Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam? Esetleg...

Melyiket válasszam? Esetleg megférnének egymás mellett?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni valami helyes kis ölebet! (yorkie vagy westie)


De nem tudom melyiket válasszam!


Esetleg ha veszek egy westie és egy yorkie kölyköt egymáshoz tudnának szokni?


2009. aug. 11. 22:55
 1/8 anonim válasza:
Szia!Szerintem egymáshoz tudnának szokni szerintem ha normálisan nem erőltetve és úgy hogy mindig ott vagytok velük az első pár alkalommam mikor összeeresztitek.Bár ha kölykök nem hinném hogy nagyon összevesznének vagy valami.És ha felnőnek már nem lesz baj.Egyébként én a yorkiet választanék :)
2009. aug. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem a Westie jobban tetszik, de a barátnőmnek viszont a yorkie! :D


Múltkor megálltunk kocsival egy ház előtt, és becsengetett oda valaki, kijött egy Westie, igaz jó bozontos volt, de olyan aranyos volt, hogy akkor aztmondtam, nekem is kell egy ilyen! :D

2009. aug. 11. 23:06
 3/8 anonim ***** válasza:
A westie egy nagyon akaratos jószág, kemény gazdit, tudatos nevelést igényel, és sok-sok foglalkozást, tanítást. Sokszor makacs, ezért inkábba yorkit ajánlanám.
2009. aug. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem yorkim van, ő is igazi terrier: makacs, mozgékony és imádnivaló:)

ha van rá elég időtök, akkor vegyetek mindkettőt, kölyökkorban nagyon jól összeszoknak, szinte összenőnek és később is ellesznek együtt.

de tudd, hogy ez dupla szobatisztaságra-nevelés, oltatás, rágásról leszoktatás...stb., szóval lesz vele munkátok:)

2009. aug. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia

nekem westiem van.

Igen már előttem is leírták hogy a westi makacs,önfejű nagyon sok törődést,gondoskodást,tanítást igényel.

De mind ez a yorkiera is igaz. Mint a westie így a yorki is terrier,és a terrierekre jellemző az önfejűség,makacsság.

Bármelyiket választod tanítani kelessz,hogy felnőtt korában ne nőjjön a fejedre.megkellesz velük tanítani hogy te vagy a falkavezér.

Biztos vagyok benne hogy megférnének egymás mellett. Ha kicsikorukban hozod el őket,úgyértem mind2-őt 12-14 hetesen semmi gondd nem lesz az összeszokatással.


Most nekem a westiem 1éves és én is gondolkozok hogy hozok mellé egy másik westiet. Nálunk szerintem ezzel nem lenne gondd, mert nagyonsok westievel találkoztam és sokan mondják hogy nem láttak még ilyen barátságos westiet mint az enyém.csak 2-őt vagyis nem sokat. A westiere pedig egyáltalán nem jellemző a durva viselkedés.

A westie inkább barátságos,mohókás,gyerekszerető kutyus.

2009. aug. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
én a westit ajánlom. anyum unokatestvérének ez van és amikor először meglátott rámugrott és amikor jöttünk el lefeküdt és nem akarta engedni hogy becsukják az ajtót. szomszédba van egy yorksie aranyos meg minden de taníthatatlan. sok idő amíg megtanul vmit.
2009. aug. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is westiet választanék a helyedben. Az utcánkban is van egy westie és irtó aranyos, mindig odajön a kapuhoz és kéri, hogy simogassuk. A yorkshire terriereknél gyakrabban előfordul, hogy idegbajos, reszketős, beteg kutyák lesznek, a westieknél ez nem annyira jellemző, sokkal keményebb kutyák mint a yorki.
2009. aug. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most nem azért? De a westie mióta öleb? csak hogy belekössek a kérdésedbe...lehet hogy manapság annak tekintik, de a westie NEM öleb. Akkor ennyi erővel tekinthetjük annak a tacskót is? Az "öleb" bár én inkább társasági kutyának nevezném, jelentésének utánaolvashatnál...érdemes lenne....és csak egy jotanács...a westie vadászkutya!!! (mondjuk a yorkie is az volt) ezért egy westienek fontos neki a mozgás....bár szerintem minden kutyának fontos, de a társasági kutyák kevesebb mozgatást igényelnek és ha a westiet társasági kutyának tekinted, nagy problémáid lesznek!!!!
2009. aug. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!