Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy fajtának mindig a saját...

Egy fajtának mindig a saját országában elért eredmény a legfontosabb?

Figyelt kérdés
Ha teszem azt, van egy magyar fajta aki eredményes az országban (kiállítás és sport) akkor az ő eredményei értékesebbé teszik a tenyésztésben mint a külföldön versenyző társai? Onnan gondolom, hogy mindig azt mondjátok hogyha valaki jól akar tenyészteni, akkor ajánlatos hazahozni a kutyát versenyeztetni néha (gondolom ez igaz más fajtákra is a saját fajtagazda országukkal ) Még akkor is ha a magyar versenyek sokkal könnyebbek? Szerintem a magyar versenyek (terelő, engedelmes) egy része sokkal kisebb elvárásokat támaszt mint a külföldiek.

2012. nov. 3. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem a szabályzat mindenhol ugyanaz. legalábbis az IPO sport anyaga a világ minden táján azonos. Ha más lenne, akkor nem fogadnák el pl. az itthoni versenyeredményt egy külföldi országban.
2012. nov. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül csak az itthoni a fontos. Általában külföldre is viszik a tenyészkutyákat kiállítani, hiszen a rangosabb címekhez külföldön is teljesíteni kell a kutyának. Ha csak idehaza járnának vele kiállításra, az ő értéke nem lenne olyan nagy szerintem.

Tudok olyan amerikai bulldog tenyésztőről, aki az itthoni kiállításokon meg sem jelenik, csak külföldiekre viszi kutyáit.

A versenyzéshez elhivatottság kell, egy tenyésztő számára nem feltétlenül cél terelő, engedelmességire rendszeresen járni.

Az engedelmességiről nem tudok beszélni, mert nem ismerem annyira. Viszont a terelés világa számomra elég ismerős.

Ha valaki terelő versenyekre akar járni, és komoly eredményeket akar elérni, akkor kikerülhetetlen a saját nyáj az istállóban és a velejáró más apróságok. Nagyon égő, és nehezen kivitelezhető odakunyerálni magunkat valakinek a nyájához napi szintű gyakorlás miatt. Én úgy gondolom egy tenyésztő a jelzésértékű ösztönpróbával és munkavizsgával megelégszik idehaza, van aki még erre sem veszi a fáradtságot. Abban egyetértek veled, hogy az itthoni terelőversenyek szintje alacsonyabb. Ez annak is betudható, hogy a terelésre járok többsége nem tudja megszervezni magának a fentebb említett gyakorlási lehetőséget. Mindamellett az oktatás sem igazán kiforrott itthon. Ha nekem kellene belevágnom a felkészülésbe egy border collieval, akkor mindenképpen külföldi oktatóhoz járnék a kezdetektől fogva. Bár én könnyen beszélek, mert nekem a határ nincsen olyan messze.

2012. nov. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első: az olyan versenyekre gondoltam amik egy adott országra jellemzőek, vagy kifejezetten egy adott fajtának, csoportnak vannak (pl munkaverseny a magyar pásztorkutyáknak).
2012. nov. 3. 20:15
 4/10 anonim ***** válasza:
huuh, sajnos ennyire nem vagyok képben a pásztorkutyák terén.
2012. nov. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy egy magyar terelőverseny mitől lenne rangosabb, mint egy német vagy angol vagy akármilyen? Sajnos az a helyzet, hogy nem feltétlenül Magyarországon vannak a legjobb eredendően magyar fajta kutyák sem, habár sokan szeretik ezt gondolni. Kiállításon is sokszor labdába sem rúgnak a külföldiekkel szemben, ugyanez jellemző a munkaversenyekre is.
2012. nov. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pont úgy érzem, hogy nem rangosabb, de azt mondják sokan, hogy ha magyar fajtád van akkor a magyar eredmények lényegesek számára akkor is ha külföldön él.
2012. nov. 3. 22:39
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát azért mondjuk a külföldi mudik (abban vagyok otthon) elég csúnyák tudnak lenni, bár persze én nem vagyok bíró. Az viszont kétségkívül igaz, hogy sokszor jobbak a sportokban.
2012. nov. 3. 22:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Mivel nem írtad, hogy magyar vagy külföldi fajtáról van szó, ezért jöttem a border collieval. Ott egyértelműen a rangot a külföldi eredmények adják, terelésben is az ISDS Continentalon részt venni és eredményt elérni jelenti csúcsot, kvázi mint a Crufts a kiállításnál. Magyar fajtánál nincsen ilyen típusú versengés, ott az országos bajnoki cím a csúcs és inkább hasonlít egy bulira, mint egy versenyre. Az itthoni "versenyek" megragadtak a népszerűsítés szintjén, mert nincsen kialakult réteg erre a "sportra". Nem járnak külföldre versenyezni velük, mert körberöhögnék őket. Amint átléped az országhatárt terelőkutyának csak a border collie-t tartják.
2012. nov. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Érdekes én úgy látom, hogy külföldön sokkal jobban megbecsülik a magyar fajtákat és sikeresen sportolnak velük. Na persze nincsenek olyan sokan mint a border. Bármelyik fajtáról beszélhetek. Ha a border collie, akkor gondolom neki az a legjobb ha Angliában ér el eredményeket, nem?
2012. nov. 4. 16:14
 10/10 anonim ***** válasza:
2.-ik vok. Border collie-nál persze Angliában elérni eredményt az igazi.Általánosságban mondva,bármely fajtának a becsületére váli,ha a saját hazájában tud sikeres lenni.
2012. nov. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!