Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kölyök kutyám folyamat...

Amstaff kölyök kutyám folyamatosan ugrál ha jön egy futó oda szalad ha az illető megáll neki ugrik játékból vagy fut vele tovább . Mit csináljak? Mindenkihez oda rohan akár kutyáshoz is

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Miért engeded el, ha még nem behívható? Ebből komoly problémák is lehetnek. Amíg nem behívható, rakj rá hosszú pórázt (kb. 10 méterest) és gyakoroljátok a behívást!
2012. nov. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
este volt már 7-8 körül akkor már alig van ember a töltésen azért is engedtem el nappal csak pórázzal megyünk.Mikor szóltam neki rám nézett majd nagy sebesen futott vissza de nem állt meg mellett hanem tovább száguldott több métert majd vissza felém és akkor sem állt meg:(
2012. nov. 4. 10:15
 3/10 anonim ***** válasza:
ez normális, hiszen kölyök kutya! :) pórázt kell rátenni, és ha szaladni akar akkor rászólni! :) idővel meg fogja tanulni, h mit szabad és mit nem!
2012. nov. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Járunk kutya oviba mert neki csak az lehet még de nem sokat ér otthon minden nap tanítom neki a behívást de semmi:(cseszik rám röhögök rajtam

Nehogy egyszer egy hülye futóval találkozzunk aki kapásból bele rug a kutyámba mert felénk sok ilyen van mondván nem tudja mit akar tőle a kutya ha megy feléje

2012. nov. 4. 10:23
 5/10 Csalódi Alex válasza:

Én is csak azt tudom mondani hogy póráz!

vagy vidd messzebb, olyan helyre ahol senki sem jár, és csak ott engedd el, de csak akkor ha vissza is jön ha szólsz neki.

2012. nov. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a kutya biztonsága érdekében is addig legyen pórázon amíg nem behívható, tényleg lehet,hogy egy ember támadásnak véli a kutyád közeledésért és akár belerúghat vagy feljelenthet vagy bármi! de akár egy másik kutya aki mondjuk agresszív simán neki mehet a kutyádnak!


vegyél egy 10 m-es pórázt és gyakorolj jutifalattal nap mint nap, aztán amikor jól megy, enged el a pórázt de legyen rajta!! és ha megindul rátudsz lépni a pórázra ha nem figyel rád,nekünk még az is sokat segített,hogy ha nem jött ha hívtuk akkor szó nélkül oda mentünk megkötöttük és láb mellett kellett jönnie 10 percig, majd újra el engedtük,párszor kellett megcsinálni és utána első hívásra oda jött,meg úgy taníthatod a behívást ,hogy előtted leüljön és akkor könnyebb megkötni vagy bármi,hosszú folyamat ez,hidd el ,mi is meg szenvedtük bár nekünk havanese-ünk van,minden kutya másképp érti meg a dolgokat,lehet,hogy amit az oviban tanítanak a te kutyádnak nem annyira felel meg,több módszert ki kell próbálni,mert a kutyák többségének megfelel az adott módszer vmelyiknek meg nem :) még az jutott eszembe,hogy egy ismerőst megkérhetsz,hogy egy adott időben tegyen úgy mint egy futó,mert este sötétbe messziről a kutya nem hiszem,hogy felismerné és azzal is gyakoroltok, vmi finom falat legyen a jutifalat amiért érdemes visszamennie hozzád,idővel pedig elhagyható a jutifalat,de sok víznek lekell folynia a Dunán,hogy kaja nélkül 100%-san behívható legyen :)

sok kitartás kell ehhez,esetleg az oviban mond el,hogy te gyakorlod vele a tanultakat,de nem annyira használ,hátha ők is tudnak vmi mást mondani :)

remélem érthető amit írtam és segítettem vmit :)

sok sikert!!


amúgy mennyi idős a kutyus??

2012. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi:)próbáljuk akkor ezt a módszert is 7 hónapos

az a baj hiába megyek oda megkötni rám néz és elszalad:((

2012. nov. 4. 12:02
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

11:47-es vagyok

kamaszkorban van, azért ilyenkor nehezebb egy kicsit a kutyákkal,de idő kell és nem szabad feladni :)


igen,nekünk sem sikerült megfogni elsőre,mert elszaladt ,de szerencsére volt/van egy nagyon jó segítőnk a másik kutyánk,ha őt hívtuk ugye jött és elkezdtük simogatni ,hívtuk a kölyköt rohant oda ő is ,mert látta,hogy a másikkal foglalkozunk :D


amúgy kb 1 évesen komolyodott meg annyira a havanese-ünk,hogy nem szaladt el ha felé indultunk,most 1,5 éves és első szóra jön ha hívjuk, szóval szerintem pár hónap és a te kutyád is megkomolyodik majd,persze ettől függetlenül gyakorolj vele minden nap :)

2012. nov. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze tudom.Én is a korra gondolok azt nézi meddig mehet el nálam:)Otthon az udvaron ha hivom a másik kutyát jön Ő is rögtön na de 2 kuttyal nehéz sétálni:( :)
2012. nov. 4. 13:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát igen két kutyával nem könnyű,mondjuk én tesómal megyek sétálni,mert övé a fiatal kutya a másik az enyém :)
2012. nov. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!