokat ajánlom még.

2012. nov. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
kvittagirl !! Köszönöm a tanácsot, figyelembe fogom venni, nagyon megtetszett ez a kutyafajta.:)
2012. nov. 3. 13:32
 14/17 anonim ***** válasza:
ennek nagyon örülök:) Szívesen.
2012. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem, hogy volt e már valaha kutyád.

Nekem yorkshire terrierem van, ő az első kutyám. Szerencsém van vele, mert ő egy nagyon jó természetű, ragaszkodó kutya, de a terrierekkel azért nem könnyű. Ő már 6 éves lesz, de így is nagyon sokat kell vele mozogni, sétálni. Most is épp egy 2 órás sétából értünk haza. Kutyaiskolába jártam vele, és nagyon sok energiát fordítottam a nevelésére, főleg az első 2 évben.

Tudatosan készültem a kutyavállalásra, és tisztában voltam vele, hogy 10-15 évre vállalom őt, ami azt jelenti, hogy esőben, hóban -15 fokban, és a legnagyobb kánikulában is napi 4 alkalommal lemegyek vele sétálni, és naponta legalább 2 órát ráfordítok.

Neked azzal is számolnod kell (ha jól sejtem Te vagy a szülő) hogy egy 12 éves pár év múlva elkezd kamaszodni, és a legkevésbé sem fogja érdekelni, hogy suli után rohanni kell haza a kutyához. A kutya a te dolgod lesz, szóval a felelősséget neked kell vállalnod.

2012. nov. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Igen én vagyok a szülő.:) Igen ezzel tisztában vagyok.:) Tudom:)
2012. nov. 3. 15:19
 17/17 anonim válasza:

Nekünk is Yorkshierterrierünk van 2db egy 1éves kan és egy fél éves szuka!

Hiába enyi idősek sok mozgást igényyelnek napi 3× 1órás séták nélkül szétszednék este a lakást .

Viszont egyben ez egy nagyon jó választás gyerek barátok nagyon bújósak és kis édesek!

(Nem lehet rájuk haragudni!)

2013. júl. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!