Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érjem el hogy ne verekedj...

Hogy érjem el hogy ne verekedjenek a kutyáink az udvaron, ha nem vagyok velük?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves középázsiai kutyusom, és most új kölyök kutya (kangal,10 hetes) lett véve a házhoz. A kicsi folyton kapcsolatot próbál teremteni a naggyal, szaglássza, játszana vele, de a nagy folyton ignorálja, majd morog és odakap ha elfogy a türelme. Mind a kettő kutya hím. Jelenleg külön vannak tartva és csak felügyelet alatt engedjük össze őket.

Mindenképp el kéne fogadtatni a kicsit a naggyal, mert ha nem békél meg vele, nevelő apám biztos hogy eladja az én (középázsiai) kutyámat :/


2012. nov. 3. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Foglalkozni kellene velük, ennyi titok. Mivel mindkettő hím, számíthattok a bunyóra. Főleg, ha egyikőtök sem tud parancsolni nekik. Apád is inkább elpasszolná a te kutyádat - a sajátja helyett-, minthogy ketten leülnétek egy asztalhoz és valamit kitalálnátok. Mondjuk kutyaiskola még nem jutott még az eszetekbe? Vagy megkeresni egy kiképzőt, hátha kijönne segíteni nektek?

Itt mindkét kutya hibás,az egyiknek még nem sikerült felfognia hogy ne piszkálja, a másik meg nem tűr meg maga mellett senkit, hiszen ő a főnök. Ide segítség kell, nem fogod ezt megoldani máshogyan.

2012. nov. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudok parancsolni a kutyámnak, különben már igencsak szétszedte volna a kicsit. Azontúl, nem otthon lakok és jó esetben is 3 hetente látom a kutyámat. A leülni és megbeszélni meg szintén nem járható út, mert amit én mondok az úgy sz*r ahogy van nevelőapámnál, szóval..

A kutyasulik többsége pedig nem igazán tudja kezelni a keleti pásztorkutyákat. Ezek nem rotik meg "bigül"ök.

Azért kérdeztem, hátha van valami módszer vagy valami, ami eddig elkerülte volna a figyelmem.

2012. nov. 3. 16:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ha nevelőapád nem hallja meg amit mondasz, akkor lehet jobb ha búcsút intesz a kutyádnak. Változásra még szerinted sem sok esély van. 3 hetente látod csak a kutyát? Akkor a kutya nem a tiéd, hanem a nevelőapádé.

Kettes számú opció, ha összeszeded az összes pénzed és kibérelsz egy nagy kertes házat,tanyát. így távirányításban nem lehet a gondodat megoldani.

2012. nov. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt ugye te sem gondoltad komolyan, hogy három hetente látod a "kutyádat" és így fogod megoldani a problémát?

Vedd magadhoz a blökit, más megoldás nincs.

2012. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem kell idézőjelbe rakni kedves utolsó, mert én neveltem fel és tanítottam mindenre, fél éve kirakott nevelőapám és sajnos a panelba nem hozhatom a kutyát. És igen reménykedtem benne hogy valahogy meg lehet oldani a dolgot és nem kell búcsút intenem a kutyámnak is. De hát itt mindenki olyan bazi okos hogy hihetetlen, nemtom miért csak leba.ni lehet ha kérdez valaki valamit..
2012. nov. 3. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!