Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáinkra tettek lakossági...

Tobia kérdése:

A kutyáinkra tettek lakossági bejelentést, állítólag éjszaka terrorizálják a lakosokat, de be vannak zárva. Mit tehetünk ez ellen, mert rágalmazás szaga van?!

Figyelt kérdés
Na most, egy szomszédunk megverte a kutyánkat, mert a tüzelő ( ugyan azon fajta kutyáját )szukáját meglátogatta, és Ő nem zárta be a kapuját.A kutyusunk aki kb. 15 cm magas ez után komoly maradandó sérülést szenvedett. Pár hét után lakossági bejelentés érkezett a kutyáinkra, hogy a falubeliek éjszaka félnek tőlük. Nos, a teljes ház be van kerítve, illetve a héten kb. 50%-ban a házban alsznaka, tehát ki van zárva, hogy kint kóborolnak. Ártatlanok, még ha ki is szöknének. Nagyon valószínű, irigységből tettek ellenünk ilyen jellegű "lakossági" panaszt, de semmi kivizsgálást nem hajtottak véget, meg se kérdeztek. Mit tehetünk? Rágalmazásért tehetünk esetleg feljelentést? Vagy van valami jó kis paragrafus, amivel visszavághatnánk a "túliskolázott" körjegyzőségnek? KÖSZI!

2012. szept. 8. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz semmmit. Legrosszabb esetben kimennek, kivizsgálják az ügyet és megállapítják, hogy minden rendben. Mit akarsz még ezen felül?
2012. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy Te mit akarnál, ha a kutyád, aki be van zárva, egyszer kiszökik, megveri egy irigy szomszéd, mert egy "drága" kutya, aztán meg bejelent, és azt hiszi, hogy igaza van, de nem tud bizonyítékot felmutatni? Szerintem Te is a "fejét" akarnád aranytálcán paradicsom körettel....

Irigységből tesz ilyet, egy állat miatt, egy kutya... undorító!

2012. szept. 8. 15:04
 3/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

"Na most, egy szomszédunk megverte a kutyánkat, mert a tüzelő ( ugyan azon fajta kutyáját )szukáját meglátogatta, és Ő nem zárta be a kapuját"


Tehát a Ti kutyátok átment a szomszédba a tüzelő szukához. Ti is hibásak vagytok, hiszen a kutya kimehetett a kertből és a szomszéd is, hogy nyitva hagyta a kapuját. Oldjátok meg felnőtt emberek módjára, beszéljétek meg

2012. szept. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen fajtáról van szó?

A kutyusotok 15 cm, de terrorizálja az embereket az utcán vagy mivan?

2012. szept. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy 15 cm-es kutyát egy 10 éves gyerek álló helyében is fel tud rúgni, ha akar, nem tudom miféle terrorveszélynek lehetnek kitéve az ott élők. Hibás vagy,mert át tudott menni a kutyád, hibás a szomszéd is mert nyitva hagyta a kaput. Nem tudsz semmit sem tenni...Ez az ugyan azon fajta zárójelezése meg tök felesleges, egy szuka kaukázusi juhászkutyához átmehet egy kan tacskó is,de hogy sikerül az akció az már kétséges.
2012. szept. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
félig hibásak vagytok, félig meg bosszúból csinálták. Hibásak vagytok mert a kutya átment a szomszédba. A te dolgod elzárni, hogy ne férjen a más állatához, főleg egy szukához. nem akarlak megbántani, de ha tudom hogy tüzel a szukám, én is lehet megcsetkelném a más kutyáját, ha be van lendülve, és nem értene a szóból. Nem szoktam bántani az állatokat, de volt már rá példa hogy muszáj volt egy nagyon kicsit adnom neki, hogy észbe kapjon, és hazamenjen, ami mellesleg nem is az én jószágom volt. Annyit mondok, hogy találkoztam már olyan 4-5 kg súlyú kis kutyával, hogy iszonyú agresszív volt, ha beleharapott a nadrágod szárába úgy kellett lerúgdosni róla, mert nagyon bedilizett szegény. Kicsi ide vagy oda, be kell zárni, na. Nem tudsz mit tenni, minden csoda három napig tart, majd elfelejti a bejelentő is, amit tett. Te meg zárd el a kutyád szökési helyeit, ne menjen át a szomszédba! nem bántásból írtam ezeket, csak tapasztalatból.
2012. szept. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egy 200 fős paraszt faluban az irigység nagy hajtóerő. Ebből ered az egész. Sajnos nem leállította a kutyát, hanem konkrétan megnyomorította, hogy pl.: a lépcsőre fel se tud menni. Igen, akkor pont kiszökött, de csak autóközlekedés miatt maradt nyitva a kapu, viszont a szomszéd meg állandóan nyitva hagyja, nekünk az egész ház be van kerítve, az övé meg hátul egyáltalán nincs! Amúgy egy nagyon okos, iskolázott spánielről van szó, és higgyétek el, nem bolond, a legokosabb, legértelmesebb eb, aki valaha volt nekünk. Szerintem meg a gazdája hibázott, tudta, hogy a szuka tüzel, tudta, hogy hátul nincs a telek bekerítve, ha egy kutya megérzi kan létére a szukát, szerintem átmászik a kerítésen is, szóval értem, hogy fele-fele részben vagyunk hibásak, de inkább 40%-60%-ra tenném az ítéletet, mert mi mindig ha volt szuka aki tüzelt: megkötöttük vagy elzártuk addig, ameddig nem voltunk otthon. Ők meg... nos egész nap nyitva van minden, ha kell ha nem! Amúgy már intézkedtünk, és nekünk adtak igazat, csak furcsa, hogy Magyarországon meg se nézik, hogy "be van egyáltalán kerítve a telek" és elméletileg-gyakorlatilag el vannak zárva a kutyák? Na ebbe kerázta a szomszéd, mert: be van! A kutyánk már jobban van de soha nem fog úgy futni mint régen, annyira megütötte a gerincoszlopát, 4 napig csak feküdt. Még a hangja is megváltozott.... Könyörgöm, egy állat akit az ösztön hajt... Amúgy spánielt is csak miattunk vett, mert nekünk előbb volt. Ennyit a magyar értelemről és egymáshoz való viszonyulásról! Köszi a válaszokat.
2012. szept. 10. 11:39
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Sajnálom a kutyátokat :(((

Milyen hatósági intézkedést kezdtetek a szomszéd ellen? A tüzelő szukáját a kertben tartja, ahonnan bármikor ki tudna szökni?? Ez még nagyobb bűn, mint amit Ti követtetek el...tényleg ne hagyjátok annyiban

2012. szept. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!